fbpx

PRP terapija plaukų slinkimui gydyti

PRP terapija – tai natūralus būdas:

 

Plaukai ima slinkti dėl įvairių priežasčių. Jei per dieną netenkame apie 100-150 plaukų – tai yra normalu, tačiau jei daugiau – tai jau problema, kurią reikia spręsti.

 

Apie 70% išsivysčiusių šalių vyrų kenčia dėl plaukų  slinkimo, 40% iš jų palaipsniui plinka. Apie 40% moterų skundžiasi difuziniu plaukų slinkimu.  Plaukų slinkimą lemia paveldėjimas ir prasidėję senėjimo procesai. Plaukai ima silpnėti sulaukus 30-40 metų.

 

 Plauko augimo ciklas

Plaukai auga cikliškai. Yra skiriamos 3 plaukų augimo fazės:

  • Augimo arba anageno (trunka 2-6 m.);
  • Pereinamoji arba katageno (trunka 2 sav.);
  • Ramybės arba telogeno (trunka 2-6 mėn).
  • Kiekvienas plaukas auga per savo ciklą, nepriklausomai nuo aplinkinių plaukų ciklo.

 

PRP – Trombocitais praturtinta plazma

Trombocitais praturtinta plazma (angl. Platelet Rich Plasma – PRP) – tai plazma, kurioje trombocitų koncentracija daug didesnė nei normaliai esanti kraujyje.

Augimo faktoriai atsipalaiduoja iš trombocitų ir kitų audinių ląstelių. Tai signalinės medžiagos, kurios aktyvuoja plauko folikulų ląstelių dalijimąsi.

Augimo faktorių, kaip ir kamieninių ląstelių sąveika, svarbi normaliam plaukų augimui.

Plaukų slinkimo gydymui naudojant PRP terapiją, pavyko pasiekti ženklių rezultatų, nes plaukų slinkimas dažniausiai yra grįžtamas reiškinys, o rezultatai išlieka ilgam.

 

 

Kaip PRP gali padėti esant plaukų slinkimui?

Augimo faktoriai, kurie yra suaktyvinami ruošiant PRP, parodė tiesioginį teigiamą poveikį plaukų folikulams juos įšvirkščiant į plaukuotą galvos odą. Labai svarbu suprasti, kad ne visi PRP yra vienodi, yra daug būdų PRP paruošti, todėl ir naudojant skirtingus PRP rezultatai bus skirtingi.

Palyginti skirtingus PRP sudėtinga dar ir todėl, kad  žmogaus trombocitų skaičius gali ženkliai svyruoti net tos pačios dienos eigoje.

 

Ar PRP saugi gydant plaukų slinkimą?

PRP yra autologinė – t.y., gaunama tik iš to paties individo, kuriam ir yra panaudojama, kraujo, ir todėl yra visiškai saugi. Kaip ir kiekviena intervencija, PRP terapija yra susijusi su tam tikra rizika: pvz., kraujosrūvos ar mėlynės, tačiau tai nutinka labai retai. PRP jau daugelį metų sėkmingai naudojama ne tik estetinėje dermatologijoje, bet ir ortopedijoje (randų nudegimų, sąnarių skausmo gydymui), odontologijoje.

 

Kam PRP procedūra labiausiai rekomenduojama?

PRP procedūra tinkama vyrams ir moterims, kurie kenčia nuo plaukų slinkimo, tiek ankstyvoje, tiek pažengusioje stadijoje:

  • Androgeninis nuplikimas (vystosi dėl genetinių bei hormoninių faktorių ir yra dažniausia nuplikimo priežastis)
  • Židininis nuplikimas
  • Kaip papildoma terapija po plaukų persodinimo
  • Plaukų slinkimo prevencijai

 

Kaip vyksta natūrali plaukų slinkimo gydymo PRP terapijos procedūra ir kiek ji trunka?

Procedūros metu iš venos paimamas nedidelis kiekis kraujo (dažniausiai apie 8 ml). Kraujas specialiai paruošiamas ir iš jo išgaunamas trombocitų koncentratas PRP. Jame esančių trombocitų koncentracija iki 4-5 kartus didesnė, palyginti su įprastu trombocitų kiekiu kraujyje. Nuo kraujo paėmimo iki paskutinės injekcijos praeina maždaug 50-80 minučių.

 

 

 

 

Ar visiems tinka PRP procedūra?

Procedūra netinka asmenims, kuriems yra aktyvi infekcija, diabetas, kraujo krešėjimo sutrikimai arba asmenims, kurie vartoja kraują skystinančius ar imunitetą slopinančius vaistus. Taip pat PRP procedūros sėkmė minimali, jei plaukų folikulų visiškai nėra likę.

 

Kiek laiko trunka procedūra?

Nuo kraujo paėmimo iki paskutinės injekcijos praeina maždaug 50-80 minučių.

Ar procedūra skausminga?

Procedūra nėra skausminga, nes prieš atliekant atjauninamąsias injekcijas, galvos oda padengiama vietiniu anestetiniu kremu. Vis dėlto, skausmo pojūtis yra labai individualus ir jei oda yra ypač jautri, procedūros metu gali būti  juntamas minimalus diskomfortas.

 

Kaip jausiuosi po procedūros?

Po procedūros, oda gali tapti šiek tiek jautri, todėl skausmui malšinti, paraudimui ar patinimui mažinti, rekomenduojama naudoti šaldančius ledo kompresus. Pacientams taip pat gali pasireikšti nežymios mėlynės, kraujosrūvos.

 

Kaip dažnai rekomenduojama ši procedūra?

Kiekvienu atveju PRP procedūra ir jos dažnis parenkami individualiai, bet dažniausiai ją rekomenduojama pakartoti po 3-4 mėnesių. Dažniausiai geriausiems rezultatams pasiekti gali prireikti kelių procedūrų. Kai kuriems pacientams pakanka vienos procedūros per metus.

 

Ar procedūros rezultatus pamatysiu iškart?

Plaukai pradės augti ir tapti matomais praėjus 3-4 mėnesiams po pirmos PRP procedūros, nes trombocitai atpalaiduoja augimo faktorius, kurie dalyvauja plauko augimo cikle. Tačiau procedūros efektas laikui bėgant tik didės.

 

 

 

 

Registracija ir informacija tel.: (8 5) 270 5710, (8 5) 270 5777 arba el. paštu info@sugihara.lt

 

* Pateiktos kainos yra tik informacinio pobūdžio. Jos gali būti keičiamos be išankstinio informavimo. Galutinė kaina nustatoma konsultacijos metu gydytojui įvertinus procedūros apimtį, sudėtingumą ir kt. 

 

Klientui neatvykus ir apie tai neinformavus registratūros prieš 24 val., kito vizito metu bus taikomas neatvykimo mokestis 15 €. Mokestis taikomas, nes mokama ne tik už paslaugą, bet ir už gydytojo laiką, kuris registruojantis yra priskiriamas konkrečiam klientui, o jam neatvykus gydytojo laikas naudojamas neproduktyviai.

 

Grožio terapijos ir chirurgijos klinika SUGIHARA savo klientams, norintiems pasinaudoti gydytojų, grožio specialistų ir kt. paslaugomis, taiko ypatingą nuolaidų sistemą – tai itin patogu, kai atliekamas gydymo ar grožio procedūrų kursas. Taikoma iki 15% nuolaida Jums ir Jūsų šeimos nariams – daugiau informacijos tel.: (8 5) 270 5710, (8 5) 270 5777.

 

 

How to enable JavaScript in your browser