Pradžia Paslaugos Dermatologija ir estetinė dermatologijaGrožio injekcijosPRP procedūra plaukams ir veidui

PRP procedūra plaukams ir veidui

PRP procedūra – tai natūralus būdas atjauninti veido, kaklo, dekolte, plaštakų odą, sustabdyti plaukų slinkimą, spręsti odos problemas.

Trombocitais praturtinta plazma (angl. Platelet Righ Plasma – PRP) arba plazmoliftingas yra 100 % natūrali terapija, skirta atjauninti odą. PRP terapija aktyviai naudojama jau daugelį metų tiek plaukų slinkimui gydyti, tiek  įvairioms odos problemoms spręsti bei kitose medicinos srityse.

PRP procedūra (plazmoliftingas) – natūralus odos atjauninimas

PRP (angl. Platelet Rich Plasma) – tai trombocitais praturtinta plazma, kurioje yra 4 kartus daugiau trombocitų nei įprastai kraujyje, todėl PRP procedūros gerokai veiksmingiau atjaunina odą.

PRP odos atjauninimo procedūros metu naudojami nuosavi kraujo kūneliai trombocitai, kurių funkcija – stabdyti kraujavimą ir gydyti pažeistas kraujagysles, audinius ir ląsteles. Trombocituose gausu augimo faktoriais vadinamų medžiagų, kurios suaktyvina ir atjaunina kūno ląsteles. Išsiskyrus šiems augimo faktoriams, skatinama kolageno gamyba, odos ir jos priedų regeneracija, naujų kapiliarų susidarymas odos atjauninimui.

SUGIHARA klinikoje dirbama su Šveicarijos kompanijos RegenLab sistema, kurios efektyvumas pagrįstas moksliniais tyrimais, o savo veiksmingumu ir kokybe yra pripažinta visame pasaulyje.

RegenLab laikoma auksiniu standartu šioje srityje – visi kiti PRP ir PRF sistemų gamintojai savo tyrimuose lyginasi su būtent šia sistema.

 

PRP procedūra_RegenLab

 

PRP procedūros privalumai:

 • Odos ir plaukų regeneraciniai pokyčiai be chirurginės intervencijos;
 • Natūralūs pokyčiai – atsipalaidavus trombocituose esantiems augimo faktoriams, skatinama kolageno gamyba, audinių atsinaujinimas ir naujų kapiliarų susidarymas;
 • Itin saugi procedūra – sertifikuoti Regen Lab produktai;
 • Rekomenduojamas procedūrų skaičius veidui – 3 procedūros per metus, plaukams – 6 procedūros;
 • Odos atsistatymo po procedūros laikotarpis nuo 2 iki 24 valandų.

Kokios PRP terapijos atliekamos SUGIHARA klinikoje?

SUGIHARA klinikoje atliekamos:

 • Regen PRP terapija veidui jauninti;
 • Regen Cellular Matrix PRP terapija su hialuronu (veidui, plaštakoms ar dekolte). Dvigubas poveikis matomas PRP terapiją derinant su biorevitalizacija.
 • Regen PRP procedūra plaukų slinkimui gydyti.
 • Ginekologinė PRP terapija

 

PRP procedūra_RegenLab

 

Kokioms problemoms spręsti taikoma PRP?

 • Sprendžia senstančios odos (angl. anti-ageing) problemas, itin rekomenduojama nuo 30-35 metų.
 • Atjaunina veido, kaklo, dekoltė, rankų odą, naikina raukšles, mažina odos nelygumus;
 • Skatina odos mikrocirkuliaciją, oda tampa skaistesnė bei elastingesnė;
 • Skaistina odą, mažina pigmentaciją;
 • Gydo randus po aknės, traumų;
 • Gydo plaukų slinkimą.

 


Daugiau informacijos ir registracija: mob. +370 6 985 3901, arba info@sugihara.lt


PRP procedūra plaukams

Kraujyje esantys trombocitai yra gausūs augimo faktoriais vadinamų medžiagų. Šie augimo faktoriai, kurie yra suaktyvinami ruošiant PRP, parodė tiesioginį teigiamą poveikį plaukų folikulams juos įšvirkščiant į plaukuotą galvos odą. Labai svarbu suprasti, kad ne visi PRP yra vienodi, yra daug būdų paruošti trombocitais praturtintą plazmą. Todėl ir naudojant skirtingų gamintojų PRP/PRF sistemas, rezultatai gali būti skirtingi. 

Kam rekomenduojama PRP procedūra plaukams?

PRP procedūra plaukams tinka vyrams ir moterims, kurie kenčia nuo plaukų slinkimo, tiek ankstyvoje, tiek pažengusioje stadijoje kaip kompleksinio gydymo dalis:

 • Dėl androgeninio plikimo – vystosi dėl genetinių bei hormoninių faktorių ir yra dažniausia nuplikimo priežastis;
 • Kaip papildoma terapija po plaukų transplantacijos;
 • Plaukų slinkimo prevencijai.

Plaukai ima slinkti dėl įvairių priežasčių. Jei per dieną netenkame apie 100 plaukų – tai yra normalu. Tačiau jei daugiau – tai jau problema, kurią reikia spręsti jai užsitęsus keletą mėnesių.

Apie 90% vyrų ir 40% moterų kenčia nuo adrogeninės alopecijos. Plaukų slinkimą lemia paveldėjimas ir prasidėję senėjimo procesai. 

Plaukai auga cikliškai. Yra skiriamos 3 plaukų augimo fazės:

 • Augimo arba anageno (trunka 2-6 m.);
 • Pereinamoji arba katageno (trunka 2 sav.);
 • Ramybės arba telogeno (trunka 2-6 mėn);
 • Kiekvienas plaukas auga per savo ciklą, nepriklausomai nuo aplinkinių plaukų ciklo, dėl to kasdien ir netenkame apie 100 plaukų.

 

PRP plaukų slinkimui gydyti

 

Ar PRP saugi gydant plaukų slinkimą?

PRP yra autologinė – t.y., gaunama tik iš to paties individo, kuriam ir yra panaudojama, kraujo, todėl yra visiškai saugi. Kaip ir kiekviena intervencija, PRP terapija yra susijusi su tam tikra rizika – pvz., kraujosruvomis ar mėlynėmis dūrio vietoje, tačiau tai nutinka retai. PRP jau daugelį metų sėkmingai naudojama ne tik estetinėje dermatologijoje, bet ir ortopedijoje (randų, nudegimų, sąnarių skausmo gydymui), odontologijoje ir ginekologijoje.

 

Klinikoje SUGIHARA atliekamų PRP procedūrų privalumai:

 • PRP procedūras atlieka tik patyrę gydytojai dermatologai. 
 • PRP atliekamas procedūras galima derinti su kitomis estetinės dermatologijos ir kosmetologijos procedūromis.
 • Klinikoje dirbama su patikima Šveicarijos kompanijos RegenLab sistema. Kiekvienas RegenLab produktas turi visus sertifikatus ir leidimus, kurie patvirtina produkcijos saugumą, veiksmingumą bei atitinka ES, JAV keliamus reikalavimus ir CE sertifikavimo standartus. Ne kiekvienas Lietuvoje esantis PRP produktas turi visus reikalingus dokumentus.
 • Sterilumas: naudojama dviguba uždara plėvelinė pakuotės sistema.
 • Trumpas odos atsistatymo po procedūros laikotarpis – nuo 2 iki 24 valandų.
 • Veiksmingumo pradžios laikotarpis 3-4 savaitės.

 

 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Atsako gydytojas dermatologas-trichologas Tadas Raudonis:

Kaip vyksta PRP procedūra ir kiek ji trunka?

Procedūros metu iš venos paimamas nedidelis kiekis kraujo (apie 8 ml). Kraujas specialiai paruošiamas ir iš jo išgaunamas trombocitų koncentratas PRP. Jame esančių trombocitų koncentracija net iki 4-5 kartus didesnė, palyginti su įprastu trombocitų kiekiu kraujyje. Prieš procedūrą ne skalpo odoje yra tepamamas nuskausminantis kremas, todėl pacientams rekomenduojama atvykti 0.5-1val. anksčiau. Nuo kraujo paėmimo iki paskutinės injekcijos veido srityse praeina maždaug 30-50 minučių. PRP procedūra plaukams trunka maždaug 10-20 min.

Ar procedūra skausminga?

Procedūra nėra skausminga, nes prieš atliekant atjauninamąsias injekcijas, veido oda padengiama vietiniu anestetiniu kremu, tačiau galimas diskomforto pojūtis. Vis dėlto, skausmo slenkstis yra labai individualus ir jei oda yra ypač jautri, procedūros metu gali būti juntamas minimalus diskomfortas. Skalpo oda įprastai nėra nuskausminama, procedūra nėra maloni, tačiau atliekama greitai sukeliant kuo mažesnį skausmo pojūtį. Esant poreikiui galima taikyti regioninę nejautrą. 

Ko galima tikėtis po procedūros ir kaip atrodys oda?

Po PRP procedūros veido oda būna paraudusi, gausu smulkių papulių, gali atsirasti nedidelių mėlynių injekcijos vietoje. Paraudimas praeina per ~1 val, smulkios mėlynės sugyja per keletą dienų. Jau po keleto valandų esant poreikiui galima naudoti makiažo priemones. Skalpo odoje po procedūros praėjus 30 min pakitimai dažniausiai nebepastebimi. Skausmui malšinti, paraudimui ar patinimui mažinti, rekomenduojama naudoti šaldančius ledo kompresus. Taip pat gydytojas visada rekomenduos priemones, galinčias greitai palengvinti nepageidaujamus reiškinius ir simptomus. 

Ar procedūros rezultatus pamatysiu iškart?

PRP procedūros, atliekamos veido srityje, rezultatai ryškiausiai pasimato praėjus 2-3 savaitėms. 

PRP procedūros plaukams rezultatai tampa matomi praėjus 3-4 mėnesiams po pirmos PRP procedūros, nes trombocitai atpalaiduoja augimo faktorius, kurie dalyvauja plauko augimo cikle. Tačiau reguliarių procedūrų efektas laikui bėgant tik didės.

Kokios yra PRP procedūros kontraindikacijos?

 • Onkologinės  ligos;
 • Imunosupresinės ligos;
 • Diabetas;
 • Kraują skystinančių ar imunitetą slopinančių vaistų vartojimas;
 • Ūmūs ir lėtinis odos uždegimas, odos bėrimas planuojamoje procedūros vietoje;
 • Sisteminės kraujo ligos, trombocitų ir kraujo krešėjimo ligos;
 • Aktyvi bakterinė ar virusinė (įskaitant Herpes) infekcija.

Kiek procedūrų reikia atlikti?

Kiekvienu atveju PRP procedūra ir jos dažnis parenkami individualiai, bet dažniausiai ją rekomenduojama atlikti po vieną procedūrą kas 1-2 mėnesius iš eilės ir vėliau kartoti 2-3 kartus per metus.

Ar PRP terapiją galima derinti su kitomis atjauninančiomis procedūromis?

PRP procedūrą galima derinti su hialurono injekcijomis, botulino toksino injekcijomis, procedūromis lazeriu ir chirurginėmis operacijomis. Laikui bėgant PRP terapijos poveikis audiniams didėja. Procedūrų suderinamumą nustato gydytojas konsultacijos metu. 

 

Kainos ir registracija

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus#