Pradžia Paslaugos Lazerinė ginekologija ir kitos paslaugosGyvensenos medicina, priklausomybių gydymasViršsvorio su psichologiniais simptomais gydymas aurikuliarine akupunktūra

Viršsvorio su psichologiniais simptomais gydymas aurikuliarine akupunktūra

Viršsvoris ir jo reguliavimas yra iššūkis ne tik sveikatos specialistams, jis kenkia jį turinčių asmenų gyvenimo kokybei – mažina darbingumą ir produktyvumą, yra daugelio ligų ar sveikatos sutrikimų priežastis.

Nesenai Lietuvoje atliktas suaugusių žmonių gyvensenos tyrimas atskleidė, jog per dvidešimt metų vyrų antsvorio paplitimas Lietuvoje padidėjo nuo 47 proc. iki 59 proc., o nutukimo – nuo 10 proc. iki 19 proc. Antsvorio turinčių ir nutukusių moterų dalis buvo panaši per visą tyrimo laikotarpį – 46 proc. jų turėjo antsvorio, o 17 proc. buvo nutukusios.

Mūsų šalyje visai nesportuoja ir nesimankština apie 46 proc. suaugusių gyventojų, tai yra žemiau ES vidurkio (ES vidurkis – 39 proc.). PSO Ekspertai pripažįsta, kad sveika gyvensena leidžia iš esmės sumažinti sergamumą, mirtingumą ir pailginti gyvenimo trukmę. Jei žmonės laikytųsi tinkamos mitybos principų, būtų fiziškai aktyvūs, nepiktnaudžiautų alkoholiu ir nerūkytų, būtų galima išvengti 80 proc. širdies ir kraujagyslių ligų sutrikimų, 90 proc. 2-ojo tipo diabeto ir 30 proc. onkologinių susirgimų.

Mokslinis aurikuliarinės akupunktūros efektingumo pagrįstumas

Aurikuliarinė akupunktūra pasaulyje plačiai taikoma kaip papildoma alternatyvios medicinos priemonė metant svorį. Eilė mosklinių tyrimų patvirtina šios terapijos naudą ne tik metant svorį, bet ir mažinant psicholginio pobūdžio neigiamus simptomus lydinčius viršsvorį – nerimą, panikos epizodus, depresiškumą, įvairias fobijas:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9679359

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16393882

Ištirtas aurikuliarinės akupunktūros poveikis metant svorį pasireiškia sumažėjusiu alkio ir padidėjusiu sotumo pojūčiais, pagreitėjusiu metabolizmu, bei sumažėjusiu streso lygiu organizme. Veikiant svorio metimo taškus, akupunktūros metu vyksta stiprūs neurologiniai pokyčiai smegenų srityse kurios reguliuoja sotumą ir didina skrandžio raumenų tonusą.  Po procedūros sebimas padidėjęs endorfinų, serotonino ir enkephalino lygis kraujo plazmoje ir smegenų audiniuose teigiamai veikia emocinę pusiausvyrą.

Svorio metimo aurikuliarine akupunktūra privalumai:

  • Pagerina fizinį, psichinį ir socialinį gerbuvį.
  • Padeda efektingiau numesti viršsvorį ir išlaikyti numestą svorį.
  • Pagerina su viršsvoriu susijusius esamus sveikatos sutrikimus.
  • Mažina su nutukimu susijusių ligų riziką ateityje.

Svorio metimo nauda sveikatai

  • Astma. Klinikiniai tyrimai rodo, jog numetus 5-10 kg viršsvorio turintiems asmenims sergantiems astma, ženkliai pagerėja plaučių funkcija.
  • Artritas ir su juo sietinas nelankstumas. Numetus daugiau nei 5 kg svorio ar 5 proc kūno masės nutukusiems, vyresnio amžiaus asmenims su kelio osteoartritu yra sietinas su sumažėjusiais nusiskundimais. Be to ištirta, jog 5 proc viso svorio netekimas sietinas su pagerėjusia fizine funkcija ir sumažėjusiu kelio skaumu nutukusiems pacientams virš 60 m., kuriems diagnozuotas osteoartrozė.
  • Kraujo spaudimas. 5kg svorio numetimas mažina sistolinį kraujo spaudimą nuo 3.8 iki 4.4 mmHg, ir diastolinį kraujo spaudimą nuo 3.0 iki 3.6 mmHg per 12 mėn. Numetus 10 kg svorio sistolinis kraujo spaudimas sumažėja apie 6 mmHg, o diastolinis kraujo spaudimas apie 4.6 mmHg.
  • Glikemijos kontrolė. Sergantiems II tipo diabetu numetus apie 5kg svorio mažėja aukštas kraujo gliukozės lygis. Asmenims su sutrikusia gliukozės tolerancija, metant svorį ir keičiant elgesį galima prevencijuoti II tipo diabeto pasireiškimą, diabeto susirigimo tikimybė sumažėja net iki 58 proc. Tyrimai patvirtina, jog 5-10 kg svorio numetimas ir nukritusio svorio palaikymas, pacientams turintiems viršsvorį yra sietinas su mažesne žemo tankio lipoproteinų, bendro cholesterolio ir trigliceridų koncentracija kraujyje, bei padidėjusiu kiekiu aukšto tankumo lipoproteinų.
  • Mirtingumas. Numetus 5 kg ar daugiau svorio sietinas su mažesniu bendru, įvairių priežasčių mirtingumu. Tikslingas svorio metimas nuo 5 iki 10 kg moterims su viršsvoriu, sietinas su mažesniu onkologinių ir diabeto ligų mirtingumu.

Daugiau informacijos tel. (8 5) 270 5722, (8 698) 539 02.

Klientų dėmesiui!

Po aurikuliarinės akupunktūros rekomenduojamos šios kūno puoselėjimo procedūros:

Pirmai pasirinktai procedūrai suteikiama pažintinė -20% nuolaida.

SUGIHARA klinikos Sporto, SPA ir sveikatingumo centras Č. Sugiharos g. 3, Vilnius Tel. (8 5) 270 5722, el. paštas: baseinas@sugihara.lt

SUGIHARA SPA centras Akropolyje Ozo g. 25, Vilnius Rygos alėja I-137 Tel. (8 5) 249 27 01, el. paštas: spaakropolis@sugihara.lt

SUGIHARA filialas Senamiestyje Vokiečių g. 28/17, Vilnius Tel. (8 5) 262 91 87, el. paštas: grozioinstitutas@sugihara.lt

Kainos ir registracija

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus