Pradžia Naujienos Pigmentinių dėmių šalinimas – viskas, ką turite žinoti

Pigmentinių dėmių šalinimas – viskas, ką turite žinoti

2023.09.06

Odos pigmentacija – dažnai po vasaros atsirandanti problema, kuri sukelia odos spalvos nelygumą, todėl dažniausiai pacientai šias dėmes nori pašalinti. Į klausimus apie pigmentines dėmes ir jų šalinimą atsako SUGIHARA gydytojas – dermatologas Tadas Raudonis.

Ar visas pigmentines dėmes galima pašalinti? 

Didžiąją dalį pigmentinių dėmių pašalinti tikrai galima. Tačiau pirmiausiai svarbu įvertinti jų kilmę ir priežastis. Dažnai odos pigmentacija nėra vien pigmentinės dėmės. Tai gali būti apgamai, baltmė, pigmentacija buvusių bėrimų vietoje, cukrinio diabeto sukeltas odos tekstūros ir spalvos pakitimas, bei strazdanos ar kita. Odos pigmento pakitimo priežastį reikėtų išsiaiškinti, kad ne tik sėkmingai ir saugiai pasirūpintumėte oda, bet ir atrastumėte bei išspręstumėte pagrindines jų priežastis.

Pigmentines dėmes galima šalinti keliais būdais. Klinikoje pacientams siūlome kosmetologines procedūras, cheminius pilingus, injekcijas (PRP, redermalizacija) ir sparčiai populiarėjantį – pigmentinių dėmių šalinimą lazeriu. Tam naudojame naujos kartos Quanta IPL ir Q-switch lazerius, veiksmingai pašalinančius odos diskoloraciją vos per 1-32 procedūras.

Kaip veikia Quanta System Q-Plus CMT lazeris?

Lazeris skleidžia koncentruotą ir tikslią šviesą į pigmentinę dėmę. Joje esantis pigmentas sugeria šviesą, kuri jį išskaido ir taip panaikina patamsėjimą. Lazeryje yra įmontuota odos aušinimo ir saugos sistemos skirtingiems odos fototipams, todėl procedūra sukelia mažiau diskomforto.

Pigmentinių dėmių šalinimas SUGIHARA klinikoje yra atliekamas, naudojant Quanta System Q-Plus CMT lazerius. Tai šiuo metu vyraujantis rinkos standartas, vertinamas dėl preciziškumo ir veiksmingų rezultatų. 

Daugiafunkcinis lazeris vienu metu gali skleisti skirtingų ilgių bangas, todėl jį galima naudoti ne tik odos regeneracijai, bet ir kitoms procedūroms kaip kūno plaukelių depiliacijai, apgamų ir tatuiruočių šalinimui.

Ar strazdanos ir pigmentinės dėmės yra tas pats? 

Pritaikykime analogiją: strazdanas galima pavadinti citrina, o pigmentines dėmes – citrusiniais vaisiais. Pigmentinė dėmė – tai labai platus terminas, kuris apima praktiškai visus veido odoje stebimus pigmentinius pakitimus – ar tai būtų strazdanos, ar paprastieji šlakai, ar melazmos sukelta pigmentacija, ar net melanocitiniai, displaziniai apgamai, kurių niekada negalima šalinti lazeriu. 

Taip pat reikėtų nepamiršti, kad ir paviršiumi plintanti melanomos forma dažnai atrodo kaip eilinė pigmentinė dėmė veide. Todėl dažniausiai ne pacientas nusprendžia kurias dėmes nori šalinti, o gydytojas apžiūrėjęs veido odą dermatoskopu įvertina visus pigmentinius darinius, nustato jų diagnozę ir sprendžia, kuriuos darinius šalinti lazeriu ar kitomis priemonėmis yra saugu. 

Ar pašalintos pigmentinės dėmės gali atsinaujinti? 

Gali ir deja dažniausiai atsinaujina, kai pacientai nesilaiko griežto apsaugos nuo UV spinduliuotės režimo. Dažniausiai pigmentinių dėmių šalinimo lazeriu rezultatai yra efektyvesni ir trunka ilgiau, palyginti su kitomis procedūromis. Tačiau jei tinkamai neprižiūrite ir neapsaugote odos, poveikis ilgai neišliks. Prieš ir po procedūros, ypatingai pirmąjį mėnesį, būtina vengti tiesioginių saulės spindulių. Kartais gali pakakti 15 min. pasivaikščiojimo mieste saulėtą dieną be UV filtro ir dėmės palaipsniui sugrįžta.

Ką svarbu žinoti, planuojant pigmentinių dėmių šalinimo procedūrą? 

Pigmentinių dėmių šalinimas lazeriu yra itin greita procedūra, užtruksianti vos nuo 15 iki 45 minučių, priklausomai nuo pigmentinių dėmių vietos ir jų kiekio. Geriausiems rezultatams pasiekti, rekomenduojama atlikti bent 1-2 procedūras, kas 3-6 savaiteės. 

Procedūros metu jausite dilgčiojimą. Skausmo ir diskomforto lygis priklauso nuo kiekvieno žmogaus asmeninio jautrumo  bei kūno vietos, nuo kurios yra šalinamos dėmelės. 

Pirmąsias tris dienas po procedūros galite tikėtis, kad oda gali būti jautresnė ir patinusi. Taip pat neišsigąskite, jog pirmąsias savaites po šalinimo pigmentinės dėmės išryškės. Tai visiškai normalu, nes jos turi atsiskirti nuo odos paviršiaus. 

Po procedūros būtina pasirūpinti apsauga nuo saulės, ypatingai pirmąsias 3 savaites. Visuomet naudokite kremą nuo saulės su SPF50 apsauga ir jį pakartotinai tepkite kas dvi valandas. Taip pat venkite tiesioginių saulės spindulių, dėvėkite plataus krašto kepurę ir stenkitės būti šešėlyje. Geriausias laikas procedūrą atlikti yra rudenį ir žiemą, kuomet saulė nėra tokia intensyvi. 

Ar pigmentinių dėmių šalinimas namuose yra saugus bei efektyvus?

Pigmentinių dėmių prevencija prasideda namuose. Odos apsauga dienos metu nuo kenksmingų saulės spindulių yra pirmasis žingsnis. Kiekvieną dieną iš ryto naudokite plataus spektro kremą ar kitą apsaugą nuo saulės su SPF 50SPF+50 faktoriumi. Pigmentinių dėmių taip pat padės išvengti odos priežiūros priemonės, sudėtyje turinčios antioksidantų kaip vitaminas C, vitaminas A ar niacinamidas bei švelnūs cheminiai pilingai kaip glikolio rūgštis. 

Nors kosmetikos priemonės gali padėti išblukinti ir atitolinti odos pigmentacijos atsiradimą, pigmentinių dėmių šalinimas namuose nėra rekomenduojamas. Vis dažniau internete yra parduodami stiprūs cheminiai pilingai ir lazeriai pigmentinėms dėmėms šalinti. Tačiau tokios priemonės gali sukelti daugiau žalos nei naudos ir visam laikui pažeisti odą bei aplink esančius audinius. Todėl rekomenduojame visada kreiptis į specialistus ir konsultuotis su gydytojais dermatologais.

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus#