Pradžia Paslaugos Ginekologija, Rytų medicinaPėdų refleksoterapija (Refleksologija)

Pėdų refleksoterapija (Refleksologija)

Ar žinote, kad žmogaus pėdose atsispindi visas mūsų kūnas ir jose yra daugiau nei 7000 nervų galūnėlių?

Dirginant šias galūnėles galima paveikti tiek visą organizmą tiek atskiras jo dalis.

Kas yra refleksoterapija?

Pėdų refleksoterapija (refleksologija) yra ypač efektyvi pėdų masažo technika, kai veikiant pėdose esančius refleksinius taškus ir zonas pasiekiamas gilus kūno atsipalaidavimas ir stimuliuojami organizmo sveikatinimo procesai. Refleksas yra nevalinga kūno ar atskirų jo dalių reakcija į dirgiklį. Neuronų grandinėmis nervinis impulsas keliauja iki atsakomojo organo ar kūno dalies.

Refleksologijos istorija

Refleksologijos istorija siekia senovės Kinijos, Egipto ir Indijos civilizacijas. Ją gydymui naudojo senoves graikai ir romėnai. Tačiau Vakaru pasaulyje ji buvo iš naujo atrasta tik 20 amžiuje. Didžiausią indelį į šiuolaikinę refleksologiją įnešė Amerikos gydytojai Dr. William Fitzgerald ir Joe Shelby Riley, kurie 1920 metais pristatė savo refleksinių zonų teoriją, taip pat refleksinių zonų tyrimų asistentė Eunice D. Ingham (1889 -1974), kuri šią teoriją pritaikė gydymui ir sudarė plaštakų ir pėdų refleksinių taškų ir zonų žemėlapius. Refleksoterapija šiuo metu yra plačiai paplitusi visame pasaulyje kaip papildomos medicinos metodas. Pagal 2005 m. atliktą apklausą net 21,4% Danijos gyventojų naudojosi pėdų refleksoterapijos paslaugomis.

Kokiais atvejais rekomenduojama pėdų refleksoterapija?

Moksliniai tyrimai nustatė, kad refleksologija turi gilų atpalaiduojantį poveikį, dėl padidėjusio endorfinų išskyrimo mažina skausmus, šalina streso pasekmes, labai pozityviai veikia nervų ir imuninę sistemą bei pagerina limfos, kraujo ir energijos cirkuliavimą, tuo padėdama ląstelėms geriau įsisavinti gyvybiškai svarbias medžiagas ir pašalinti iš jų žalingus medžiagų apykaitos produktus. 2008 m. vykdyti  klinikiniai tyrimai 21 šalyje nustatė, kad refleksologija stiprina bet kurios terapijos poveikį ir teigiamai veikia platų ligų ir simptomų spektrą. Refleksoterapija yra svarbi tuo, kad skatina žmogaus natūralias gyvybines galias apsisaugoti nuo galimų ligų ir jas gydyti.

Refleksoterapija dažniausiai rekomenduojama šiais atvejais:

  • Kaip papildomos medicinos ir relaksacijos priemonė bet kurios terapijos atveju.
  • Lėtiniai skausmai, įtampa, spazmai.
  • Pervargimas, stresas, poststresinis sindromas.
  • Išsėtinė sklerozė, neramių kojų sindromas, artritai.
  • Priešmenstruacinis sindromas, menstruacijų sutrikimai, menopauzės simptomai.
  • Diabetas, gastroenterologinės sistemos problemos, vidurių užkietėjimas.
  • Vaikų psichinės ligos, autizmas, agresyvus elgesys.
  • Demencijos agresinės išraiškos.

Kaip vyksta ir kiek laiko trunka refleksoterapijos procedūra?

Atliekant kojų pėdų refleksoterapiją reikia nusiimti batus ir kojines. Pacientas patogiai sodinamas ant specialios refleksoterapijos kedės arba guli ant minkšto masažo stalo. Terapeutas gali atlikti tam tikrą masažą ir judesius, siekdamas atpalaiduoti kojų raumenis, kad priėjimas prie refleksinių taškų būtų efektyvesnis. Nykščio ar pirštų galais spaudžiami ar masažuojami tam tikri taškai. Pėdų refleksoterapija yra maloni gydymo procedūra. Jos atpalaiduojanti galia tokia efektyvi, kad dalis pacientų užmiega, o atsibudę jaučiasi pailsėję ir kupini jėgų.

Refleksoterapijos trukmė ir seansų dažnis priklauso nuo paciento sveikatos būklės. Su pažeistais organais susiję taškai yra jautresni ir gali būti veikiami ilgiau. Vidutiniškai refleksoterapija trunka 30 min. ir atliekama 1 – 2 kartus savaitėje.

Ar refleksoterapija saugi? Kada ji nerekomenduojama?

Refleksoterapija yra vienas saugiausių papildomos terapijos būdų. Tačiau negalima masažuoti taškų ant žaizdų, randų, patinimų, dermatito ar egzemos pažeistų vietų, nudegimų. Siekiant išvengti infekcijos plitimo refleksoterapija neatliekama, jeigu refleksinių taškų plote yra infekcija ar karpos. Refleksoterapija nepatartina moterims menstruacijų metu, kadangi padidina ir prailgina kraujavimą. Taip pat refleksoterapija neatliekama esant giliųjų venų tromboflebitui, podagros paūmėjimui, užkrečiamai infekcijai, karščiavimui, šviežiems kaulų lūžiams ir gangrenai. Negalima taikyti refleksoterapijos jeigu pacientas vartojo alkoholį ar narkotikus.

Labai atsargiai ir tik pasitarus su gydančiu gydytoju refleksoterapija taikoma epilepsijos, vėžinių susirgimų, komplikuoto diabeto, osteoporozės, aštraus reumato atvejais, iškart po operacijos, ūmios inkstų infekcijos metu, esant inkstų ir tulžies pūslės akmenligei, neštumui.

holistines medicinos gydytoja Grazina Paliokiene

 

Procedūras atlieka gydytoja, kvalifikuota Rytų medicinos ekspertė Gražina Paliokienė.

Interviu su gyd. Gražina Paliokiene “Klauskite daktaras” laidoje galite peržiūrėti ČIA.


Daugiau informacijos ir registracija:

SUGIHARA klinika, Č.Sugiharos g. 3, Vilnius. Mob. +370 6 985 3901info@sugihara.lt

Kainos ir registracija

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus#