- Hemorojaus gydymas lazeriu (LHP)
- Išangės fistulės gydymas lazeriu (FILAC)
- Kryžkaulio srities fistulių gydymas lazeriu (SILAC)
• Hemorojaus gydymas lazeriu (LHP)
• Išangės fistulės gydymas lazeriu (FILAC)
• Kryžkaulio srities fistulių gydymas lazeriu (SILAC)
Hemorojus – tai išangės kraujagyslinių audinių išvešėjimas, išsiplėtimas. Sergamumas šia liga panašus tiek moterų, tiek vyrų. Dažniausiai tai 45-65 metų amžiaus pacientai, tačiau dažnai atsiranda 30 metų ir jaunesniems pacientams. Hemorojumi serga dažniau baltosios rasės žmonėa lyginant su afrikoidais ir didesnį socialinį statusą turintys žmonės.
Tai pažangus metodas, kurio metu naudojamas endovaskulinis lazeris, gydant II°-IV° hemorojų. Gali būti naudojamas tiek cirkuliaraus hemorojaus tiek atskirų mazgų gydymui. Kadangi lazerio energija naudojama koaguliuojant hemorojinį mazgą iš vidaus, tai leidžia nepakenkti tiek gleivinei tiek odai apie išangę (anodermai).
Hemorojus yra viena dažniausių chirurginių ligų, kurios dažnis vakarų šalyse 4–10%.
Apie 50% žmonių virš 50 metų pasireiškia hemorojaus mazgų simptomai: kraujavimas, iškrentantys mazgai, skausmas, niežulys.
Tai labai rimta socio-ekonominė problema – sergantieji yra mažiau darbingi, vartoja daug medikamentų. Maždaug trečdalis šių pacientų kreipiasi į proktologus dėl chirurginio gydymo, o apie 5-10% yra reikalingas operacinis gydymas.
Lazerinė hemoroidoplastika (Laser Hemorrhoidoplasty – LHP) vienas iš naujausių gydymo metodų, kuris suteikia greitą ir neskausmingą pooperacinį laikotarpį ir gerus rezultatus vertinant atokiuosius rezultatus.
Jeigu hemorojaus simptomai kartojasi ir konservatyvios priemonės neefektyvios pasirenkamas chirurginis gydymas.
Hemoroidinių mazgų šalinimui klinikoje naudojamas naujausios kartos lazeris “Swing 1470nm”.
Tai pažangus gydymo metodas be:
Hemorojaus gydymas lazeriu – puikūs rezultatai be skausmo ir pooperacinio diskomforto.
Pacientams turintiems skausmus, diskomfortą, kraujavimą išangės srityje – būtina apsilankyti pas gydytoją proktologą.
Epitelinė uodegikaulio – kryžkaulio fistulė tai įgytas pūlingas uodegikaulio-kryžkaulio srities uždegimas, lydimas fistulės formavimosi.
Apžiūrint matomas patinimas, paraudimas, čiuopiant jaučiamas skausmingas infiltratas tipiškoje vietoje-tarpsėdmeninėje raukšlėje, dažniausiai nesimetriškai vidurinei linijai. Dėl audinių edemos pirminių folikulito angų galima ir nepamatyti.
Dažniausiai gydomas chirurginiu būdu.
Vienas pažangiausių būdų lazerinė fistulės ekcizija (SILAC – Sinus Laser ablation of the Cyst).
Vidutinė gijimo trukmė – 2 savaitės. Tai efektyvus gydymo būdas, bet agresyvesnis nei chirurginis fistulės drenavimas ir folikulų išpjovimas.
Anorektalinė fistulė arba lėtinis paraproktitas – dažna proktologinė liga. Dažniausia priežastis –išangės liaukų infekcija. Į kiekvieną išangės kriptą atsiveria 6–8 liaukos. Šių liaukų obstrukcija ar užsikimšimas gali sukelti infekciją, kurios metu susiformuoja pūlinys, kuris plinta į aplinkinius audinius ir gali susiformuoti fistulė, kuri dažniausiai atsiveria šalia išangės.
Gydymas taikomas tik chirurginis, po kurio stipriai apribojama paciento įprasta veikla. Šiuo metu SUGIHARA klinikoje taikoma vienas pažangiausių gydymo metodų lazeriu, tai visos epitelizuotos išangės fistulės kanalo destrukcija. Taip pat esant išangės fistulei pacientui galimi ir kiti minimaliai invaziniai chirurginiai gydymo metodai, dažniausiai siekiant išsaugoti ir nepažeisti išangės raumens (sfinkterio), kas ilgainiui gali sukelti išmatų nelaikymą.
Daugiau informacijos ir registracija: +370 698 53 901 ir el. p. info@sugihara.lt