Pradžia Paslaugos Dermatologija ir estetinė dermatologijaStrijų ir randų korekcija lazeriu

Strijų ir randų korekcija lazeriu

Randas – tai natūralus organizmo atsakas į trauminį odos pažeidimą.

 

Rando išvaizda priklauso nuo daugelio veiksnių – odos spalvos, traumos pobūdžio (ar tai operacinis pjūvis, ar nubrozdinimas ir pan.), paveldimumo, buvusios infekcijos gijimo metu, medikamentų vartojimo, kitų ligų, rūkymo.

Po traumų, jaunatvinių spuogų (akne) ar kitų aplinkybių atsiradę randai gali būti efektyviai šalinami lazeriu visų tipų odoms. Tam dažniausiai pakanka 1-2 procedūrų, kurios yra greitos ir neskausmingos.

Strijos – tai balkšvi, rausvi ar violetinio atspalvio dryželiai, atsirandantys staiga priaugus arba netekus daug svorio.

Nors dažniausiai strijos laikomos nėštumo problema, jų gali atsirasti ir kitais gyvenimo tarpsniais, pavyzdžiui, paauglystėje. Strijų atsiradimą išprovokuoja daugybė veiksnių: tai ir hormoniniai pokyčiai, vykstantys organizme, ir paveldimumas, ir nepakankama odos priežiūra. Dažniausiai „kaltininkais“ laikytinas ne kuris nors vienas, o visi kartu.

Strijų gali būti bet kur kūne, ten, kur tempiasi oda, dažniausiai – krūtų, pilvo, sėdmenų, šlaunų srityse. Jų gali atsirasti staiga netenkant ar priaugant svorio (net ir vyrams). Strijų būna net paaugliams -maždaug 70 proc. mergaičių ir 30 proc. berniukų jų atsiranda brendimo laikotarpiu. Tuomet jos dažniausiai lokalizuojasi juosmens, kryžmens, šlaunų, klubų srityse. Naujai atsiradusios strijos būna ryškesnės, raudonos arba violetinės, vėliau strijos pabąla, tampa ne tokios ryškios.

Šis odos defektas vargina net 90 proc. nėščių moterų, ypač nuo šeštojo nėštumo mėnesio. Laukiant kūdikio strijų dažniau atsiranda ant krūtų, apatinėje pilvo dalyje, ant klubų, vidinėse šlaunų srityse.

Kodėl strijos būna rožinės spalvos?

Jungiamajame audinyje, kuris užpildo vidinius odos įtrūkimus, yra kraujagyslių, strijoms suteikiančių raudoną arba mėlyną spalvą. Bėgant laikui, kraujagyslės ištuštėja ir strijos pasidaro baltos. Strijos sudarytos iš jungiamojo audinio, kuriame nėra pigmento, todėl įdegus jos išlieka baltos ir tampa dar labiau pastebimos įdegusios odos fone.

Strijų profilaktika

Strijų profilaktika – varginantis procesas. Bet patirtis rodo, kad tai efektyviau, nei kovoti su atsiradusiais įtrūkimais. Todėl:

  • Stenkitės, kad svoris būtų stabilus. Priaugus daug svorio (net jei paskui jį ir numesite), tikrai atsiras strijų.
  • Teisingai maitinkitės. Mažiau valgykite saldžių, miltinių ir daug angliavandenių turinčių patiekalų. Į racioną įtraukite daugiau baltymų, iš kurių sintezuojamas kolagenas ir elastinas, taip pat daržovių.
  • Protingai užsiimkite sportu. Krūvį reikia didinti palaipsniui, kad odos augimas atitiktų jos ištempimą.
  • Nėštumo metu imkitės atsargumo priemonių. Nešiokite diržą. Profilaktikai puikiausiai tiks masažas, kontrastinis dušas, masažas su masažuokliu arba šepečiu. Reguliarus odos masažas turi dar vieną teigiamą savybę – padeda išvengti celiulito. Nuo trečio nėštumo mėnesio būtina naudoti specialias priemones: gelius, tepalus ar kremus. Priemonių nuo strijų sudėtyje yra maistinių medžiagų, silikono, drėkinančių komponentų, natūralaus elastino ir kolageno. Jų poveikis pagrįstas elastino ir kolageno sintezės stimuliacija. Naudodama tokias priemones, galėsite išvengti strijų atsiradimo.

Kaip vyksta strijų ir randų korekcijos lazeriu procedūra?

Iš pradžių nuvaloma gydomų strijų vieta ir uždedami akinukai, apsaugantys akis. Kiekvienas lazerio spindulys gydo plačią odos sritį. Procedūra trunka 20-30 minučių ir yra neskausminga.

Kuo unikali strijų ir randų korekcija lazeriu klinikoje SUGIHARA?

Grožio terapijos ir chirurgijos klinikoje SUGIHARA naudojamos šlifuojančio lazerio procedūros, derinant odos paviršiaus šlifavimą ir frakcinę technologiją. Nušlifavus odos paviršinį sluoksnį, strija tampa mažiau matoma, o pritaikius frakcinę technologiją, strijų vietose odoje „išgręžiama“ daugybė mažyčių skylučių, todėl oda gydama susitraukia ir strijos siaurėja.

Kokius randus galima koreguoti klinikoje SUGIHARA?

Galima koreguoti įdubusius ir iškilusius randus, atsiradusius po traumų, operacijų, nudegimų, likusius po jaunatvinių spuogų (aknės).

Kiek procedūrų reikia atlikti?

Strijoms ir randams lyginti atliekama viena procedūra per mėnesį. Kursą sudaro mažiausiai 3-4 procedūros. Strijas reikėtų pradėti gydyti kuo ankstyvesnėje jų stadijoje, nes tuomet pasiekiamas geresnis gydymo rezultatas.

Ar koreguojant strijas lazeriu reikia naudoti kitas gydymo priemones?

Procedūros lazeriu gali būti derinamos su aktyviomis kosmetikos priemonėmis, kurias rekomenduos gydytojas dermatologas konsultacijos metu.

Ar procedūra skausminga?

Procedūra nėra skausminga.

Ko galima tikėtis po procedūros lazeriu ir kaip atrodo oda po procedūros?

Gydymas lazeriu yra saugus gydymo būdas, kurį atlieka gydytojai dermatologai. Po procedūros galimas odos paraudimas, kuris išnyksta po 12-24 val.


Daugiau informacijos ir registracija: +370 698 53 901 ir el. p. info@sugihara.lt

SUGIHARA VIP narystė –  ypatingos nuolaidos ir privilegijos!

Tapkite SUGIHARA VIP klubo nariu ir naudokitės nuolaidomis iki 15%, privilegijomis ir puikiais pasiūlymais! Daugiau informacijos apie SUGIHARA VIP klubą rasite čia.

 

Kainos ir registracija

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus#