Pradžia Paslaugos Dermatologija ir estetinė dermatologijaPigmentinių dėmių šalinimas IPL ir lazeriu

Pigmentinių dėmių šalinimas IPL ir lazeriu

Pigmentinių dėmių ir strazdanų efektyvus pašalinimas lazeriu.

IPL (intensyvios šviesos impulso procedūra) ir lazerinė procedūra yra dvi populiariausios ir efektyviausios metodikos kovojant su pigmentinėmis dėmėmis.

Pigmentinės dėmės – vienas dažniausių odos estetinių trūkumų, su kuriuo susiduria tiek vyrai, tiek moterys. Dėl įvairių priežasčių, tokių kaip saulės spinduliai, senėjimas ar genetika, oda gali prarasti vienodumą ir joje atsiranda nemalonios spalvos dėmelės. Visgi, technologijų pažanga leidžia mums siūlyti efektyvias ir saugias procedūras šių dėmių šalinimui. 

Pigmentinės dėmės – kas tai?

Pigmentinės dėmės yra odos plotai, kurie atrodo tamsesnės spalvos nei aplinkinė oda. Jų gali būti skirtingų formų ir tipų.

Dažniausios yra šios:

Saulės arba senatvinės dėmės – plokščios rudos dėmės, kurios paprastai atsiranda tose odos vietose, kurios dažnai veikiamos saulės (pavyzdžiui, ant veido, rankų, pečių).

Melazma – rudos ar rusvos dėmelės ant veido, daugiausia skruostų, kaktos, nosies ir viršutinės lūpos srityse. Ji dažnai siejama su hormoniniais pokyčiais, pavyzdžiui, nėštumu, menopauze ar kontraceptinių tablečių vartojimu. Taip pat gali atsirasti dėl genetinių veiksnių, ligų ar saulės poveikio. 

Použdegiminės hiperpigmentacijos (PIH) dėmės – skirtingų dydžių ir formų odos patamsėjimai, atsirandantys po odos ligų, traumų, nudegimų.

Strazdanos – maži, koncentruoti melanino plotai, dažnai nulemti genetiškai. Strazdanos dažniau būdingos šviesios odos žmonėms ir išryškėja veikiant saulei.

Café au lait („balintos kavos“ spalvos dėmės) – įgimtos arba pirmaisiais gyvenimo metais besiformuojančios pigmentinės dėmės, galinčios atsirasti bet kuriose kūno dalyse.  

Ką reiškia pigmentinių dėmių atsiradimas? 

Pigmentinės dėmės atsiranda kaip simptomas hiperpigmentacijos – būklės, kuri vystosi dėl pigmento melanino, lemiančio odos, plaukų ir akių spalvą, perteklinio išsiskyrimo.

Hiperpigmentaciją gali išprovokuoti senatviniai pokyčiai, UV spinduliuotė (dažnas kaitinimasis saulėje), hormoniniai pokyčiai ir endokrininės ligos, kepenų ligos, genetiniai faktoriai, uždegiminės odos būklės ar traumos, nudegimai (gyjant odai padidėja melanino gamyba), kai kurių vaistų vartojimas. 

Pigmentinių dėmių atsiradimą gali paskatinti ir agresyvios kosmetinės priemonės, kvepalai ar sąlytis su chemikalais, kurie dirgina odą.

Ar strazdanos ir pigmentinės dėmės yra tas pats? 

 Pritaikykime analogiją: strazdanas galima pavadinti citrina, o pigmentines dėmes – citrusiniais vaisiais. Pigmentinė dėmė – tai labai platus terminas, kuris apima praktiškai visus veido odoje stebima pigmentinius pakitimus – ar tai būtų strazdanos, ar paprastieji šlakai, ar melazmos sukelta pigmentacija, ar net melanocitiniai, displaziniai apgamai, kurių niekada negalima šalinti lazeriu. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad ir paviršiumi plintanti melanomos forma dažnai atrodo kaip eilinė pigmentinė dėmė veide. Todėl dažniausiai ne pacientas nusprendžia kurias dėmes nori pašalinti, o gydytojas, apžiūrėjęs veido odą dermatoskopu, įvertina visus pigmentinius darinius, nustato jų diagnozę ir sprendžia, kuriuos darinius šalinti lazeriu ar kitomis priemonėmis yra saugu. 

pigmentinių dėmių šalinimas_strazdanos

 

 

Kaip naikinti pigmentines dėmes ant veido?

Pigmentines demes ant veido gali pašviesinti kasdienis dieninių kremų su plataus spektro SPF naudojimas. Taip pat teigiamą poveikį gali turėti odos priežiūros priemonės su tokiomis veikliosiomis medžiagomis, kaip retinoidai, hidrochinonas, glikolio rūgštis, niacinamidas, vitaminas C. Padėti gali ir veido kremai nuo pigmentinių dėmių

Vis tik dažnu atveju vien odos priežiūros priemonėmis visiškai panaikinti pigmentines dėmes ant veido yra sudėtinga.  

Pigmentinių dėmių šalinimas lazeriu yra bene efektyviausias metodas. Populiariausios ir saugiausios procedūros yra frakcinio lazerio terapija bei intensyvi pulsinė šviesa (IPL). Šių procedūrų metu galima itin nušviesinti arba panaikinti pigmentines dėmes nuo veido, nepaliekant jokių randų ar kitų odos pažeidimų.

Ar visas pigmentines dėmes galima pašalinti? 

 Medicinoje beveik niekur negalioja 100 proc efektyvumo taisyklė, todėl ir čia absoliutinti bei klaidinti pacientų nereikėtų, ko kartais nevengia kitos klinikos. Didžiąją dalį pigmentinių dėmių pašalinti tikrai galima – tam klinikoje naudojame įvairias priemones, pradedant nuo kosmetologų taikomų procedūrų, cheminių pilingų, dermatologų atliekamų injekcinių procedūrų (PRP, redermalizacija) ir baigiant pažangiomis lazerinėmis procedūromis – naujos kartos Quanta IPL bei Q-switch lazeriais. 

Pigmentiniu demiu salinimas lazeriu

Pigmentinių dėmių šalinimas IPL lazeriu

Ar gali būti efektyvus pigmentinių dėmių šalinimas namuose?

Maža tikimybė, kad pavyks visiškai pašalinti pigmentines dėmes namų sąlygomis, tačiau šiek tiek jas pašviesinti – įmanoma. Viskas priklauso nuo pigmentinės dėmės tipo ir ryškumo.

Kaip jau minėjome, naudingos odos priežiūros priemonės, kurių sudėtyje yra šviesinančių veikliųjų medžiagų (vitamino C, niacinamido, glikolio rūgšties ir kt.), taip pat kremai su SPF. 

Svarbu palaikyti tinkamą kasdienę odos priežiūrą: reguliariai ją valyti, šveisti ir drėkinti. Gali būti naudinga į odos rutiną įtraukti kaukes su natūraliomis skaistinamuoju poveikiu pasižyminčiomis medžiagomis, kaip medus, citrinos sultys, obuolių actas, alavijas. 

Kita vertus, bandant namų sąlygomis pašviesinti pigmentines dėmes galima sudirginti odą, tad  geriausia šį darbą palikti profesionalams. Atsakyti į rūpimus klausimus jums gali padėti dermatologo konsultacija

Kūno pigmentinių dėmių šalinimas

Pigmentinės dėmės ant nugaros, kojų, krūtinės ir kitų kūno dalių gali būti šviesinamos arba šalinamos tais pačiais metodais, kaip ir esančios ant veido. 

Tačiau kūno oda yra storesnė, negu veido, todėl vien įprastomis odos priežiūros priemonėmis pašalinti pigmentinės dėmės – daug sunkiau. Efektyviausi, greičiausi ir saugiausi rezultatai pasiekiami taikant lazerines procedūras.

Pigmentinių dėmių šalinimas lazeriu – procedūros privalumai:

  • Greita ir patogi procedūra, atliekama gydytojo kabinete ir trunka tik kelias minutes.
  • Procedūra efektyvi ir paprasta – geri gydymo rezultatai, lengva priežiūra po gydymo.
  • Saugi.

Naujiena! Dar efektyvesnės lazerinės dermatologijos procedūros

Pirmasis pabaltijo šalyse Quanta System Q-Plus C MT lazeris jau SUGIHARA klinikoje! Didžiuojamės pasipildę savo lazerių spektrą viena naujausių ir geriausių technologijų. Q-Plus yra hibridiniai lazeriai su Q-Switched technologija, kuri geba sukurti fotoakustinį efektą, itin tiksliai ir efektyviai nukreiptą į pigmentaciją ar rašalą nepažeisdami aplinkinės odos. Šis lazeris unikalus savo gebėjimu naudoti 2 bangos ilgius vienu metu, taip užtikrinant atliekamų procedūrų kokybę. Nuo šiol savo klientams galime pasiūlyti dar efektyvesnes lazerinės dermatologijos procedūras.

Įgimtos, dėl saulės žalos įgytos, atsirandančios su amžiumi ar dėl traumų – pigmentinių dėmių problema lydi apie pusę planetos gyventojų.

Naujojo Quanta System Q-Plus C MT lazerio gebėjimas vienu metu derinti dviejų tipų ir ilgių bangas SUGIHARA gydytojams dermatologams leidžia naikinti pigmentines dėmes maksimaliai efektyviai ir saugiai bei sėkmingai pašalinti itin plataus spektro pigmentines dėmes.

Susijusios paslaugos ir procedūros

 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Kaip atliekama procedūra?

Lazeris skleidžia šviesą, kurią sugeria odoje esantis pigmentas melaninas (pigmentinės dėmės) arba dažas (tatuiruotės). Šalinant tatuiruotes ar pigmentines dėmes, siunčiamas labai trumpas, bet labai stiprus impulsas, todėl dažas (natūralus ar dirbtinis) suskaidomas į smulkiausias dalelytes, kurios vėliau, odai natūraliai atsinaujinant pasišalina.

Kiek procedūrų reikia?

Procedūrų kiekis priklauso nuo pigmentinės dėmės spalvos intensyvumo, tatuiruočių atveju – nuo dažo kiekio ir gylio, kuriame jis yra. Pigmentinėms dėmėms dažniausiai užtenka 1-2 procedūrų, mėgėjiškoms tatuiruotėms jų reikės 2-6, o profesionalioms tatuiruotėms gali prireikti net 6-8 procedūrų.

Ar procedūra skausminga?

Gydymo metu jaučiamas nežymus skausmas. Impulso metu oda akimirksniu pabala, kartais pasirodo pavieniai kraujo lašeliai, tačiau žaizda neatsiranda.

Po procedūros oda parausta ir paburksta. Šią reakciją sušvelnina uždedamas šalčio paketas. Kitą dieną odoje gali atsirasti šašeliai, kurie savaime išnyksta po 2 savaičių. Kol jie išnyks, odą rekomenduojama tepti antibiotikų tepalu. Jei naudojamas tinkamai, lazeris nesukelia jokio šalutinio poveikio.

Ar lazeriu pašalintos pigmentinės dėmės gali atsinaujinti? 

Gali ir deja dažniausiai atsinaujina, kai pacientai nesilaiko griežto apsaugos nuo UV spinduliuotės režimo. Kartais gali pakakti 15 min. pasivaikščiojimo mieste saulėtą dieną be UV filtro ant odos ir dėmės palaipsniui sugrįžta. Ypač jautrus laikas yra pirmos 4 savaitės po atliktos pigmento šalinimo procedūros. Įprastai atliekamos 1–2 pigmento šalinimo procedūros 1 mėnesio intervalu. Procedūras rekomenduojama kartoti kas 1–3 metus. 

Ką svarbu žinoti, planuojant pigmentinių dėmių šalinimo procedūrą? 

 Jei kalbame apie lazerinę procedūrą: 

  1. Nusiteikite, kad 1–3 dienas po procedūros veido oda gali būti kiek patinusi.
  2. Po procedūros paveiktos pigmentinės dėmės apie 10 dienų bus gerokai ryškesnės ir palaipsniui atsisluoksniuos nuo odos paviršiaus. 
  3. Bent 2–3 sav. BŪTINA griežta UV apsauga, ypač jei procedūra atliekama vasarą: idealu fizinė apsauga – skėtis, skrybėlė, rinkitės laiką leisti pavėsyje ir žinoma plataus spektro kremas nuo saulės (SPF ne mažiau 50) tepamas kas 3–4 val. 

 Todėl dažniausiai rekomenduojame šias procedūras planuotis „tamsiuoju“ metų laiku – nuo spalio iki balandžio.

Kainos ir registracija

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus#