Pradžia Paslaugos Plastinė, estetinė chirurgijaGalūnių deformacijų operacijos

Galūnių deformacijų operacijos

Plaštakos žmogui yra be galo svarbios – jos mus valgydina, rengia, jomis mes rašome, liečiame, dirbame, grojame, piešiame.

 

Kad visa tai plaštakos galėtų atlikti, jos turi būti judrios ir jautrios. Neretai plaštakų funkcija sutrinka esant įvairioms ligoms, jei jos sužalotos ar tiesiog nuo gimimo deformuotos.

 

 

Plaštakos chirurgai šiais atvejais gali padėti tiek operuodami, tiek gydydami neoperaciniais būdais. Kai kurios plaštakos ligos būna dažnos, o jų savalaikis gydymas padeda išvengti ryškaus funkcijos sutrikimo.

Spragsintis pirštas, „spragtukas“ (stenozuojamasis tenosinovitas)

Mūsų sausgyslės, lenkdamos pirštus, slysta kanale, sudarytame iš įvairių formų raiščių. Kartais sausgyslė sustorėja ir nebegali laisvai praslįsti pro vieną iš raiščių. Tokiais atvejais pirštas stringa, spragsi, o kartais ir visai neišsitiesia. Tokio piršto judesiai dažnai sukelia skausmą, ties piršto pagrindu užčiuopiamas skausmingas gumbas. Priežastys, kurios sukelia šią ligą, nėra visiškai aiškios. Dažnai tokia pačia liga serga ir vaikai. Gydymo tikslas yra pašalinti sausgyslės judėjimo kliūtį. Kartais sausgyslės sustorėjimas sumažėja kurį laiką mobilizuojant pirštą įtvaru ar naudojant priešuždegiminius vaistus, tačiau neretai reikalingas operacinis gydymas – perpjauti raištį, trukdantį judėti sausgyslei. 1 pav. Sustorėjusi sausgyslė nebegali laisvai praslįsti pro vieną iš raiščių.

Skausmingas riešas (DeQuervain tendinitas)

Tai liga, kurios mechanizmas panašus kaip ir  „spragtuko“ atveju. Šiais atvejais dirginamos nykščio sausgyslės riešo srityje. Sausgyslės sutinsta, sustorėja ir „nebeišsitenka“ raiščių kanale. Minėta sritis tampa skausminga, o nykščio judesiai, ypač spaudžiant nykštį į kumštį ar sukant ranką per riešą, tampa riboti ir labai skausmingi. Skausmas kartais plinta ir į dilbį. Dažnai skausmai išnyksta ir judesiai tampa laisvi, kurį laiką neatliekant skausmingų judesių, mobilizavus nykštį ir riešą įtvaru, taip pat naudojant priešuždegiminius vaistus. Šioms priemonėms nepadėjus, reikalinga operacija, kurios metu sausgyslės išlaisvinamos, perpjovus jas spaudžiantį kanalą.

Tirpstantys pirštai (riešo kanalo sindromas)

Rieše yra kanalas, kuriame išsidėsčiusios devynios sausgyslės ir vidurinis nervas. Kartais po traumų, o dažniausiai dėl neaiškios priežasties riešo kanale nervui pasidaro „per ankšta“. Tokiais atvejais nervo dirginimas sukelia pirštų dilgčiojimą ar tirpimą, o ligai progresuojant ir visišką pirštų nejautrumą, riešo skausmą, kuris kartais plinta į dilbį. Dažniausiai simptomai pasireiškia naktį, tačiau neretai vargina ir dieną, kai ligoniai pastebi, jog daiktai krinta iš rankų, sumažėja plaštakos jėga. Ankstyvose ligos stadijose neretai padeda rankos mobilizacija įtvaru, priešuždegiminiai medikamentai. Ligai progresuojant ir nepadedant minėtoms priemonėms, reikalinga operacija – perpjauti raištį, sudarantį riešo kanalo viršų, ir tokiu būdu išlaisvinti spaudžiamą nervą. Po operacijos pirštų dilgčiojimas ir tirpimas praeina vieniems ligoniams greičiau, kitiems lėčiau, priklausomai nuo to, kaip stipriai nervas buvo suspaustas. Jėga dažniausiai atsistato per kelis mėnesius.  Operacijos metu perpjaunamas raištis, sudarantis riešo kanalo viršų, ir tokiu būdu išlaisvinamas spaudžiamas nervas.

Rankos išvarža (ganglijas)

Dažniausiai tai atsiranda be jokios priežasties iš sąnarių ar sausgyslių kanalų rieše ar pirštuose. Neretai tik atsiradusios išvaržos būna skausmingos. Jos dažnai keičia savo dydį, kartais net gali visai išnykti. Tais atvejais, kai išvaržos skausmingos, riboja riešo ar pirštų judesius, ar tiesiog yra kosmetiškai nepriimtinos, rekomenduojamas gydymas – išvaržos turinio pašalinimas su adata arba operacija, kurios metu pašalinama visa išvarža. Rankos išvaržos dažniausiai atsiranda rieše ir pirštuose.

Skausmingas nykštys (nykščio pamatinio sąnario artrozė)

Normaliame sąnaryje kremzlės dengia dviejų kaulų galus, ir tai pirštui leidžia laisvai ir be skausmo judėti. Artrozės atveju kremzlės sudyla, o kaulai liečia vienas kitą. Šios ligos atveju, kai sudyla nykščio pamatinis sąnarys, nykščio judesiai tampa skausmingi ir riboti, o ligai progresuojant, pirštas išnyra ir tampa deformuotas. Pradinėse ligos stadijose ribojami nykščio judesiai, gydoma priešuždegiminiais preparatais. Vėliau, nepadedant šioms priemonėms, rekomenduojamas operacinis gydymas.

Pritraukti pirštai (Diupitreno kontraktūra)

Liga pasireiškia vienu ar keliais gumbeliais delne, kurie, laikui bėgant, plinta į pirštus. Tokiu būdu susidaro lyg randas, trukdantis delnui ir pirštams išsitiesti. Šis randas įtraukia odą ir poodį, tačiau sausgyslių nepažeidžia. Nors skausmo, esant šiai ligai, ir nebūna, tačiau pritraukta pirštų padėtis trukdo kasdieninėje veikloje, pvz., sveikinantis, plaunant rankas, nešiojant pirštines ir t.t. Ligos priežastys nėra aiškios, tačiau yra žinoma, kad ji dažniausiai pasireiškia vyresniems nei 40 metų vyrams, neretai ligos atvejai pastebimi giminėje. Ligos gydymas tik operacinis ir rekomenduojamas tada, kai delno negalima padėti ant lygaus paviršiaus ir pirštų neįmanoma ištiesti.


Daugiau informacijos ir registracija:

SUGIHARA klinika, Č.Sugiharos g. 3, Vilnius. Mob. +370 6 985 3901info@sugihara.lt

 

Apsispręsti dėl procedūros padės išsami konsultacija su plastikos chirurgu dr. D. Radzevičiumi.

 

Fiksavus operacijos datą, ji patvirtinama per 3 d. d.  sumokėjus rezervacijos mokestį. Tai padaryti galite e-parduotuvėje paspaudę čia  ar bankiniu pavedimu paspaudę čia. 

Apie pageidavimą atšaukti suplanuotą operaciją (net jei rezervacijos mokestis nesumokėtas) privaloma informuoti tel. +370 698 53 901  ar el. p. info@sugihara.lt

Kainos ir registracija

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus#