Pradžia Paslaugos Plaukų transplantacijaPlaukų transplantacija

Plaukų transplantacija

Procedūros metu atkuriama prarasta plaukų augimo linija ir tankis, transplantuojant genetiškai nesunykstančius paties paciento plaukų svogūnėlius.

Plaukų transplantacija – patikimiausias būdas atgauti prarastus plaukus dėl plikimo. 

SUGIHARA klinikoje plaukų transplantaciją atlieka aukštos kvalifikacijos gydytojai dermatologai-trichologai Tadas Raudonis ir Rasa A. Vankevičiūtė

Kas yra plaukų transplantacija?

Plaukų transplantacija yra chirurginė procedūra, kurios metu iš paties paciento donorinės zonos (dažniausiai iš pakaušio dalies) yra paimami plaukų svogūnėliai (folikulai), kurie persodinami į išplikusias galvos vietas. Kadangi folikulai yra genetiškai nenysktantys, jų persodinimas į išplikusias sritis yra labai efektyvus būdas atgauti natūraliai ir sveikai atrodančius plaukus.

Ši procedūra dažnai rekomenduojama ir sergant androgenine alopecija – liga, kurios eigoje pažeidžiami plaukų folikulai ir dėl to nebeauga sveiki plauki.  Tai viena dažniausiai pasitaikančių plaukų plikimo priežasčių kamuojančių tiek vyrus, tiek moteris.

 

Gydytojo trichologo konsultacija 

Prieš nusprendžiant ar reikia plaukų transplantacijos, būtina gydytojo dermatologo-trichologo konsultacija. Gydytojas trichologas kruopšččiai įvertins jūsų plaukų būklę ir rekomenduos geriausią sprendimo būdą. 

Pageidaujant konsultuotis tik dėl plaukų transplantacijos (galimybių, eigos ir tinkamumo)  taikoma spec. kaina – 45 eurai. Konsultuoja patyręs gydytojas Viktor Migunov – operuojančių trichologų kruopščiai apmokytas specialistas.

Plaukų transplantacijos operacijas SUGIHARA klinikoje atlieka Lietuvoje bene didžiausią patirtį šioje srityje turintys gydytojai – trichologai Tadas Raudonis ir Rasa Aurelija Vankevičiūtė.

 

Ar plaukų persodinimą galima atlikti visiems?

Plaukų transplantacijos procedūrą paskiria pacientą konsultuojantis gyd. dermatologas-trichologas, jei yra indikacijų ją atlikti. Konkrečių amžiaus ribų, kada galima atlikti procedūrą, nėra. Tačiau yra daug kitų faktorių, kuriuos reikia įvertinti prieš procedūrą: 

  • pagrindinė liga, dėl kurios pacientas netenka plaukų; 
  • ligos trukmė, progresavimas;
  • anksčiau taikytas gydymas, jo efektyvumas; 
  • donorinės (pakaušio) zonos plaukų būklė; 
  • skalpo odos būklė; 
  • gretutinės ligos ir vartojami vaistai.

 

Kaip atliekama plaukų transplantacijos procedūra?

Po gyd. dermatologo-trichologo konsultacijos paskiriama plaukų persodinimo procedūros data. Paskiriami kraujo tyrimai, kuriuos reikia atlikti dar prieš procedūrą. Procedūros dieną pacientas atvyksta į kliniką ryte, susitinka su procedūrą atliekančiu gydytoju, aptaria visos procedūros eigą bei atsako į iškilusius klausimus.

 

Plaukų transplantacijos eiga:

Pirmasis etapas – plaukų linijos dizainas. Pažymimos vietos, į kurias bus sodinami plaukai, jos aptariamos su pacientu. Esant reikalui plaukai patrumpinami.

Antrasis etapas – atliekama lokali anestezija, todėl procedūros metu pacientas yra visiškai sąmoningas. Po to recipiento zonoje (ten kur bus sodinami plaukai) su maža adatėle atliekamos skylutės pažymėtose srityse naujiems plaukams įsodinti, kurios yra skaičiuojamos ir taip žinomas tikslus reikiamų folikulų skaičius.

Trečiasis etapas – donorinių folikulų išgavimas iš pakaušio zonos. Vėl pradedama nuo vietinės anestezijos. Po to mažu grąžteliu daromi pjūviai aplink plaukų folikulus, kurie yra ištraukiami ir rūšiuojami.

Ketvirtasis etapas – donorinių folikulų sodinimas pažymėtose srityse. Prieš tai pacientas turi pietų pertrauką. Atliekama PRP procedūra sodinamoje zonoje, skatinanti greitesnį gijimą po procedūros. Plaukų folikulai po vieną įsodinami į paruoštą recipiento zoną.

Visa procedūros trukmė – 5 – 8 val.

 

Plaukų transplantacija klinikoje SUGIHARA 2 Plaukų transplantacija klinikoje SUGIHARA 2

 

Plaukų transplantacija kaina

Kaina apskaičiuojama pagal įsodinamų plaukų folikulų arba svogūnėlių skaičių. Plaukų transplantacijos kaina dažniausiai yra nuo  2000 €.

 

Dažniausiai užduodami klausimai 

 

Kaip pasiruošti plaukų transplantacijai? 

Specialus pasiruošimas nereikalingas. Likus ne daugiau kaip 10 d. iki procedūros reikia atlikti gydytojo paskirtus laboratorinius tyrimus. Plaukų ir skalpo odos išankstinis paruošimas nereikalingas, plaukų trumpinti savarankiškai nereikia. Procedūros dieną prašome pacientų atvykti pavalgius pusryčius.

 

Kada matomi rezultatai po plaukų transplantacijos?

  • Praėjus 3 – 4 sav. po transplantacijos pradeda kristi dauguma įsodintų plaukų ir nebematomi jokie atliktos procedūros požymiai.
  • Praėjus 3 – 4 mėn. po procedūros matomi pirmieji nauji plaukeliai.
  • Galutinis rezultatas matomas po 9 – 12 mėn.

 

Kaip pacientas jaučiasi po procedūros? Ar yra nedarbingumo laikotarpis?

Pacientas jau kitą dieną po procedūros jaučiasi gerai, vaistų nuo skausmo dažniausiai vartoti nereikia. Pirmas keletą dienų po procedūros dėvima spaudžianti galvos juosta sumažinanti veido tinimą, taip pat uždedamas tvarstis donorinėje (pakaušio) zonoje. Todėl rekomenduojame 1 sav. pailsėti namuose.  Dirbti nuotoliniu būdu iš namų galima jau kitą dieną po transplantacijos.

 

Nuo ko priklauso procedūros kaina? 

Kaina apskaičiuojama pagal įsodinamų plaukų folikulų arba svogūnėlių skaičių. 

Kainos ir registracija

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus#