Pradžia Naujienos Metas labiau pasirūpinti veido oda

Metas labiau pasirūpinti veido oda

2017.11.15

Lauke – drėgna, šalta, patalpose – sausa ir šilta. Temperatūros svyravimai kenkia veidui, oda išgarina daugiau drėgmės negu vasarą, todėl išsausėja, suglemba, tampa jautresnė ir ne tokia atspari infekcijoms. „Šaltuoju sezonu odos priežiūra turi būti kruopštesnė, reikia naudoti daugiau priemonių“, – sako grožio terapijos ir chirurgijos klinikos „Sugihara“ kosmetologė Beatričė Lapatčenka.

Net ir reguliariai naudojančios kokybiškas veido priemones moterys skundžiasi, kad atvėsus orams odą nemaloniai traukia, niežti, ji pradeda šerpetoti. Todėl veido priemonės, kurias naudojome vasarą ar ankstyvą rudenį, šaltymečiu jau nebetinka“, – perspėja kosmetologė.

Tiek šaltuoju, tiek ir kitu metų laiku oda kenčia nuo drėgmės trūkumo „Norint išsaugoti sveiką ir gražią odą, būtina apsilankyti pas kosmetologą, kuris įvertins odos būklę ir rekomenduos tinkamiausią veido priežiūrą bei priemones“, – sako B. Lapatčenka ir pabrėžia, kad šiuo metu svarbu tinkamai paruošti odą žiemai: maitinti, saugoti nuo šalčio ir, žinoma, drėkinti.

Kremas. Renkantis kremą derėtų atkreipti dėmesį į tai, ko labiausiai odai trūksta – drėgmės, maitinimo ar apsaugos, būtina atsižvelgti į odos tipą ir poreikius. Vienoms moterims pakaks vieno, kitoms teks įsigyti du skirtingo poveikio kremus.

Puiku, jei kremas bus su polihidroksirūgštimis,hialurono rūgštimi, elastinu, kolagenu, papildytas kviečių gemalų, avokadų, simondsijų ar nakvišų aliejumi, vitaminais A, C, E – jie veikia kaip antioksidantai, atkuria odos drėgmės pusiausvyrą, gerina išvaizdą, kaip ir vaisių rūgštys, skatina odos regeneraciją.

Pasak kosmetologės, jei termometro stulpelis nukris žemiau nei 10–15 °C, rinkitės apsauginį, maitinamąjį kremą, jei temperatūra aukštesnė ar nuolat važinėjate automobiliu ir lauke būnate mažai – drėkinamąjį, papildytą vertingomis medžiagomis. Kremą naudokite valandą prieš eidamos į lauką.

„Šaltuoju sezonu, kaip ir vasarą, odą būtina saugoti nuo kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių. Ypač jeigu oda linkusi į pigmentaciją ir naudojate rūgštinius produktus. Tiesa, apsaugos nuo saulės rodiklis turėtų būti mažesnis, pakaks SPF 15 ar 20.

Serumas. Prieš naudodamos kremą veidą patepkite serumu. Tai koncentruotas kosmetinis tepalas, jo pakanka kelių lašų. Serumo pagrindas – vanduo, lengvas gelis ar aliejus, jame yra daug biologiškai aktyvių medžiagų, kurios drėkina, stangrina, ramina, gaivina, o specialios sudedamosios dalys gerina odos pralaidumą – veikliosios medžiagos ir kremas giliau prasiskverbia.

„Serumas – priemonė, kuri greitina, stiprina ir gerina kremo poveikį. Jis neatlieka visapusiškos odos priežiūros funkcijos, todėl būtina naudoti ir kremą, – sako kosmetologė B. Lapatčenka ir primena, kad patepus veidą serumu reikia palaukti kelias minutes, kol jis įsigers, ir tik tada tepti kremą. – Serumą naudokite ryte ir vakare. Jei jame yra retinolio, t. y. vitamino A, – tik vakare.“

Šveitiklis. Ir vasarą, ir žiemą veido skaistumu besirūpinanti moteris turėtų įprasti vieną du kartus per savaitę nušveisti odą. Pašalinus sausas, negyvas odos ląsteles, veidas tampa skaistesnis, švaresnis, atsiveria poros, todėl kosmetikos priemonės į ją geriau įsigeria.

Namuose naudojami įvairūs šveitikliai – enziminiai, rūgštiniai, abrazyviniai.

Vieni populiariausių, tinkančių net ir jautriai odai – augaliniais fermentais papildyti enziminiai šveitikliai. Jie ne tik šalina negyvas odos ląsteles, valo nešvarumus, riebalus, atkemša poras, bet ir ramina, saugo ją nuo uždegimų.

Rūgštiniai šveitikliai skirti senstančiai, brandžiai, probleminei veido odai su išsiplėtusiomis poromis, aknės požymiais. Tai priemonės, kurių pagrindą sudaro vaisių rūgštys. Šveitiklį pakanka naudoti kartą per savaitę, netrinkite odos – patepkite priemone ir palaukite kelias minutes.

Abrazyviniuose šveitikliuose yra mikrogranulių, dažniausiai – susmulkintų abrikosų kauliukų, migdolų kevalų, ryžių, druskos, kavos. Kuo šios mikrogranulės smulkesnės, tuo geriau – šveitimas bus švelnesnis, oda nesudirgs. Abrazyvinis šveitiklis skirtas riebiai, mišriai ir normaliai veido odai. Dažniau šveisti reikėtų riebią odą, o jeigu ji jautri, užtektų ir vieno karto per savaitę ar dar rečiau. Jokiu būdu veidui nenaudokite kūno šveitiklio.

„Kokią priemonę rinktis, priklauso nuo odos tipo, jos būklės ir tikslo – siekiate nušveisti, išvalyti, atgaivinti veidą. Kad oda visada būtų skaisti ir sveika, nepakanka priežiūros namuose – būtina reguliariai naudotis kosmetologo paslaugomis ir atlikti giluminį veido valymą bei kitas odai reikalingas procedūras“, – teigia B. Lapatčenka.

Drėkiklis. Tvankią ir karštą vasarą dažna moteris naudojasi veido drėkikliu. Prasidėjus šaltymečiui šio įpročio nereikėtų pamiršti – drėkiklis pravers esant sausose, šildomose patalpose, dirbant prie kompiuterių ar kitų elektros prietaisų. Drėkiklį purkškite tiesiai ant makiažo. Prieš einant į lauką jis turi visiškai išdžiūti.

Valiklis. Didžiausi odos priešai – nenuvalytos dekoratyvinės kosmetikos priemonės, per dieną ant veido susikaupę nešvarumai, dėl to ilgainiui gali užsikimšti poros, atsirasti inkštirų, spuogelių, prasidėti uždegiminiai procesai. Tinkamai nuvalyta oda atsigauna, kvėpuoja, į ją lengviau ir giliau patenka kremo veikliosios medžiagos. Kasdienis veido valymas ryte ir vakare – svarbiausia odos priežiūros taisyklė.

Veidui valyti galite naudoti makiažo valiklį, pienelį, emulsiją, gelį, micelinį vandenį, specialias prausimosi putas ar aliejų. Kiekviena moteris turėtų rinktis individuliai – atsižvelgti į odos tipą, būklę, pojūčius, svarbiausia – valiklis neturi sausinti odos,. Būtina atkreipti dėmesį, ar ši priemonė tinka plonai ir jautriai paakių odai valyti, ar pašalina vandeniui atsparią kosmetiką.

„Micelinis vanduo – vandens ir aktyviųjų mikrodalelių mišinys. Jis nuvalo makiažo likučius, atkemša poras ir šalina nešvarumus, kartu drėkina odą. Deja, mano praktika rodo, kad šis produktas jautriai lietuvaičių odai per stiprus, jį rekomenduočiau naudoti tik ypatingais atvejais, pavyzdžiui, ilgose kelionėse, išvykose, kai nėra tinkamų sąlygų nusiprausti odą vandeniu“, – pataria B. Lapatčenka.

Pasak specialistės, veido prausti muilu negalima nei vasarą, nei žiemą, net ir tuo atveju, jei oda labai riebi ar porėta. Muilas – šarminis produktas ir kenkia odai: pažeidžia apsauginę plėvelę, kuri saugo odą nuo neigiamo aplinkos poveikio, mikrobų ir virusų, oda netenka vandens ir sausėja, šerpetoja, pradeda anksčiau senti.

Tonikas. sekantis etapas – veido valymas toniku. Jo paskirtis ne valyti nešvarumus, o atkurti normalų odos pH ir paruošti ją kitai kosmetikos priemonei. Reguliariai naudojant toniką oda tampa skaistesnė ir sveikesnė, jis drėkina, gaivina, jaunina ją.

Paakių kremas. „Paakių oda yra tokia kaip veido, tik plonesnė, gležnesnė. O jeigu ji tampa jautri, svarbu išsiaiškinti, kas ją dirgina: netinkamos odos priežiūros ar gražinimo priemonės, sausas klimatas, kompiuteris, darbo specifika, – aiškina kosmetologė ir įspėja, kad paakiams netinka veido kremas – jis per sunkus gležnai odelei. – Įsigykite specialų kremą ar du, pavyzdžiui, drėkinamąjį, stangrinamąjį arba apsauginį. Daug kremo nereikia, jį pirštų pagalvėlėmis lengvai įtapšnokite į odą arba švelniai įmasažuokite sukamaisiais judesiais nuo išorinio akies kampučio vidinio link.“

Lūpų balzamas. Šaltis, vėjas greitai pažeidžia jautrią lūpų odą, ji išsausėja, suskilinėja. Nelaižykite, nekramtykite lūpų ir vis patepkite jas balzamu – jis odelę stangrins, drėkins, sulaikys drėgmę, saugos nuo šalčio ir kenksmingų saulės spindulių. Rinkitės balzamą su bičių vašku, vertingais aliejais. Dažytas ar nedažytas lūpas balzamu patepkite pusvalandį prieš eidamos į lauką.

Dažniausios veido priežiūros klaidos:

  • Blogai nustatytas veido odos tipas, būklė ir jos poreikiai. Atsižvelgiant į aplinkos dirgiklius, sezoniškumą ir amžių, odos būklė gali keistis. Jį tiksliai nustato tik kosmetologas.
  • Kosmetikos priemonių naudojimas ne pagal odos tipą. Nesvarbu, kad rekomendavo draugė ar dovanų gavote brangų kremą – netinkama jūsų odai kosmetikos priemonė duos daugiau žalos negu naudos.
  • Skirtingų linijų produktų maišymas gali sudirginti odą ir net sukelti šoką: jei dažnai keičiate kasdienes odos priemones, ji nespėja prie jų priprasti ir nežino, kaip reaguoti.
  • Netinkamas odos valymas.
  • To paties kremo naudojimas veidui ir paakiams.

Žurnalui TOP MOTERYS parengė Eglė Leonovienė

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus#