Pradžia Paslaugos Dermatologija ir estetinė dermatologijaDermatologija-trichologija

Dermatologija-trichologija

Trichologija - estetinės dermatologijos sritis, sprendžianti plaukų ir galvos odos problemas.

SUGIHARA gydytojai dermatologai – trichologai specializuojasi odos ligų ir plaukų slinkimo srityje.

 

 

Gydytojai konsultuoja galvos odos ir plaukų ligų, plaukų slinkimo bei plikimo klausimais.

 

 

 

Naujiena! Plaukų transplantacijos procedūros klinikoje SUGIHARA. Šia procedūra atkuriama prarasta plaukų augimo linija, padidinamas plaukų tankis. Dažniausiai ši procedūra atliekama sergant androgenine alopecija. Daugiau informacijos rasite čia.

 

Kaip atskirti, ar plaukų problema yra rimta, ar jau verta susirūpinti?

Kiekvienas atvejis yra individualus, pateikiame Jums kelis kontrolinius klausimus:

 • Jūsų plaukai tapo sausi, trapūs, lūžinėjantys, prarado blizgesį?
 • Plaukai slenka ilgą laiką?
 • Jūsų galvos oda riebaluojasi taip, kad net trinkdami galvą kasdien nesijaučiate gerai?
 • Vargina vis daugėjančios pleiskanos ir niežulys, atsiradęs galvos odoje?
 • Kyla nerimas, kai po galvos plovimo vonioje lieka vis daugiau plaukų?

Jei bent į vieną į šių klausimų atsakėte teigiamai, o pleiskanojimas, galvos niežulys, plaukų slinkimas ar kitos su plaukais ir galvos oda susijusios problemos kartojasi nuolat, užsitęsia ilgus periodus, Jums reikėtų kreiptis į šios srities specialistus – gydytojus dermatologus-trichologus.

Kas lemia plaukų slinkimą?

Plaukai itin aktyviai pradeda slinkti tuomet, kada yra pažeidžiami iš vidaus. Plaukų slinkimą lemia pačios įvairiausios priežastys – žmogaus genetika, patirtos chirurginės operacijos, hormoniniai pakitimai, kurie, pavyzdžiui, moterims pasireiškia po gimdymo, nesuderinta mityba ir alinančioms dietos.

Klaidos, kurias daroma norint išspręsti šią problemą.

Dažna klaida – plaukų problemas spręsti kosmetinėmis priemonėmis, moterys ir vyrai ieško „stebuklingo“ šampūno, kuris sustabdytų plaukų slinkimą ar išspręstų kitą galvos odos problemą, tuomet uždelsia tikrosios problemos sprendimą ir net pablogina bendrą situaciją.

Netiksliai išsiaiškinusios plaukų slinkimo priežastį, moterys neretai baiminasi dažyti plaukus, kasdien trinkti galvą šampūnu. reikėtų įsidėmėti, kad plaukų svogunėliai yra įsitvirtinę apie 3-4 milimetrus po oda, o ilgų plaukų net siekia paodžio audinius – todėl plaukai apsaugoti nuo cheminių medžiagų, naudojamų dažant ar atliekant ilgalaikį šukavimą, poveikio.

 

 

Plaukų slinkimo gydymas PRP terapija

Plaukai ima slinkti dėl įvairių priežasčių. Jei per dieną netenkame apie 100-150 plaukų – tai yra normalu, tačiau jei daugiau – tai jau problema, kurią reikia spręsti.

Apie 70% išsivysčiusių šalių vyrų kenčia dėl plaukų  slinkimo, 40% iš jų palaipsniui plinka. Apie 40% moterų skundžiasi difuziniu plaukų slinkimu.  Plaukų slinkimą lemia paveldėjimas ir prasidėję senėjimo procesai. Plaukai ima silpnėti sulaukus 30-40 metų.

Plauko augimo ciklas

Plaukai auga cikliškai. Yra skiriamos 3 plaukų augimo fazės:

 • Augimo arba anageno (trunka 2-6 m.);
 • Pereinamoji arba katageno (trunka 2 sav.);
 • Ramybės arba telogeno (trunka 2-6 mėn).
 • Kiekvienas plaukas auga per savo ciklą, nepriklausomai nuo aplinkinių plaukų ciklo.

PRP – Trombocitais praturtinta plazma

Trombocitais praturtinta plazma (angl. Platelet Rich Plasma – PRP) – tai plazma, kurioje trombocitų koncentracija daug didesnė nei normaliai esanti kraujyje.

Augimo faktoriai atsipalaiduoja iš trombocitų ir kitų audinių ląstelių. Tai signalinės medžiagos, kurios aktyvuoja plauko folikulų ląstelių dalijimąsi.

Augimo faktorių, kaip ir kamieninių ląstelių sąveika, svarbi normaliam plaukų augimui.

Plaukų slinkimo gydymui naudojant PRP terapiją, pavyko pasiekti ženklių rezultatų, nes plaukų slinkimas dažniausiai yra grįžtamas reiškinys, o rezultatai išlieka ilgam.

Kaip PRP gali padėti esant plaukų slinkimui?

Augimo faktoriai, kurie yra suaktyvinami ruošiant PRP, parodė tiesioginį teigiamą poveikį plaukų folikulams juos įšvirkščiant į plaukuotą galvos odą. Labai svarbu suprasti, kad ne visi PRP yra vienodi, yra daug būdų PRP paruošti, todėl ir naudojant skirtingus PRP rezultatai bus skirtingi.

Palyginti skirtingus PRP sudėtinga dar ir todėl, kad  žmogaus trombocitų skaičius gali ženkliai svyruoti net tos pačios dienos eigoje.

Ar PRP saugi gydant plaukų slinkimą?

PRP yra autologinė – t.y., gaunama tik iš to paties individo, kuriam ir yra panaudojama, kraujo, ir todėl yra visiškai saugi. Kaip ir kiekviena intervencija, PRP terapija yra susijusi su tam tikra rizika: pvz., kraujosrūvos ar mėlynės, tačiau tai nutinka labai retai. PRP jau daugelį metų sėkmingai naudojama ne tik estetinėje dermatologijoje, bet ir ortopedijoje (randų nudegimų, sąnarių skausmo gydymui), odontologijoje.

Kam PRP procedūra labiausiai rekomenduojama?

PRP procedūra tinkama vyrams ir moterims, kurie kenčia nuo plaukų slinkimo, tiek ankstyvoje, tiek pažengusioje stadijoje:

 • Androgeninis nuplikimas (vystosi dėl genetinių bei hormoninių faktorių ir yra dažniausia nuplikimo priežastis)
 • Kaip papildoma terapija po plaukų persodinimo
 • Plaukų slinkimo prevencijai

Kaip vyksta natūrali plaukų slinkimo gydymo PRP terapijos procedūra ir kiek ji trunka?

Procedūros metu iš venos paimamas nedidelis kiekis kraujo (dažniausiai apie 8 ml). Kraujas specialiai paruošiamas ir iš jo išgaunamas trombocitų koncentratas PRP. Jame esančių trombocitų koncentracija iki 4-5 kartus didesnė, palyginti su įprastu trombocitų kiekiu kraujyje. Nuo kraujo paėmimo iki paskutinės injekcijos praeina maždaug 50-80 minučių.

Ar visiems tinka PRP procedūra?

Procedūra netinka asmenims, kuriems yra aktyvi infekcija, diabetas, kraujo krešėjimo sutrikimai arba asmenims, kurie vartoja kraują skystinančius ar imunitetą slopinančius vaistus. Taip pat PRP procedūros sėkmė minimali, jei plaukų folikulų visiškai nėra likę.

Kiek laiko trunka procedūra?

Nuo kraujo paėmimo iki paskutinės injekcijos praeina maždaug 50-80 minučių.

Kaip jausiuosi po procedūros?

Po procedūros, oda gali tapti šiek tiek jautri, todėl skausmui malšinti, paraudimui ar patinimui mažinti, rekomenduojama naudoti šaldančius ledo kompresus. Pacientams taip pat gali pasireikšti nežymios mėlynės, kraujosrūvos.

Kaip dažnai rekomenduojama ši procedūra?

Kiekvienu atveju PRP procedūra ir jos dažnis parenkami individualiai, bet dažniausiai ją rekomenduojama atlikti po vieną procedūrą 3 – 4 mėnesius iš eilės.

Ar procedūros rezultatus pamatysiu iškart?

Plaukai pradės augti ir tapti matomais praėjus 3-4 mėnesiams po pirmos PRP procedūros, nes trombocitai atpalaiduoja augimo faktorius, kurie dalyvauja plauko augimo cikle. Tačiau procedūros efektas laikui bėgant tik didės.

Klinikoje SUGIHARA atliekamos PRP terapijos privalumai:

 • PRP procedūras atlieka patyrusios gydytojos dermatologės
 • PRP atliekamas procedūras galima derinti su kitomis lazerinėmis dermatologijos procedūromis ar kosmetologijos procedūromis
 • Klinikoje dirbama su Šveicarijos kompanijos Regen Lab sistema, kurios efektyvumas pagrįstas moksliniais tyrimais, o savo veiksmingumu ir kokybe yra pripažinta visame pasaulyje.
 • Reikalingas paimti kraujo kiekis 8 ml, o gaunamas didesnis nei įprastai PRP kiekis reikalingas procedūrai – net 4-5 ml.
 • Gaunamoje trombocitais praturtintoje plazmoje yra 4 kartus daugiau trombocitų nei įprastai kraujyje, todėl gerokai veiksmingiau atjaunina odą.
 • Ypatingas saugumas: kiekvienas Regen Lab produktas turi visus dokumentus, sertifikatus, leidimus, kurie patvirtina produkcijos saugumą, veiksmingumą bei atitinka ES, JAV keliamus reikalavimus ir CE sertifikavimo standartus. Ne kiekvienas Lietuvoje esantis PRP produktas turi visus reikalingus dokumentus.
 • Sterilumas: naudojama dviguba uždara plėvelinė pakuotės sistema.
 • Natūralūs pokyčiai – atsipalaidavus trombocituose esantiems augimo faktoriams, skatinama kolageno, gamyba ir naujų kapiliarų susidarymas.
 • PRP odos atjauninimo terapija naudoja nuosavus kraujo kūnelius – trombocitus, todėl procedūra yra visiškai saugi.
 • Prieš procedūrą yra tepamamas nuskausminantis kremas, todėl pacientams rekomenduojama atvykti 1val. anksčiau.
 • Procedūros metu naudojamos japoniškos atraumatinės adatos, kurios sukelia mažiau skausmo, mažesnė kraujosrūvų tikimybė.
 • Trumpas odos atsistatymo po procedūros laikotarpis – nuo 2 iki 24 valandų.
 • Veiksmingumo pradžios laikotarpis 3-4 savaitės.
 • Rekomenduojamų procedurų skaičius tik 1-2 per metus.

 

 

Mezoterapija – procedūra atstatanti plaukų gyvybingumą

Mezoterapijos procedūros veiksmingos esant įvairių priežasčių sukeltam plaukų slinkimui:

 • reakciniam, prasidėjusiam po gimdymo, nesubalansuotos dietos, chirurginės operacijos ir pan.;
 • androgenetiniam, sukeltam hormonų (jis gali būti ir vyrams, ir moterims);
 • židininiam plikimui (kai išplikimo plotas neviršija 40% plaukuotos galvos dalies).

Preparatuose esančios aminorūgštys, vitaminai ir mikroelementai stiprina plaukų šaknis, gerina galvos odos mikrocirkuliaciją, todėl pailgėja plaukų augimo fazė, stabdomas plaukų slinkimas.

Daugiau informacijos ir registracija: +370 698 53 901 ir el. p. info@sugihara.lt

SUGIHARA VIP narystė –  ypatingos nuolaidos ir privilegijos!

Tapkite SUGIHARA VIP klubo nariu ir naudokitės nuolaidomis iki 15%, privilegijomis ir puikiais pasiūlymais! Daugiau informacijos apie SUGIHARA VIP klubą rasite čia.

 

Klientui neatvykus ir apie tai neinformavus registratūros prieš 24 val., kito vizito metu bus taikomas neatvykimo mokestis 15 €. Mokestis taikomas, nes mokama ne tik už paslaugą, bet ir už gydytojo laiką, kuris registruojantis yra priskiriamas konkrečiam klientui, o jam neatvykus gydytojo laikas naudojamas neproduktyviai.

 

Kainos ir registracija

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus