Pradžia Naujienos Viskas, ką turėtume žinoti apie SPF apsaugą

Viskas, ką turėtume žinoti apie SPF apsaugą

2020.07.15

Gyvendami šalyje, kurioje saulės spinduliais galime pasidžiaugti vos kelis mėnesius, atėjus vasarai skubame jais pasimėgauti, pasisemti vitamino D ir, žinoma, suteikti odai rusvą atspalvį. SUGIHARA kosmetologės Jurgitos Žukauskaitės teigimu įdegį ir nudegimą skiria labai plona riba, todėl priemonės su SPF apsauga vasaros metu yra būtinos norint turėti sveiką ir gražią odą.

Kodėl apsauga nuo saules yra būtina?

SPF apsaugo nuo kenksmingų saulės spindulių, kurie dažniausiai ir yra pagrindiniai vėžinių susirgimų sukėlėjai. Ypač turėtume vengti nudegimų saulėje, kuomet oda tampa raudona, atsiranda perštėjimas, pūslelės, tokie nudegimai odos ląstelės struktūroje sukelia pakitimus, kurie yra negrįžtami. Naudodami apsaugos priemones tokių nudegimų tikrai pavyks išvengti.

Be viso to, saulės spinduliai sunaikina kolageno skaidulas, esančias mūsų odoje. Todėl žmonės, nenaudojantys priemonių su SPF ir mėgstantys saulės vonias, anksčiau odoje pastebi raukšles, atsiranda odos pigmentacija, porų nelygumas, išsausėja oda. Žmonių tarpe, kurie turi problemų su riebia oda, bėrimais, vyrauja mitas, jog saulė padeda išdžiovinti spuogus, tačiau tai yra ne tiesa, saulė šiuos bėrimus gali tik dar labiau suaktyvinti. Ypatingai saulės saugotis turėtų asmenys, turintys aknę.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis kremą su SPF? 

Kremas nuo saulės turėtų apsaugoti nuo abiejų tipų saulės spindulių: UVA ir UVB, vieni jų veikia odos paviršių, kiti gilesnius odos sluoksnius. Įprastai produktai yra sudaryti iš cheminių ir fizikinių filtrų. Cheminiai filtrai sugeria saulės spindulius ir paverčia juos šilumos energija, o fizikiniai atspindi. Gerai, kai produkte yra abiejų tipų filtrų.

Ar tiesa, jog Lietuvoje didelis SPF nėra būtinas?

Jei gyvenate miesto režimu, darbas – namai, tuomet pakanka veidą patepti kremu su SPF30, jei leidžiate laisvalaikį prie vandens, gamtoje, sportuojate lauke SPF50 yra būtinas, jį pakartojant tepti reikėtų kas 2-3 valandas, be to reikėtų nepamiršti, kad nudegti galima ir debesuotą dieną – per debesis prasiskverbia net 80% UV, tad net ir debesuotą dieną turėtume teptis keremus su apsauga.

Mitas, ar tiesa, kad naudojant priemones su SPF nepavyks įdegti?

Netiesa. Apsauginis kremas nuo saulės apsaugo oda nuo kenksmingos saulės ultravioletinės spinduliuotės ir prailgina laiką, kurį žmogus gali išbūti saulėje nenudegdamas. Pavyzdžiui: oda, nepatepta jokia apsaugos priemone, saulėje gali nudegti per 10 minučių, tuo tarpu oda, apsaugota SPF50, gali išlikti nenudegusi iki 50min., žinoma, šis laikas kiekvienam gali būti skirtingas – priklausomai nuo odos tipo.

Kokios priemonės padeda nudegus?

Nudegus saulėje rekomenduojama gerti daug vandens, nudegusias vietas reikėtų vėsinti, patepti kremu, puikiai tiktų kremai, kurių sudėtyje yra glicerino, alijošiaus, ramunėlių. Vengti reikėtų kremų, kurių sudėtyje yra kvapniųjų medžiagų, taip pat jokiu būdu netepkite nudegusių vietų aliejais, kadangi jie ant odos suformuoja apsauginę plėvelę, kuri neleidžia karščiui pasišalinti. Odos vėsinimui puikiai tinka ir liaudiškas receptas – kefyras ar grietinė, šie produktai vėsiną odą ir padeda iš jos ištraukti karštį. Na o jei kremo, ar kefyro po ranka neturite – ant nudegusios odos galite dėti sudrėkintą rankšluostį.

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus#