`
Registracija

Paieška:

Akupunktūra

Akupunktūra – tai tradicinės kinų medicinos gydymo būdas, paremtas žmogaus kūne esančių, biologiškai aktyvių taškų stimuliacija.

Tai vienas is saugiausių gydymo budų. Kadangi tai nemedikamentinis gydymo būdas, išvengiama nepageidaujamų reakcijų ir priklausomybės nuo vaistų.

 

Akupunktūra yra holistinės medicinos gydymo būdas orientuotas į asmenį, o ne į atskirą ligą. Kiekvienas asmuo yra unikalus, todėl ir gydymas yra individualus. Prieš pradedant procedūras būtina holistinio terapeuto/akupunktūros specialisto konsultacija, kurios metu siekiama išsiaiškinti tiek vidines, tiek ir išorines negalavimų priežastis, nustatyti tiek fizinį tiek emocinį/psichologinį organizmo stovį.

Kaip vyksta akupunktūros procedūra?

Konsultacijos metu gydytojas išsiaiškina esamas problemas, įvertina bendrą paciento sveikatos stovį, parenka tinkamus biologiškai aktyvius taškus.

Procedūros metu plonomis adatomis veikiami biologiškai aktyvūs taškai.

Procedūra nėra skausminga, ją puikiai atlaiko vaikai. Įvedant adatą gali būti sekundės dalies žnybtelėjimas. Adatų storis ir ilgis, jų kiekis, įvedimo vieta, gylis ir laikas priklauso nuo norimo pasiekti rezultato. Ūmių susirgimų metu gydymas skiriamas dažniau, lėtinių susirgimų metu gydymas skiriamas 1-2 kartus savaitėje

Kokiomis ligomis sergantiems gali padėti šis metodas?

Pasaulinė sveikatos organizacija sudarė sąrašą ligų ir sindromų, kurių gydymui rekomenduojama akupunktūra:

 • Įvairios kilmės stuburo, sąnarių, raiščių ir raumenų skausmai;
 • Nervų ligos (neurozės, nemiga, vegetodistonija, migrena, radikulitai, neuritai, nervų paralyžiai, trišakio nervo ir tarpšonkaulinių nervų neuralgijos)
 • Insultų pasekmės, funkciniai raumenų trūkčiojimai, mikčiojimas;
 • Virškinimo sistemos ligos, kvėpavimo sistemos, gerklų ir ausų ligos, endokrininės ligos;
 • Urogenitalinės sistemos ligos (klimakso reiškiniai, priešmenstruacinis sindromas, lėtiniai kiaušidžių ir gimdos uždegimai, nevaisingumas, impotencija, šlapimo pūslės uždegimai, vaikų naktinis šlapinimasis;
 • Odos ligos (alergija, neurodermitas, psoriazė, trofinės opos);
 • Lėtinio nuovargio sindromas, stresas, imuninės sistemos nusilpimas, antigeno-antikūnio reakcijų sureguliavimas įvairių alergijų ir pseudoalerginių reakcijų metu;
 • Priklausomybės nuo rūkymo, alkoholio ir vaistų, svorio reguliavimas.

Ar akupunktūra tinka man?

Akupunktūra, kaip gydymo būdas, nerekomenduojama  esant nekontroliuojamiems traukuliams, onkologiniams susirgimams, aštrioms širdies aritmijoms, lymphoedemai, kai kraujuojama iš vidaus organų, praėjus mažiau nei 8 savaitėms po spindulinės terapijos.

Taip pat žmonėms, kuriems įstatytas širdies stimuliatorius negalima naudoti elektro-akupunktūros. Atsargiai ir ne visi akupunktūros taškai gali būti naudojami nėščioms moterims. Asmenims alergiškiems metalui ar jo sudėtinėms dalims turi būti naudojamos specialiomis dangomis padengtos adatos.  

Akupunktūra gali būti mažiau efektyvi dėl ypatingai didelio poodinio riebalų sluoksnio.

Klinikoje Sugihara akupunktūros procedūras atlieka holistinės ir rytų medicinos gyd. Gražina Paliokienė.

Interviu su gyd.Gražina Paliokiene:

Akupunktūra – gilias tradicijas turintis gydymo metodas.

VIDEO: Akupunktūristė G. Paliokienė: dažnai po vienos procedūros pacientas greitai numeta 5-10 kg (DELFI TV konferencija)

AKUPUNKTŪRA SVORIO MAŽINIMUI (NUTUKIMO GYDYMAS)

Paprasčiausias būdas įvertinti ar asmuo neturi antsvorio yra kūno masės indekso paskaičiavimas: kūno svorį kg padalinti iš ūgio m x m. Asmenys, kurių kūno masės indeksas virš 25, laikomi turintys antsvorį, jeigu virš 30, laikomi nutukusiais. Medicinos ekspertai teigia, kad nutukimas sukelia daugybę sveikatos problemų ir siejamas su diabetu, širdies ir kraujagyslių ligomis, aukštu kraujospūdžiu, artritais, virškinimo sutrikimais, akmenlige, lytinės sistemos sutrikimais ir nevaisingumu, kai kuriomis onkologinėmis ligomis, kvėpavimo sistemos sutrikimais.
Nutukusiam žmogui tenka didelis fizinis, socialinis ir emocinis krūvis. Svorio numetimas piliulėmis, dietomis ir pratimais neretai būna trumpalaikis tik dėl to, kad neveikiamos nutukimą sukeliančios priežastys. Virškinimo ir endokrininės ligos, genetinis paveldas, amžius, gyvenimo būdas, kūno konstitucija, stresas, emocijos ir mityba (kai kurie vaistai) – visi šie veiksniai prisideda prie nutukimo tikimybės. Akupunktūra yra metodas galintis paveikti daugybę organizmo funkcijų. Tai paprastas, natūralus, saugus ir efektyvus būdas numesti svorį ir jaustis gerai savo kūne.

Kaip veikia akupunktūra svorio mažinimui?

NIH (JAV nacionalinė medicinos tyrimų agentūra) duomenimis tam tikrų ausų ir kūno taškų stimuliavimas akupunktūra veikia smegenų centrus ir per juos mažina apetitą, didina žarnyno peristaltiką ir medžiagų apykaitą, balansuoja hormonus, kontroliuoja stresą ir depresiją, suaktyvina skysčių cirkuliavimą, tirpdo riebalines sankaupas kūno energijai papildyti. Akupunktūros efektyvumas gydant nutukimą prilyginamas medikamentiniam gydymui ir siekia 95%. Gydymas akupunktūra neturi pašalinių poveikių.
Klinikiniais tyrimais JAV ir JK nustatyta, kad gydant akupunktūra pacientams sumažėja apetitas, padidėja sotumo jausmas vartojant mažiau maisto. Akupunktūra reguliuoja ne tik medžiagų apykaitą, bet ir daug kitų funkcijų organizme. Ženkliai suaktyvėja kraujo apytaka ir maisto medžiagų tiekimas į raumenis, kaulus ir audinius, gerėja bendra savijauta, nuotaika, asmuo gali mankštintis ilgiau nepavargdamas ir taip sudeginti daugiau sukauptų riebalų. Sumažėjus svoriui, pagerėja sveikatos rodikliai, pavyzdžiui, sumažėja kraujospūdis, gliukozės kiekis kraujyje nevalgius, bendro cholesterolio kiekis ir padidėja DTL cholesterolis.

Kaip vyksta akupunktūros procedūra?

Gydytojo konsultacijos metu įvertinamas sveikatos stovis, išanalizuojamas gyvenimo būdas ir galimos nutukimo priežastys, rekomenduojami tinkami fiziniai pratimai ir dieta. Procedūros metu plonomis adatomis stimuliuojami biologiškai aktyvūs taškai, kurie parenkami individualiai, atsižvelgiant į pagrindines priežastis:

 • emocinės, asmenybės problemos,
 • hormoninis disbalansas,
 • kepenų funkcijos, virškinimo sutrikimai,
 • generalinė svorio kontrolė.

Procedūros trukmė 30 – 40 min. Procedūrų skaičius priklauso nuo asmens amžiaus, sveikatos stovio ir nutukimo priežasties. Gydymui rekomenduojama nuo 4 iki 10 procedūrų kas 4 – 7 dienas.

Trukmė: 30 – 40 min.

 AKUPUNKTŪRA ORGANIZMO DETOKSIKACIJAI

Akupunktūrinė organizmo detoksikacija yra natūralus, paprastas ir saugus metodas, skirtingai nuo kitų detoksikacijos metodų, efektyviai veikiantis visas kūno sistemas ir nereikalaujantis ypatingų paciento pastangų. Metodo veiksmingumas yra patvirtintas moksliniais tyrimais.

Kas yra toksinai ir kodėl reikalinga organizmo detoksikacija ?

Toksinai yra medžiagos,kurios dirgina ir žaloja organizmą, neigiamai įtakoja fizinę, psichinę ir imuninę sveikatą. Toksinai patenka tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Abiem atvejais mes gauname jų kasdien ir dideliais kiekiais. Išoriškai, toksinus mes įkvėpiame, praryjame ir absorbuojame per odą. Organizme toksinai gaminasi vykstant medžiagų apykaitai. Mūsų mintys, emocijos ir ypač stresas, taip pat gali generuoti didesnį biocheminio toksiškumo lygį.
Kai dėl katastrofiško aplinkos užterštumo, blogos mitybos, rūkymo, streso, emocinės įtampos, nejudraus gyvenimo būdo organizmo detoksikacinės sistemos išsenka, kenksmingos medžiagos ima nuodyti organizmą, kauptis audiniuose ir organuose greičiau, negu jis spėja jas pašalinti. Toksiškumas organizme yra susijęs su vėžio, širdies ir kraujagyslių ligomis, artritais, alergijomis, pablogėjusia atmintimi, nutukimu ir odos problemomis.

Detoksikacija rekomenduojama:

 • Nusilpusio imuniteto atvejais, po chemoterapijos,
 • Atsikračiusiems priklausomybių,
 • Varginamiems lėtinio nuovargio, streso,nemigos ar galvos skausmų,
 • Vartojantiems daug vaistų,
 • Varginamiems alergijų, virškinimo problemų, disbakteriozės ir pan.
 • Besirūpinantiems savo sveikata bei gera savijauta

Kaip veikia akupunktūra organizmo detoksikacijai?

Procedūros metu plonomis adatomis stimuliuojami biologiškai aktyvūs taškai, kurie padeda išvalyti ir pašalinti iš organizmo organų bei audinių žalingas, kenkiančias jo veiklai medžiagas, suaktyvina vidinius procesus, užtikrinančius darnią visų kūno sistemų veiklą. Akupunktūros taškai parenkami individualiai. Pagrindinis dėmesys skiriamas plaučių, kepenų, inkstų ir žarnyno detoksikacijai bei funkcijų subalansavimui.

Kadangi organizmui detoksikacijos metu reikalinga energija, rekomenduojama 1-2 val. prieš procedūrą pavalgyti.

Detoksikacijos poveikis trunka iki pusės metų ir jaučiamas jau pirmąją savaitę:

 • pagerėja savijauta ir nuotaika,
 • sumažėja kamuojantys skausmai,
 • sumažėja skysčių kaupimasis audiniuose,
 • pagerėja miego kokybė,
 • pagerėja koncentracija bei atmintis,
 • pagerėja žarnyno veikla, odos struktūra.

Detoksikacija rekomenduojama 2 k. metuose, geriausia rudenį ir pavasarį.
Atliekama 1- 3 procedūros. Procedūrų skaičius priklauso nuo paciento amžiaus, sveikatos stovio, gyvenimo būdo, priklausomybių, sąlyčio su toksinėmis medžiagomis, vaistų vartojimo ir pan. Efektyviausiam rezultatui gauti procedūros turi būti atliekamos savaitės laikotarpyje.
Procedūra neatliekama asmenims turintiems inkstų, kepenų ir kt. akmenų.
Gydytojo konsultacija ir akupunktūros procedūra trunka apie 2 valandas, pakartotina procedūra trunka 1 valandą.

Kainos ir registracija

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus