Pradžia Paslaugos Plaukų transplantacijaPlaukų slinkimo gydymas PRP terapija

Plaukų slinkimo gydymas PRP terapija

PRP terapija plaukams rekomenduojama esant plaukų slinkimui bei po plaukų transplantacijų procedūrų.

Plaukų slinkimo gydymui naudojant PRP terapiją, pavyko pasiekti ženklių rezultatų, nes plaukų slinkimas dažniausiai yra grįžtamas reiškinys, o rezultatai išlieka ilgam.

Plaukai ima slinkti dėl įvairių priežasčių. Jei per dieną netenkame apie 100-150 plaukų – tai yra normalu, tačiau jei daugiau – tai jau problema, kurią reikia spręsti.

Apie 70% išsivysčiusių šalių vyrų kenčia dėl plaukų  slinkimo, 40% iš jų palaipsniui plinka. Apie 40% moterų skundžiasi difuziniu plaukų slinkimu.  Plaukų slinkimą lemia paveldėjimas ir prasidėję senėjimo procesai. Plaukai ima silpnėti sulaukus 30-40 metų.

 

Plauko augimo ciklas

Plaukai auga cikliškai. Yra skiriamos 3 plaukų augimo fazės:

 • Augimo arba anageno (trunka 2-6 m.);
 • Pereinamoji arba katageno (trunka 2 sav.);
 • Ramybės arba telogeno (trunka 2-6 mėn).
 • Kiekvienas plaukas auga per savo ciklą, nepriklausomai nuo aplinkinių plaukų ciklo.

 

PRP – Trombocitais praturtinta plazma

Trombocitais praturtinta plazma (angl. Platelet Rich Plasma – PRP) – tai plazma, kurioje trombocitų koncentracija daug didesnė nei normaliai esanti kraujyje.

Augimo faktoriai atsipalaiduoja iš trombocitų ir kitų audinių ląstelių. Tai signalinės medžiagos, kurios aktyvuoja plauko folikulų ląstelių dalijimąsi.

Augimo faktorių, kaip ir kamieninių ląstelių sąveika, svarbi normaliam plaukų augimui.

Plaukų slinkimo gydymui naudojant PRP terapiją, pavyko pasiekti ženklių rezultatų, nes plaukų slinkimas dažniausiai yra grįžtamas reiškinys, o rezultatai išlieka ilgam.

 

Kaip PRP gali padėti esant plaukų slinkimui?

Augimo faktoriai, kurie yra suaktyvinami ruošiant PRP, parodė tiesioginį teigiamą poveikį plaukų folikulams juos įšvirkščiant į plaukuotą galvos odą. Labai svarbu suprasti, kad ne visi PRP yra vienodi, yra daug būdų PRP paruošti, todėl ir naudojant skirtingus PRP rezultatai bus skirtingi.

Palyginti skirtingus PRP sudėtinga dar ir todėl, kad  žmogaus trombocitų skaičius gali ženkliai svyruoti net tos pačios dienos eigoje.

 

 

Ar PRP saugi gydant plaukų slinkimą?

PRP yra autologinė – t.y., gaunama tik iš to paties individo, kuriam ir yra panaudojama, kraujo, ir todėl yra visiškai saugi. Kaip ir kiekviena intervencija, PRP terapija yra susijusi su tam tikra rizika: pvz., kraujosrūvos ar mėlynės, tačiau tai nutinka labai retai. PRP jau daugelį metų sėkmingai naudojama ne tik estetinėje dermatologijoje, bet ir ortopedijoje (randų nudegimų, sąnarių skausmo gydymui), odontologijoje.

 

Kam PRP procedūra labiausiai rekomenduojama?

PRP procedūra tinkama vyrams ir moterims, kurie kenčia nuo plaukų slinkimo, tiek ankstyvoje, tiek pažengusioje stadijoje:

 • Androgeninis nuplikimas (vystosi dėl genetinių bei hormoninių faktorių ir yra dažniausia nuplikimo priežastis)
 • Kaip papildoma terapija po plaukų persodinimo
 • Plaukų slinkimo prevencijai

 

Kaip vyksta natūrali plaukų slinkimo gydymo PRP terapijos procedūra?

Procedūros metu iš venos paimamas nedidelis kiekis kraujo (dažniausiai apie 8 ml). Kraujas specialiai paruošiamas ir iš jo išgaunamas trombocitų koncentratas PRP. Jame esančių trombocitų koncentracija iki 4-5 kartus didesnė, palyginti su įprastu trombocitų kiekiu kraujyje.

 

 

Ar visiems tinka PRP procedūra?

Procedūra netinka asmenims, kuriems yra aktyvi infekcija, diabetas, kraujo krešėjimo sutrikimai arba asmenims, kurie vartoja kraują skystinančius ar imunitetą slopinančius vaistus. Taip pat PRP procedūros sėkmė minimali, jei plaukų folikulų visiškai nėra likę.

 

 

Kiek laiko trunka procedūra?

Procedūra trunka apie  30 minučių.

 

 

Kaip jausiuosi po procedūros?

Po procedūros, oda gali tapti šiek tiek jautri, todėl skausmui malšinti, paraudimui ar patinimui mažinti, rekomenduojama naudoti šaldančius ledo kompresus. Pacientams taip pat gali pasireikšti nežymios mėlynės, kraujosrūvos.

 

 

Kaip dažnai rekomenduojama ši procedūra?

Kiekvienu atveju PRP procedūra ir jos dažnis parenkami individualiai, bet dažniausiai ją rekomenduojama atlikti po vieną procedūrą 3 – 4 mėnesius iš eilės.

 

 

Ar procedūros rezultatus pamatysiu iškart?

Plaukai pradės augti ir tapti matomais praėjus 3-4 mėnesiams po pirmos PRP procedūros, nes trombocitai atpalaiduoja augimo faktorius, kurie dalyvauja plauko augimo cikle. Tačiau procedūros efektas laikui bėgant tik didės.

 

 

Klinikoje SUGIHARA atliekamos PRP terapijos privalumai:

 • PRP procedūras atlieka patyrę gydytojai
 • PRP atliekamas procedūras galima derinti su kitomis lazerinėmis dermatologijos procedūromis ar kosmetologijos procedūromis
 • Klinikoje dirbama su Šveicarijos kompanijos Regen Lab sistema, kurios efektyvumas pagrįstas moksliniais tyrimais, o savo veiksmingumu ir kokybe yra pripažinta visame pasaulyje.
 • Reikalingas paimti kraujo kiekis 8 ml, o gaunamas didesnis nei įprastai PRP kiekis reikalingas procedūrai – net 4-5 ml.
 • Gaunamoje trombocitais praturtintoje plazmoje yra 4 kartus daugiau trombocitų nei įprastai kraujyje, todėl gerokai veiksmingiau atjaunina odą.
 • Ypatingas saugumas: kiekvienas Regen Lab produktas turi visus dokumentus, sertifikatus, leidimus, kurie patvirtina produkcijos saugumą, veiksmingumą bei atitinka ES, JAV keliamus reikalavimus ir CE sertifikavimo standartus. Ne kiekvienas Lietuvoje esantis PRP produktas turi visus reikalingus dokumentus.
 • Sterilumas: naudojama dviguba uždara plėvelinė pakuotės sistema.
 • Natūralūs pokyčiai – atsipalaidavus trombocituose esantiems augimo faktoriams, skatinama kolageno, gamyba ir naujų kapiliarų susidarymas.
 • PRP terapija naudoja nuosavus kraujo kūnelius – trombocitus, todėl procedūra yra visiškai saugi.
 • Prieš procedūrą yra tepamamas nuskausminantis kremas, todėl pacientams rekomenduojama atvykti 1val. anksčiau.
 • Procedūros metu naudojamos japoniškos atraumatinės adatos, kurios sukelia mažiau skausmo, mažesnė kraujosrūvų tikimybė.
 • Trumpas odos atsistatymo po procedūros laikotarpis – nuo 2 iki 24 valandų.
 • Veiksmingumo pradžios laikotarpis 3-4 savaitės.
 • Rekomenduojamų procedurų skaičius tik 1-2 per metus.

 


Daugiau informacijos ir registracija: mob. +370 6 985 3901 arba info@sugihara.lt

Kainos ir registracija

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus#