Pradžia Naujienos Pigmentinių dėmių šalinimas – viskas, ką turite žinoti

Pigmentinių dėmių šalinimas – viskas, ką turite žinoti

2023.09.06

Odos pigmentacija – dažnai po vasaros atsirandanti problema, kuri sukelia odos spalvos nelygumą, todėl dažniausiai pacientai šias dėmes nori pašalinti. Į klausimus apie pigmentines dėmes ir jų šalinimą atsako SUGIHARA gydytojas – dermatologas Tadas Raudonis.

Ar visas pigmentines dėmes galima pašalinti? 

Medicinoje beveik niekur negalioja 100 proc efektyvumo taisyklė, todėl ir čia absoliutinti bei klaidinti pacientų nereikėtų, ko kartais nevengia kitos klinikos. Didžiąją dalį pigmentinių dėmių pašalinti tikrai galima – tam klinikoje naudojame įvairias priemones, pradedant nuo kosmetologų taikomų procedūrų, cheminių pilingų, dermatologų atliekamų injekcinių procedūrų (PRP, redermalizacija) ir baigiant pažangiomis lazerinėmis procedūromis – naujos kartos Quanta IPL bei Q-switch lazeriais. 

Ar strazdanos ir pigmentinės dėmės yra tas pats? 

Pritaikykime analogiją: strazdanas galima pavadinti citrina, o pigmentines dėmes – citrusiniais vaisiais. Pigmentinė dėmė – tai labai platus terminas, kuris apima praktiškai visus veido odoje stebimus pigmentinius pakitimus – ar tai būtų strazdanos, ar paprastieji šlakai, ar melazmos sukelta pigmentacija, ar net melanocitiniai, displaziniai apgamai, kurių niekada negalima šalinti lazeriu. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad ir paviršiumi plintanti melanomos forma dažnai atrodo kaip eilinė pigmentinė dėmė veide. Todėl dažniausiai ne pacientas nusprendžia kurias dėmes nori šalinti, o gydytojas apžiūrėjęs veido odą dermatoskopu įvertina visus pigmentinius darinius, nustato jų diagnozę ir sprendžia, kuriuos darinius šalinti lazeriu ar kitomis priemonėmis yra saugu. 

Ar pašalintos pigmentinės dėmės gali atsinaujinti? 

Gali ir deja dažniausiai atsinaujina, kai pacientai nesilaiko griežto apsaugos nuo UV spinduliuotės režimo. Kartais gali pakakti 15 min. pasivaikščiojimo mieste saulėtą dieną be UV filtro ant odos ir dėmės palaipsniui sugrįžta. Ypač jautrus laikas yra pirmos 4 savaitės po atliktos pigmento šalinimo procedūros. Įprastai atliekamos 1–2 pigmento šalinimo procedūros 1 mėnesio intervalu. Procedūras rekomenduojama kartoti kas 1–3 metus.

 Ką svarbu žinoti, planuojant pigmentinių dėmių šalinimo procedūrą? 
Jei kalbame apie lazerinę procedūrą: 1. Nusiteikite, kad 1–3 dienas po procedūros veido oda gali būti kiek patinusi 2. Po procedūros paveiktos pigmentinės dėmės apie 10 dienų bus gerokai ryškesnės ir palaipsniui atsisluoksniuos nuo odos paviršiaus 3. Bent 2–3 sav. BŪTINA griežta UV apsauga, ypač jei procedūra atliekama vasarą: idealu fizinė apsauga – skėtis, skrybelė, rinkitės laiką leisti pavėsyje ir žinoma plataus spektro kremas nuo saulės (SPF ne mažiau 50) tepamas kas 3–4 val. 
Todėl dažniausiai rekomenduojame šias procedūras planuotis „tamsiuoju“ metų laiku – nuo spalio iki balandžio.

Daugiau informacijos apie pigmentinių dėmių šalinimą rasite ČIA.

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus#