Pradžia Paslaugos SPA, masažai, lieknėjimasSveikatinančios kūno procedūrosPsoriazės (žvynelinės) gydymas UVB fototerapija

Psoriazės (žvynelinės) gydymas UVB fototerapija

Psoriazė (žvynelinė) – tai lėtinė uždegiminė neužkrečiama odos liga.

Esant sunkesniems atvejams liga gali būti ir daugiasisteminė (iki 30 proc. pažeidžia sąnarius, nagus, ryšys su širdies ir kraujagyslių ligomis).

Šia liga pasaulyje serga apie 125 mln. gyventojų – iki 3% žmonijos populiacijos.

Sergant psoriaze (žvyneline) odai būdingas pleiskanojantis ar žvynus primenantis bėrimas, kartais niežėjimas. Sveiko žmogaus odos paviršinis sluoksnis atsinaujina kas 25 dienos, o sergančiojo psoriaze – 10 kartų greičiau. Dėl šios priežasties ir susiformuoja psoriazės židiniai įvairiose kūno vietose – kelių, alkūnių, padų, delnų srityse, plaukuotoje galvos dalyje ar gali išplisti visame kūne. Vienodai dažnai serga ir vyrai, ir moterys. Dažniausiai žvyneline serga 20-40 metų žmonės, tačiau liga gali prasidėti ir vaikystėje ar vyresniame amžiuje.

Žvynelinė nėra išgydoma, bet ligos paūmėjimus galima gydyti vietiniais tepamais ar sisteminiais geriamais vaistais, odos priežiūra su emolientais ir fototerapija bei vandens procedūromis. Dėl savo efektyvumo smarkiai populiarėja fototerapija ultravioletiniais spinduliais. Pirmaisiais metais buvo naudojamas platus UVB šviesos bangos ilgis nuo 280-320nm. Nuo 1980m. psoriazės ir kitų odos ligų gydyme naudojami siaurabangiai ultravioletiniai spinduliai (311 nm bangos ilgio), kaip efektyviausi bei mažiausiai kenksmingi. Fototerapija pagreitina odos gijimą, retina atkričių dažnį, sumažėja vietiškai suvartojamų vaistų kiekis.

UV spindulių naudojimas, įvairios kombinacijos su kitais gydymo ir sveikatinimo bei odos priežiūros metodais, pagerina daugelio ligonių gydymo rezultatus ir sumažina galimus pašalinius reiškinius.
Itin geri rezultatai pasiekiami derinant Negyvosios jūros vandens vonias su ultravioletinių spindulių terapija. Toks metodas seniai taikomas ES šalyse, kur ligoniai gydomi Izraelyje naudojant saulės spindulių ir Negyvosios jūros vandens terapiją.

Fototerapijos procedūra atliekama sergantiems:

 • Žvyneline (psoriaze)
 • Atopiniu dermatitu (neurodermitu)
 • Kitais dermatitais ir egzemomis
 • Baltme (vitiligo)
 • Parapsoriaze
 • Odos T limfoma
 • Kerplige ir kt.

Vertingiausios UVB terapijos savybės:

 • Ženkliai pagerėja ar beveik pilnai išnyksta bėrimai sergant atopiniu dermatitu.
  Netgi esant sunkiam atopiniam dermatitui, iki 80 proc. fototerapija gydomų ligonių būklė ženkliai pagerėja arba bėrimai visai išnyksta per 3 sav.
 • Fototerapija yra saugiausias ir vienas efektyviausių psoriazės, atopinio dermatito, vitiligo gydymo būdų. Taip pat Didžiosios Britanijos dermatologų draugija fototerapiją pripažino vieninteliu saugiu gydymo būdu neščiosioms, kai galima išvengti kortikosteroidų. Šis gydymo metodas tinka ir vaikams nuo 7 m.
 • Ultravioletiniai spinduliai B (UVB) – natūrali saulės spindulių spektro dalis. UVB spinduliai prasiskverbia į odą ir sulėtina pažeistų ląstelių gamybą. Derinant UVB terapiją su tepamais vaistais ženkliai sumažėja jų vartojimo dažnis ir kiekis.
 • Apsaugo nuo odos bakterinės infekcijos, kuri dažna sergant atopiniu dermatitu.
 • Sumažina lokalių kortikosteroidų stiprumą ir vartojimo trukmę ar net eliminuoja jų vartojimą.
 • Grožio terapijos ir chirurgijos klinikoje siūlomas unikalus psoriazės gydymas derinant fototerapiją ir Negyvosios jūros vandens terapiją. Grožio terapijos ir chirurgijos klinikoje sudarytos sąlygos Negyvosios jūros vandens terapijos procedūras atlikti atskirame, privačiame kabinete.

Ką reiktų atlikti prieš procedūrą?

Reikalinga pirminė gydytojo dermatologo konsultacija, papildomų tyrimų atlikti nereikia. Procedūrų dažnį ir kiekį konsultacijos metu nustato gydytojas dermatologas pagal Jūsų ligą ir jos sunkumo laipsnį.

Kaip vyksta procedūra?

Gydymo metu oda apšviečiama ultravioletiniais B spinduliais (UVB – saulės spektro spinduliai), kurių dozė palaipsniui didinama pagal sudarytą gydymo planą. UVB fototerapiją galima derinti kartu su vietiniais tepamais vaistais, kad būtų pagerinti gydymo rezultatus. Taip pat foto ir negyvosios juros baseino terapija derinama kartu – po negyvosios jūros atpalaiduojančios procedūros iškart tesiama spindulių terapija.

Kiek užtrunka gydymo kursas? Kas kiek laiko jis kartojamas?

Gydymo kursas labai individualus, bet reikalingos minimaliai bent 5 procedūros (2-3 procedūros per savaitę).

Kada negalima atlikti UVB terapijos?

Fototerapijos negalima atlikti sergant tam tikromis ligomis (pvz.: raudonąja vilklige), vartojant tam tikrus medikamentus (pvz.: tetraciklinų grupės antibiotikai), vaikams iki 7 m. ir kt.

Kaip dažnai galima kartoti procedūrą? Kiek procedūrų reikia atlikti?

Procedūrų dažnį ir kiekį nustato gydytojas dermatologas pagal Jūsų ligą ir jos sunkumo laipsnį.

Ar procedūra skausminga?

Procedūra maloni ir neskausminga.


Daugiau informacijos ir registracija:

SUGIHARA SPA ir sveikatingumo kompleksas (8 698) 53 902 ir el.p  baseinas@sugihara.lt 

Kainos ir registracija

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus