Po traumų, jaunatvinių spuogų (akne) ar kitų aplinkybių atsiradę randai gali būti efektyviai šalinami lazeriu visų tipų odoms. Tam dažniausiai pakanka 1-2 procedūrų, kurios yra greitos ir neskausmingos.
Strijos – tai balkšvi, rausvi ar violetinio atspalvio dryželiai, atsirandantys staiga priaugus arba netekus daug svorio.
Nors dažniausiai strijos laikomos nėštumo problema, jų gali atsirasti ir kitais gyvenimo tarpsniais, pavyzdžiui, paauglystėje. Strijų atsiradimą išprovokuoja daugybė veiksnių: tai ir hormoniniai pokyčiai, vykstantys organizme, ir paveldimumas, ir nepakankama odos priežiūra. Dažniausiai „kaltininkais“ laikytinas ne kuris nors vienas, o visi kartu.
Strijų gali būti bet kur kūne, ten, kur tempiasi oda, dažniausiai – krūtų, pilvo, sėdmenų, šlaunų srityse. Jų gali atsirasti staiga netenkant ar priaugant svorio (net ir vyrams). Strijų būna net paaugliams -maždaug 70 proc. mergaičių ir 30 proc. berniukų jų atsiranda brendimo laikotarpiu. Tuomet jos dažniausiai lokalizuojasi juosmens, kryžmens, šlaunų, klubų srityse. Naujai atsiradusios strijos būna ryškesnės, raudonos arba violetinės, vėliau strijos pabąla, tampa ne tokios ryškios.
Šis odos defektas vargina net 90 proc. nėščių moterų, ypač nuo šeštojo nėštumo mėnesio. Laukiant kūdikio strijų dažniau atsiranda ant krūtų, apatinėje pilvo dalyje, ant klubų, vidinėse šlaunų srityse.
Kodėl strijos būna rožinės spalvos?
Jungiamajame audinyje, kuris užpildo vidinius odos įtrūkimus, yra kraujagyslių, strijoms suteikiančių raudoną arba mėlyną spalvą. Bėgant laikui, kraujagyslės ištuštėja ir strijos pasidaro baltos. Strijos sudarytos iš jungiamojo audinio, kuriame nėra pigmento, todėl įdegus jos išlieka baltos ir tampa dar labiau pastebimos įdegusios odos fone.
Strijų profilaktika
Strijų profilaktika – varginantis procesas. Bet patirtis rodo, kad tai efektyviau, nei kovoti su atsiradusiais įtrūkimais. Todėl:
- Stenkitės, kad svoris būtų stabilus. Priaugus daug svorio (net jei paskui jį ir numesite), tikrai atsiras strijų.
- Teisingai maitinkitės. Mažiau valgykite saldžių, miltinių ir daug angliavandenių turinčių patiekalų. Į racioną įtraukite daugiau baltymų, iš kurių sintezuojamas kolagenas ir elastinas, taip pat daržovių.
- Protingai užsiimkite sportu. Krūvį reikia didinti palaipsniui, kad odos augimas atitiktų jos ištempimą.
- Nėštumo metu imkitės atsargumo priemonių. Nešiokite diržą. Profilaktikai puikiausiai tiks masažas, kontrastinis dušas, masažas su masažuokliu arba šepečiu. Reguliarus odos masažas turi dar vieną teigiamą savybę – padeda išvengti celiulito. Nuo trečio nėštumo mėnesio būtina naudoti specialias priemones: gelius, tepalus ar kremus. Priemonių nuo strijų sudėtyje yra maistinių medžiagų, silikono, drėkinančių komponentų, natūralaus elastino ir kolageno. Jų poveikis pagrįstas elastino ir kolageno sintezės stimuliacija. Naudodama tokias priemones, galėsite išvengti strijų atsiradimo.
Kaip vyksta strijų ir randų korekcijos lazeriu procedūra?
Iš pradžių nuvaloma gydomų strijų vieta ir uždedami akinukai, apsaugantys akis. Kiekvienas lazerio spindulys gydo plačią odos sritį. Procedūra trunka 20-30 minučių ir yra neskausminga.
Kuo unikali strijų ir randų korekcija lazeriu klinikoje SUGIHARA?
Grožio terapijos ir chirurgijos klinikoje SUGIHARA naudojamos šlifuojančio lazerio procedūros, derinant odos paviršiaus šlifavimą ir frakcinę technologiją. Nušlifavus odos paviršinį sluoksnį, strija tampa mažiau matoma, o pritaikius frakcinę technologiją, strijų vietose odoje „išgręžiama“ daugybė mažyčių skylučių, todėl oda gydama susitraukia ir strijos siaurėja.