Pradžia Paslaugos Dermatologija ir estetinė dermatologijaGydytojo dermatologo – trichologo konsultacija

Gydytojo dermatologo – trichologo konsultacija

Trichologija - estetinės dermatologijos sritis, sprendžianti plaukų ir galvos odos problemas.

Dermatologas – trichologas, tai gydytojas, kuris specializuojasi odos ligų ir plaukų slinkimo srityje.

 

Pasikonsultuokite su SUGIHARA gydytoju dermatologu – trichologu galvos odos ligų, plaukų slinkimo bei plikimo klausimais.

Sužinokite efektyviausius gydymo būdus, tinkančius jums.

 

Naujiena! Plaukų transplantacijos procedūros klinikoje SUGIHARA. Šia procedūra atkuriama prarasta plaukų augimo linija, padidinamas plaukų tankis. Dažniausiai ši procedūra atliekama sergant androgenine alopecija. Registruokitės konsultacijai!

Kada reikalinga gydytojo dermatologo – trichologo konsultacija?

Plaukų slinkimas yra natūralus procesas, kuris neišvengiamai paliečia kiekvieną žmogų. Nustatyta, jog per dieną galima prarasti net iki 150 plaukų ir tai yra visiškai normalu, kadangi panašus plaukų skaičius taip pat atauga. Tačiau jei plaukų slinkimas ar retėjimas itin suintensyvėja – svarbu apsvarstyti apsilankymą pas gydytoją dermatologą-trichologą.

Dermatologo-trichologo konsultacija  rekomenduojama šiais atvejais:

  • Atsirado išplikimo židiniai;
  • Stipriai suaktyvėjo galvos odos riebalavimasis (net ir kasdien plaunant galvą jaučiamas diskomfortas);
  • Plaukai tapo sausi, trapūs, lūžinėjantys, praradę blizgesį;
  • Gausiai pleiskanoja galvos oda, vargina odos paraudimas, niežulys ar bėrimai;
  • Su galvos oda susijusios problemos nuolatos kartojasi;
  • Plaukai slenka jau ilgą laiką.
  • Po galvos plovimo vonioje lieka vis daugiau plaukų.

Plaukų būklė ne tik glaudžiai susijusi su fizine sveikata, ji turi reikšmingos įtakos žmogaus savivertei, pasitikėjimui savimi. Tad pastebėjus, jog įtartinai slenka plaukai ar pasireiškia kiti gretutiniai simptomai, svarbu greitai reaguoti ir laiku kreiptis gydytojo trichologo konsultacijai.

Vyrų ir moterų plaukų alopecija. Kodėl slenka plaukai? 

Yra įvairiausių priežasčių, kodėl slenka plaukai. Didesnis nei įprasta plaukų slinkimas dažnai pasireiškia patiriant stresą, psichologinę įtampą, nusilpus imunitetui, esant maistinių medžiagų trūkumui organizme, išsibalansavus hormoninei sistemai (pavyzdžiui, nėštumo, menopauzės metu, laikantis alinančių dietų), sergant tam tikromis ligomis (autoimuninėmis, infekcinėmis, uždegiminėmis ir kt.) ar vartojant įvairius medikamentus.

Suaktyvėjusį plaukų slinkimą gali lemti ir žmogaus genetika, patirtos chirurginės operacijos, plaukų traumavimas, galvos odos ligos, pažeidimai, senėjimo procesai bei daug kitų priežasčių. 

Dažnam kyla klausimas: alopecija – kas tai? Alopecija tai nuolatinis arba laikinas, židininis (dalinis) arba visiškas nuplikimas. Vyrams dažniausiai nustatoma androgeninės kilmės plaukų alopecija, kuri pasireiškia dėl padidėjusio plaukų svogūnėlių jautrumo vyriškam hormonui testosteronui. Nors androgeninė alopecija būdinga ir moterims, dažniausiai moterims alopecija pasireiškia dėl kitų veiksnių.

Verta atkreipti dėmesį, jog tikslią plaukų alopecijos priežastį gali nustatyti tik gydytojas trichologas, individualiai įvertinęs paciento situaciją.

Dažniausios klaidos siekiant išspręsti plaukų slinkimo problemą

Pagrindinė klaida, kurią daro žmonės, siekiantys išspręsti plaukų slinkimo problemą, tai nesikreipimas arba uždelstas kreipimasis į gydytojus trichologus bei bandymai užsiimti savigyda.

Androgeninės kilmės plaukų alopecijos tikrai nesustabdys plaukų augimą skatinantys šampūnai, serumai, ampulės, kurių galime rasti kiekvienoje kosmetikos priemonių parduotuvėje ar skyriuje. Taip pat šiuo atveju nebus veiksmingos įvairios „liaudiškos“ priemonės nuo plaukų slinkimo, pavyzdžiui, įvairūs žoliniai nuovirai ar kosmetinis žibalas. Tokie produktai gali suteikti nebent trumpalaikį rezultatą – sustiprinti plauko struktūrą, tačiau tikrai neapsaugos nuo tolimesnio plikimo. Be to, gydantis moksliškai nepatvirtintomis priemonėmis, neretai tik pabloginama situacija dėl uždelsto tikrosios problemos sprendimo.

Kita dažna klaida yra neatsakingas (be gydytojų priežiūros) vaistų, tariamai skatinančių plaukų augimą ar stabdančių plikimą, vartojimas. Netinkamai, savo nuožiūra vartojami įvairūs medikamentai ne tik gali nesuteikti jokio norimo rezultato, bet ir sukelti neigiamų šalutinių poveikių sveikatai. 

Nereikėtų manyti, jog nustojus dažyti plaukus, dažnai plauti galvą šampūnu ar naudoti mechanines plaukų formavimo priemones pavyks sustabdyti plaukų slinkimą, jei jis yra sukeltas visai kitų priežasčių. 

Kokias procedūras gali atlikti gydytojas trichologas Vilniuje? 

Klinikos SUGIHARA gydytojas trichologas Vilniuje gali suteikti išsamią konsultaciją plaukų slinkimo, plikimo klausimais ir paskirti tinkamiausią gydymą pagal individualią situaciją. 

Trichologija plaukų slinkimo gydymui apima tokias procedūras kaip galvos odos tyrimas, medikamentinis gydymas, plaukų transplantacija (persodinimas), PRP (trombocitais praturtintos plazmos), mezoterapijos procedūros.

Plaukų slinkimo (alopecijos) gydymo būdai 

PRP procedūra 

PRP, dar vadinama trombocitais praturtintos plazmos procedūra (angl. Platelet Rich Plasma – PRP), yra tinkama vyrams ir moterims, kurie kenčia nuo plaukų slinkimo tiek ankstyvoje, tiek pažengusioje stadijoje. Ji gali būti taikoma esant androgeniniam nuplikimui kaip papildoma terapija po plaukų persodinimo arba plaukų slinkimo prevencijai.

Procedūros metu plaukų gydytojas iš paciento venos paima nedidelį kiekį kraujo (dažniausiai apie 8 ml). Kraujas specialiai paruošiamas ir iš jo išgaunamas trombocitų koncentratas PRP, kuris įšvirkščiamas į paciento galvos odą. Nuo kraujo paėmimo iki paskutinės injekcijos praeina maždaug 10-15 minučių. 

Plaukų slinkimo gydymas naudojant PRP terapiją (1-2 kartus per metus), padeda pasiekti ženklių ilgalaikių rezultatų. Tai – visiškai saugi procedūra, kuri jau daugelį metų sėkmingai naudojama estetinėje dermatologijoje, ortopedijoje ir odontologijoje. 

Daugiau apie PRP procedūrą 

Mezoterapija – veiksminga esant įvairių priežasčių sukeltam plaukų slinkimui

Mezoterapija yra medicininė invazinė gydymo ir koregavimo procedūra, kurios metu į probleminę odos sritį yra įšvirkščiami veikliųjų preparatų (aminorūgščių, vitaminų, mineralų, antioksidantų, filerių ir kt.) mišiniai. 

Mezoterapijos procedūros veiksmingos esant įvairių priežasčių sukeltam plaukų slinkimui:

  • reakciniam, prasidėjusiam po gimdymo, nesubalansuotos dietos, chirurginės operacijos ir pan.

Preparatuose esančios medžiagos stiprina plaukų šaknis, gerina galvos odos mikrocirkuliaciją, todėl pailgėja plaukų augimo fazė, stabdomas plaukų slinkimas.

Plaukų slinkimo gydymas taikant mezoterapijos procedūrą yra efektyvus, retai sukeliantis šalutinį poveikį. Tačiau siekiant geriausio poveikio, svarbu, jog susidūrus su alopecija, gydymas mezoterapija būtų savalaikis.

Daugiau apie mezoterapijos procedūrą 

 


Daugiau informacijos ir registracija: +370 698 53 901 ir el. p. info@sugihara.lt

SUGIHARA VIP narystė –  ypatingos nuolaidos ir privilegijos!

Tapkite SUGIHARA VIP klubo nariu ir naudokitės nuolaidomis iki 15%, privilegijomis ir puikiais pasiūlymais! Daugiau informacijos apie SUGIHARA VIP klubą rasite čia.

Klientui neatvykus ir apie tai neinformavus registratūros prieš 24 val., kito vizito metu bus taikomas neatvykimo mokestis 15 €. Mokestis taikomas, nes mokama ne tik už paslaugą, bet ir už gydytojo laiką, kuris registruojantis yra priskiriamas konkrečiam klientui, o jam neatvykus gydytojo laikas naudojamas neproduktyviai.

 

Kainos ir registracija

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus#