fbpx

Sekmės istorijos, atsiliepimai

Sėkmės istorija gydantis nuo „žolės“ priklausomybės

 

32 m. vyras. „Vieną dieną pamačiau reklamą naujienų portale, kad klinika „Sugihara“ padeda atsikratyt priklausomybės cigaretėms akupunktūros pagalba. Buvau girdėjęs apie tai, kad vienam draugo pažįstamui Londone atlikta akupunktūra padėjo kažkuriam laikui atsikratyt priklausomybės kanapėm. Kadangi anksčiau nieko nežinojau apie akupunktūrą, todėl ja netikėjau, tačiau dabar supratau, kokiu būdu šiam žmogui galėjo akupunktūra padėt. Taigi, nors tai ir nepigi procedūra, nusprendžiau išbandyt.

Jau įdūrus pirmas adatėles pradėjau jaust palengvėjimą, baigus procedūrą vos neužmigau, buvo tikrai geras pojūtis. Tai ištiesų labai sustiprino mano apsisprendimą nerūkyt. Važiuodamas namo džiaugiausi, kad, nors tai tik pradžia, bet aš jau ne narkomanas. Jau tvirtai tikėjau, kad man pavyko nutraukt šią bjaurią priklausomybę.

Priklausomybių psichologė, atlikusi akupunktūrą, paaiškino, kad adatėlės į smegenis neįleidžia papildomų neuromediatorių, o išlaisvina mano turimus ir kadangi dėl narkotikų vartojimų natūraliai jų kiekis yra labai sumažėjęs, todėl palengvėjimas nesitęs ilgai, maždaug iki penkių dienų. Todėl iškart užsirašiau į dar vieną psichologės pasiūlytą nemokamą akupunktūros procedūrą po penkių dienų.

Po pirmos akupunktūros procedūros, t.y. jau nutraukus kanapių vartojimą, pirmą dieną silpniau, tačiau kitomis dienomis jau stipriau reiškėsi fizinės abstinencijos simptomai. Jaučiau maudimą pilve, dingo apetitas, jis kartais atsirasdavo, bet pradėjus valgyt ir vėl dingdavo. Kartais imdavo stipriau plakti širdis, reiškėsi savotiškas vidinis drebulys, pasunkėdavo kvėpavimas, išmušdavo karštis, kurį keitė šaltis, jautėsi kojų tempimas, sunku buvo užmigt, dažnai nubusdavau naktį stipriai suprakaitavęs. Po antros akupunktūros procedūros pirmą dieną šie simptomai gerokai sumažėjo, tačiau sekančiomis dienomis jie ir vėl ėmė reišktis, bet jau ne taip stipriai kap ką tik nutraukus vartojimą. Maždaug 8 – 10 dienomis po rūkymo nutraukimo jie stipriai sumažėjo ir 14 – 15 dieną jie beveik išnyko.“

Visą paciento sėkmės istoriją galite skaityti čia.

 

 

Alkoholis- atrama krizinėse gyvenimo situacijose

 

Pacientė Nr. 1

40 m. amžiaus, ištekėjusi, dviejų vaikų mama, dirbanti apmokamą darbą, kreipėsi konsultacijai dėl alkoholio priklausomybės. Pacientė skundėsi nemiga, pervargimu, depresiškumu, kompulsija vartoti alkoholį, bei sutrikusia alkoholio vartojimo kontrole.

Moteris nurodė, jog alkoholį pradėjo vartoti po 2 vaiko gimimo, naujagimis  buvo neramus ir prastai miegojo naktimis, ją kamavo lėtinis nuovargis.  Vyras ar kiti artimieji neprisidėjo prie vaikų auginimo ir namų rūpesčių.  Po 2 metų vaiko priežiūros atostogų ji grįžo į darbą. Chroniškas vartojimas truko apie 3 metus. Moteris dažniausiai vartojo vyną, iš pradžių negausiai, tam kad galėtų atsipalaiduoti, vėliau kiekiai didėjo, ir nors vaikelis praaugo ir pradėjo miegoti, ją vargino nemiga ar ankstyvas paryčių nubudimas, pervargimo sindromas. Pacientė nurodė, jog jos vyras nebuvo supratingas, gyveno savo atskirą gyvenimą, kuriame buvo ir kitų moterų, ir visiškai neatsižvelgė į sutuoktinę ir jos blogėjančią būklę.

Atvykusi į konsultaciją moteris jautė ne proporcingai didelį kaltės ir gėdos jausmą, beviltiškumą, buvo verksminga, depresyvi. Po pirmos lazerinės akupunktūros pagerėjo fiziologinė pacientės būklė – ji jautė mažesnę įtampą dienos metu, ilgėjo miego laikas, ji lengviau galėjo užmigti iš vakaro, jautėsi energingesnė išryto, mažėjo depresiškumas ir poreikis alkoholiui. Po antros ir trečios lazerinės akupunktūros atsisatė normali miego kokybė,  dingo pervargimo jausmas ir poreikis išgerti, grįžo ankstesni apleisti pomėgiai ir interesai, pagerėjo produktyvumas darbe.

Konsultacijos su psichologu buvo skirtos kelti moters pasitikėjimą savimi, mažinti beviltiškumo jausmus, didinti savivertę. Gydymosi metu moteris buvo pajėgi daryti pokyčius santykiuose, rado konstruktyvesnių būdų spręsti šeimoje tvyrojusias problemas su vyru. Palaikomoji terapija truko sekančius 6 mėn, matantis kartą per mėnesį, siekiant išvengti emocinių krizių ir atkryčio alkoholiui.

 

Pacientė Nr. 2

30 m. amžiaus moteris, vieniša, gyvenanti užsienyje ir auginanti mažametį vaiką kreipėsi konsultacijai dėl akoholio priklausomybės. Pacientė skundėsi kompulsija vartoti alkoholį, abstinenciniais reiškiniais nutraukus vartojimą, padidėjusia tolerancija alkoholiui, nekontroliuojamu alkoholio potraukiu, sumažėjusiais interesais kitoms svarbioms gyvenimo sferoms, depresiškumu, nerimastingumu ir apatija. Pacientė turėjo kitų žalingų įpročių – gausiai rūkė, vartojo daug kavos ir menkai matinosi.

Moteris su sūnumi daug metų gyvena užsienyje, dirba bare. Teigė, jog išgerti pradėjo dėl vienišumo ir sunkių gyvenimo sąlygų – siekdama atsipalaiduoti, nuimti vidinę įtampą. Su laiku išgėrimai dažnėjo, reikėjo vis didesnių kiekių pasiekti norimą atsipalaidavimą. Vėliau situacija tapo nekontroliuojama. Per pastaruosius 12mėn. pacientė be alkoholio negalėjo praleisti nei dienos, o nutraukus vartojimą bent kelioms dienoms patirdavo stiprią emocinę įtampą, energijos stoką, baimę, drebulį ir nuolatinį galvojimą apie alkoholį. Šių minčių kamuojama inicijuodavo išgėrimą su ketinimu tik truputį, tačiau gėrimo intensyvumo nesuvaldydavo ir padaugindavo. Ryte jausdavo stiprų gėdos ir kaltės jasumą, ketindavo daugiau alkoholio nevaroti.

Pacientė nurodė, jog per tą laikotarpį, visos mintys ir gyvenimo interesai susitelkė tik ties alkoholio vartojimu. Ji nenoriai bendravo su artimaisiais, buvo nedėmesinga sūnui, nutolo nuo draugų rato ir ankstesnių pomėgių. Savo laisvalaikį ji buvo linkusi praleisti užssidariusi namuose, daugiausiai lovoje, troško poilsio, tačiau miegojo mažai. Kartais alkoholį keisdavo raminančiomis tabletėmis. Galiausiai stipriai pakitusiu elgesiu sukėlė įtarimą į svečius atvykusiai savo mamai, kuri ir paskatino ją kreiptis pagalbos.

Konsultacijos metu jautė stiprų beviltiškumą ir baimę, suvokė savo žalingo elgesio pasėkmes, išreiškė stiprią motyvaciją gydytis, koreguoti gyvenimo būdą, pagerinti santykius su sūnumi ir draugais, atgauti prarastas jėgas ir dvasinę ramybę. Pacientei buvo suteikta išsami konsultacija apie priklausomybę alkoholiui, ligos dinamiką ir sveikimo eigą, galimas emocines krizes ir jų įveikas.

Po pirmos lazerinės akupunktūros seanso ženkliai sumažėjo įkyrus galvojimas apie alkoholį. Pagerėjo apetitas, ji gausiau nei įprastai valgė. Be to, pradėjo šiek tiek daugiau miegoti, nors sunkiau užmigdavo vakare. Kitų konsultacijų metu buvo žvalesnė, daugiau kontaktavo akimis, buvo gerai motyvuota tęsti gydymą.

Psichologinės konsultacijos buvo orientuotos į pacientės savikontrolės ir atsparumo aplinkai ugdymą, socialinių įgūdžių gerinimą, savivertės didinimą, prasmingų gyvenimo pomėgių, interesų plėtrą. Po antro ir trečio lazerinės akupunktūros seanso emocinė ir bendra sveikatos būsena gerėjo. Atsistatė normalus 8 val miegas, ji lengvai užmigdavo vakare, o atsibudusi jautėsi pailsėjusi.  Dingo įkyrus galvojimas apie alkoholį, atsirado naujų idėjų, planų. Po 5 lazerio gydymo seansų pacientės emocinė ir fiziologinė būsena normalizavosi. Toliau matėmės kartą per mėnesį, vėliau vizitus derinant pagal vidinę savijautą.

 

Pacientė Nr. 3

60 m. amžiaus moteris, ištekėjusi, namų šeimininkė kreipėsi konsultacijai dėl alkoholio priklausomybės. Ji nurodė, jog anksčiau niekada nesusidūrė au alkoholio vartojimo problemomis, nemėgo išgeriančių, Prieš pora metų sužinojo, jog ilgą laiką su kita moterimi ją apgaudinėjo sutuoktinis. Priimti šį faktą buvo sunku. Ji negalėjo suvokti kodėl jis taip pasielgė, kas paskatino jį tokiai išdavystei, ją kankino įkyrios mintys apie jo dvilypiškumą ir melagingą elgesį. Ji jautė jam pyktį ir nuoskaudą, niekaip negalėjo jo pateisinti, suprasti, ir atleisti. Situaciją komplikavo šaltas ir uždaras vyro būdas.  Dėl neištikimybės jis nepateikė jokių paaiškinimų, tačiau santykius su kita moterimi visiškai nutraukė. Ir nors vyras liko prie savo sutuoktinės, jų santykiai buvo “subyrėję”, jie mažai bendravo, buvo nutolę vienas nuo kito.

Moteris nurodė, jog pirmieji išgėrimai prasidėjo dėl noro pabėgti nuo kamuojančių nuolatinių svarstymų ir dvejonių. Ji pastebėjo, kad išgėrusi galėjo drąsiau išreikšti priekaištus ir nuoskaudas savo vyrui, o tai trumpam palengvindavo emocinį krūvį.  Kartais alkoholio norėjosi “pasikelti” slogią nuotaiką ir sumažinti liūdesį. Išgėrimai dažnėjo, didėjo suvartojami kiekiai, moteris negalėjo kontroliuoti vartojimo intensyvumo. Kitą dieną jausdavo kaltę, o neramios mintys apie vyro neištikymę paūmėdavo. Vaikai jau buvo suaugę ir gyveno atskirai, išgirdę apie tėvo neištikimybę tikėti mama nenorėjo. Tad su vyro neištikimybe ir savo skausmu ji liko viena.

Galiausiai situacija tapo tokia bloga, jog ji nusprendė kreiptis pagalbos. Konsultacijos metu, dėl alkoholio vartojimo pacientė jautė didelę kaltę ir gėdą, buvo verksminga, depresyvi. Daug kalbėjo apie patirtą išdavystę, apie nuolat kankinančius neigiamus jausmus.

Dau gvietos ir laiko psichologinių konsultacijų metu buvo skiriama aktyviam pacientės išklausymui, empatijai dėl vyro neištikimybės, savivertės didinimui, depresiškumo simptomams mažinti.

Po pirmos lazerinės akupunktūros seanso, potraukis alkoholiui dingo, tačiau ji vis dar jautėsi depresyvi, kiek apatiška, nors buvo daug pozityvesnė, mažiau kalbėjo apie skaudžius praeities išgyvenimus ir neverkė. Be to, ji pradėjo daugiau bendrauti su vyru, bendra namų emocinė atmosfera ir vidinė būsena tapo ramesnė.

Po sekančių 2 lazerinės akupunktūros seansų pacientės būklė ženkliai pasikeitė, ji buvo linksma ir atsipalaidavusi. Teigė, kad taip gerai kaip dabar, jau senai nesijautė. Ji grįžo prie savo seno pomėgio auginti augalus, jie buvo visiškai apleisti. Pagerėjo santykiai su vyru, ji nustojo jį smerkti, ir gebėjo “paleisti” praeities įvykius. Potraukis alkoholiui visiškai dingo, ji daug miegojo, laisvai galėjo užmigti poguliui dienos metu, ko anksčiau nepavykdavo padaryti. Pacientė džiaugėsi susigrąžinusi prarastą emocinę pusiausvyrą. Kurį laiką matėmes kartą per mėnesį, o vėliau pagal vidinę pacientės būklę ir poreikį.

How to enable JavaScript in your browser