Apgamų, odos defektų ir gerybinių odos darinių šalinimas lazeriu

Kiekvienas žmogus turi bent keletą apgamų ir keičiantis jo kūnui, metams bėgant kinta ir apgamai. Kai kurie jų būna įgimti, kai kurie atsiranda iki pilnametystės, o kai kurie su amžiumi pradeda nykti. Metams bėgant apgamai gali kiek pasikeisti. Dažniausiai jie iškyla ar kinta jų spalva, o senyvame amžiuje apgamai linkę visiškai išnykti. Ne visos rudos dėmelės ant odos yra apgamai.
Dažniausiai sutinkamiems odos pigmentiniams dariniams priklauso strazdanos bei pigmentinės dėmės. Lygios, rudos spalvos odos dėmės, atsirandančios po ilgalaikio saulės spindulių poveikio, vadinamos šlakais (lentigo). Iškilios pigmentinės dėmės, dažniausiai atsirandančios veido ar liemens odoje, vadinamos seborėjinėmis keratozėmis.

 

Šviesią odą turintiems žmonėms dažnos strazdanos – rusvos spalvos dėmės, paprastai matomos veide bei viršutinėje kūno dalyje. Dauguma odos darinių būna gerybiniai, tačiau, jei žmogus ilgai būna saulėje, mėgsta atostogauti šiltuose kraštuose, jei odoje stebimas didelis pigmentinių dėmių skaičius, jei oda yra labai šviesi, yra nemaža tikimybė, kad odoje gali atsirasti ir piktybinių pakitimų.

 

Dėl šios priežasties rekomenduojama kartą per metus kreiptis į gydytoją onkodermatologą, pasitikrinti odos darinius ir taip išvengti galimo melanomos atsiradimo.

 

Melanoma – viena agresyviausių, sparčiausiai plintanti ir didžiausią mirtingumą sukelianti odos vėžio formų.

 

Melanomos atvejų daugėja visame pasaulyje. Lietuvoje kasmet nustatoma daugiau kaip 200 melanomos atvejų. Beveik du trečdaliai naujų melanomos atvejų diagnozuojama moterims, o vienas – vyrams. Jeigu nors vienas iš jūsų kūno pigmentinių darinių keičiasi, t.y. kinta dydis, atsiranda nelygumai, pakinta spalva, odos darinys pakyla – nedelsdami kreipkitės į gydytoją onkodermatologą.

 

 

Atsiradus galimybei apgamus ir kitus odos darinius ištirti siaskopu, palengvėjo odos darinių diagnostika. Siaskopija – pažangiausias apgamų ir kitų odos pigmentinių darinių tyrimo būdas. Jo pagalba išryškėja požymiai, kurie nematomi plika akimi.
Siaskopu nustatomas tikras odos darinio vaizdas, spalvos, išorinė struktūra, hemoglobino, melanino, dermalinio melanino ir kolageno išsidėstymas, trimatis darinio vaizdas net iki 2 mm gylio.

 

Patyręs gydytojas onkodermatologas, atlikęs siaskopinį apgamo tyrimą, analizuoja skenuotų darinių vaizdą, jų sandarą. Įvertinus gautus duomenis nustatomi pigmentinių darinių pokyčiai ankstyvoje stadijoje. Tokiu būdu atliekama ankstyva melanomos ir kitų pigmentinių odos darinių diagnostika. Tyrimo tikslumas nustatant melanomos diagnozę siekia iki 90%. Laiku nustačius supiktybėjusius pigmentinius darinius išvengiama rimtų ligų, todėl labai svarbi ankstyva jų diagnostika.

 

Būtina įsidėmėti ir žinoti, kad lazeriu galima šalinti tik tuos apgamus, kurie neturi supiktybėjimo rizikos. Taip pat svarbu, kokioje vietoje apgamas yra, koks jo dydis. Kuris apgamo šalinimo būdas geriausias sprendžia gydytojas. Matomose kūno vietose (veido, kaklo) esančius įvairius odos darinius mūsų klinikoje pašalins plastikos chirurgas D.Radzevičius, kitose – gydytoja onkologė dermatologė J.Gibavičienė.

 

Dėl apgamų šalinimo konsultuoja ir juos šalina gydytojos onkologės dermatologės J. Gibavičienė,  T. Karmazienė. Apgamai gali būti šalinami lazeriu, chirurginiu būdu, kriodestrukcija ar elektroekscizija. Jums tinkamiausią šalinimo būdą paskirs konsultuojantis gydytojas. Vieno apsilankymo metu veido ir kitose kūno srityse lazeriu šalinama iki 5 vnt. apgamų, kurių skersmuo neviršija 1 cm. Didesnių apgamų šalinimo būdas ir kaina nustatomi gydytojo konsultacijos metu.

 

Klinikoje konsultuoja ir gydo gydytojos onkologės dermatologės J. Gibavičienė,  T. Karmazienė.

 

Prieš planuojant šalinti apgamus būtina pasitarti su gydytoju dermatologu onkologu. Konsultacijos metu Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos gydytojai onkodermatologai įvertins Jūsų odos bei minkštųjų audinių darinių būklę ir parinks Jums geriausią gydymo būdą.

 

 

 

 

 

 

Registracija ir informacija tel.: (8 5) 270 5710, (8 5) 270 5777 arba el. paštu info@sugihara.lt

 

Konsultaciją ir pirminę karpų šalinimo procedūrą atlieka gydytojos dermatologės, pakartotines – slaugytojos.

 

 

Klientui neatvykus ir apie tai neinformavus registratūros prieš 24 val., kito vizito metu bus taikomas neatvykimo mokestis 15 €. Mokestis taikomas, nes mokama ne tik už paslaugą, bet ir už gydytojo laiką, kuris registruojantis yra priskiriamas konkrečiam klientui, o jam neatvykus gydytojo laikas naudojamas neproduktyviai.

  • Ina

    Jolanta Žilienė. Tikrai kvalifikuota, maloni ir draugiška dermatologė. Apsilankiusi pas ją, buvau labai nustebinta. Malonus,šiltas ir jaukus priėmimas. Rekomenduoju būtent šią dermatologę. Ačiū dar kartą jai.:)

How to enable JavaScript in your browser