Pradžia Paslaugos Plastinė, estetinė chirurgijaNosies pertvaros ir nosies kriauklių operacijos

Nosies pertvaros ir nosies kriauklių operacijos

 • Nosies pertvaros operacija – Septoplastika
 • Nosies kriauklių operacija – Konchoplastika

 

SUGIHARA klinikoje taikomi inovatyvūs gydymo metodai, užtikrinantys geriausius rezultatus.

 

 

 

Nosies pertvaros plastika (septoplastika) ir nosies kriauklių plastika (konchoplastika) gali padėti išspręsti įvairius funkcinius sutrikimus – nuo apsunkinto kvėpavimo, lėtinių nosies gleivinės uždegimų iki miego sutrikimų ar knarkimo. Grožio terapijos ir chirurgijos klinikoje SUGIHARA šios procedūros atliekamos pasitelkiant inovatyviausius gydymo metodus, taip garantuojant preciziškus, aukščiausio lygio standartus atitinkančius rezultatus.

Nosies operacija – indikacijos ir sprendimai

Nosies operacija yra medicininė procedūra, atliekama dėl skirtingų estetinių (kosmetinių) ir funkcinių priežasčių.

Tarp estetinių priežasčių dažniausias yra siekis pagerinti įgimtą nosies išvaizdą – ištiesinti nugarėlę, patobulinti galiuką ar bendrą nosies asimetriją. Taip pat dalis žmonių turi įgimtas nosies deformacijas, pavyzdžiui, iškrypusią nosies pertvarą ar lūpos ir gomurio skilimą, o kai kuriems nosies deformacijos atsiranda po patirtų traumų.

Dažniausios funkcinės nosies operacijų indikacijos yra šios: 

 • didelė nosies obstrukcija, dėl kurios tampa sunku kvėpuoti;
 • miego apnėja;
 • knarkimas;
 • lėtinis sinusitas ar rinitas – kai liga nereaguoja į gydymą vaistais ar gyvenimo būdo pokyčius;
 • kiti su nosies gleivinės uždegimu ar deformacijomis susiję simptomai.

Chirurginėms nosies procedūroms pasitelkiama rinoplastika, konchoplastika (nosies kriauklių plastika), septoplastika (nosies pertvaros plastika), sinusų chirurgija, rekonstrukcinė chirurgija.

 

Kada reikia nosies pertvaros operacijos (Septoplastikos)?

Nosies pertvaros operacija, arba septoplastika, taikoma esant dideliam nosies pertvaros iškrypimui ar deformacijai.

Nosies pertvaros operaciją verta apsvarstyti tais atvejais, kai dėl jos deformacijų patiriamas apsunkintas kvėpavimas, kamuoja lėtinis nosies užgulimas, miego sutrikimai, knarkimas.

Taip pat nosies pertvaros operacija gali būti naudinga esant įprastam gydymui nepasiduodančiam lėtiniam sinusitui, pasikartojantiems kraujavimams iš nosies ar siekiant po nosies traumų atkurti normalias nosies funkcijas.

Svarbu pažymėti, kad ne visus nosies pertvaros nukrypimus reikia operuoti. Sprendimą atlikti nosies pertvaros plastiką reikėtų priimti po išsamaus ausų, nosies ir gerklės (LOR) specialisto konsultacijos. SUGIHARA klinikoje nosies operacijas atlieka LOR gyd. Gytis Žaldokas.

 

Nosies pertvaros operacijos eiga

Nosies pertvaros operacijos pirmasis žingsnis yra konsultacija su LOR specialistu arba septoplastikos chirurgu, kuris įvertina nosies ir bendrą paciento sveikatos būklę, aptaria galimas rizikas, naudas ir atsako į klausimus. Prieš operaciją pacientas turi atlikti tyrimus – bendras kraujo tyrimas ir kraujo krešėjimo rodikliai: protrombinas, fibrinogenas, APTT (kraujo krešėjimo laikas). 

Septoplastikos operacijos metu taikoma tik bendroji nejautra. Atliekamas pjūvis nosies viduje, atskiriant pertvaros gleivinę nuo kremzlinės ir kaulinės dalies, pašalinant kremzlinius ar kaulinius iškrypimus, kartais sutvirtinant kremzlinę pertvarą plonomis kremzlinėmis plokštelėmis. Nosies pjūvis susiuvamas tirpstančiomis siūlėmis, į nosies landas dedami specialūs nosies tamponai, kurie ištraukiami ambulatoriškai po 1-2 dienų.

Vidutiniškai nosies pertvaros operacija trunka 1-2 valandas, o po operacijos pacientas išleidžiamas namo tą pačią dieną ir toliau būna stebimas ambulatoriškai.

 

Gijimas po nosies pertvaros operacijos

Praėjus operacijai, pacientas gauna instruktažą, kaip palengvinti nosies gijimą, susiplanuoja tolimesnius susitikimus su chirurgu.

Gali praeiti kelios savaitės, kol nuslūgs nosies patinimas ir apsunkintas kvėpavimas, o visas gijimo procesas vidutiniškai užtrunka kelis mėnesius.

 

Siekiant kuo sklandesnio gijimo, svarbu laikytis visų chirurgo nurodymų. Įprastai pirmąsias dienas rekomenduojama kuo daugiau ilsėtis, sveikai maitintis ir gerti pakankamai vandens. Taip pat gali būti skiriami skausmą mažinantys medikamentai ir nurodymai, kaip palaikyti tinkamą nosies higieną. Nedarbingumo pažymėjimas suteikiamas individualiai, tačiau gali trukti 1-3 savaites.

Svarbu išlaikyti kantrumą ir atidžiai stebėti, ar nepasireiškia komplikacijos. Jei pastebite neįprastų simptomų, svarbu iškart kreiptis į savo chirurgą.

 

Po nosies pertvaros operacijos negalima

Siekiant sumažinti komplikacijų riziką ir palengvinti nosies giijimą, po operacijos svarbu vengti sunkaus fizinio krūvio ir sporto, galinčio traumuoti nosį. Prausiantis reikėtų vengti vandens patekimo į nosį. Taip pat rekomenduojama bent pirmas savaites po operacijos nesilankyti saunose ar kitose karštose, drėgnose patalpose. Taip pat reikėtų vengti dulkėtų vietų.

Geriausia kurį laiką vengti aštraus, labai šalto ar karšto maisto ir gėrimų, kuo labiau sumažinti rūkymą, nevartoti alkoholio. Pradiniu atsigavimo laikotarpiu įprastai rekomenduojama vengti aspirino ir nesteroidinių vaistų nuo uždegimo.

 

Nosies kriauklių operacija (Konchoplastika)

Nosies kriauklių operacija, dar žinoma kaip konchoplastika, yra atliekama siekiant išspręsti su nosies kriauklėmis – kaulinėmis ir minkštųjų audinių struktūromis, esančiomis nosies kanaluose – susijusias problemas.

Konchoplastika gali palengvinti dėl kriauklių padidėjimo arba uždegimo atsiradusį apsunkintą kvėpavimą per nosį, lėtinį sinusitą, nosies užgulimą, knarkimą, miego apnėją ir kitus simptomus.

Konchoplastikos metu yra sumažinamos nosies kriauklės. Operacijos metu atliekamas pjūvis nosies viduje – apatinės kriauklės priekinėje dalyje, atidalinama gleivinė ir pogleivis nuo kriauklės kaulo. Tokiu būdu suardoma dalis kraujagyslinio audinio. Jei yra hipertrofavęs kaulas, tai jo dalis pašalinama.

Nosies kriauklių operacija SUGIHARA klinikoje atliekama klasikiniu chirurginiu būdu ir trunka apie 1 val., taikant bendrinąją nejautrą. Pacientai į namus įprastai išleidžiami tą pačią dieną.

Pirmąsias dvi savaites po operacijos svarbu vengti sunkaus fizinio krūvio, dulkėtų, drėgnų ir karštų vietų, stipraus nosies pūtimo. Pilnas išgijimas vidutiniškai pasiekiamas po mėnesio.

 

Atmintinė prieš nosies operaciją

 •       Įsigilinkite į operacijos detales ir pasirašykite informuoto sutikimo formą, prieš tai išsamiai pasikonsultavę su savo chirurgu;
 •       Praneškite chirurgui apie visus savo vartojamus medikamentus;
 •       Atlikite visus reikalingus medicininius tyrimus;
 •       Kuo labiau sumažinkite rūkymą ir alkoholio suvartojimą likus kelioms dienoms iki operacijos;
 •       Laikykitės chirurgo nurodytų mitybos taisyklių (prieš operaciją tam tikrą laikotarpį įprastai rekomenduojama atsisakyti maisto ir gėrimų);
 •       Į gydymo įstaigą atvykite dėvėdami laisvus, patogius drabužius, su savimi turėkite visus reikalingus dokumentus, vaistus;
 •       Pasirūpinkite, kad turėtumėte lydintįjį asmenį, kuris atvežtų į gydymo įstaigą ir po operacijos parvežtų namo.

 

Nosies pertvaros ir kriauklių mažinimo operacijų kainos

Nosies pertvaros operacija Lietuvoje vidutiniškai kainuoja nuo 1000 iki 1700 eurų ir daugiau.

Nosies kriauklių mažinimo operacija Lietuvoje vidutiniškai kainuoja nuo 700 iki 1500 eurų ir daugiau.

 

Nosies operacijos Vilniuje – atsiliepimai

Nosies operacijas Vilniuje atlieka įvairios estetinės medicinos ir chirurgijos klinikos, todėl svarbu atidžiai įsivertinti jų patikimumą, naudojamą įrangą ir gydymo metodus, gydytojų kompetentingumą.

SUGIHARA klinikoje nosies operacijas atlieka geriausių pacientų atsiliepimų sulaukiantis gydytojas otorinolaringologas (LOR) Gytis Žaldokas.

Kainos ir registracija

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus#