"Sveikatinimo mankšta" Senjorams

Išbandykite SUGIHARA Sporto klubą! Pirmasis apsilankymas SUGIHARA Sporto klube ir grupiniuose sporto užsiėmimuose NEMOKAMAS*!

*Būtina išankstinė registracija: baseinas@sugihara.lt arba telefonu (8 698) 53 902

 

 

Užsiėmimų metu stimuliuojama galvos smegenų kraujotaka bei širdies kraujagyslės, gerinama sąnarių funkcija, didinamas bendras vizinis pajėgumas. Nesudėtingi pratimai orientuoti į ​griuvimų prevenciją,  ydingų buities įpročių keitimą saugiais ir ergonomiškais.

Užsiėmimai vyksta II (antradieniais) ir IV (ketvirtadieniais) ryte 10 val. Užsiėmimo trukmė – 30 min.

Žmogaus laikysena – jo sveikatos (dažnai ne tik fizinės) rodiklis. Dauguma su stuburu susijusių problemų (išskyrus paveldėtas) yra netaisyklingos laikysenos pasekmė. Stuburas yra ašis, per kurios tam tikrus taškus būtinai turi praeiti gravitacijos linija. Jei šių taškų padėtis pakinta, kūno svoris vienoje stuburo dalyje pasislenka nuo jėgų veikimo linijos – likusios kūno dalys turi atkurti pusiausvyrą (priešingu atveju žmogus nukris). Jei tai daro, už laikyseną atsakingi gilieji, stuburą stabilizuojantys raumenys, viskas gerai. Tačiau, esant jų disfunkcijai, šį darbą turi atlikti struktūros, kurios nėra tam pritaikytos. Dėl to jos yra pertempiamos, dėvisi, kol galų gale prasideda negrįžtami degeneraciniai  procesai.

 

 

Mankštos nauda Senjorams

Norint jaustis gerai – judėti būtina, ypatingai vyresniame amžiuje. Fizinis aktyvumas padeda pristabdyti su amžiumi susijusius natūraliai vykstančius procesus, sumažinti įvairių ligų atsiradimo riziką, užkirsti kelią skausmams, ir netgi pailginti gyvenimo trukmę.

Šioje treniruotėje pagerinsite raumenų jėgą ir ištvermę, kaulų ir jungiamojo audinio būklę, fizinį ir funkcinį pajėgumą, savarankišką mobilumą, bei psichinę sveikatą ir nuotaiką. Užsiėmimų metu atliekami įvairūs nesudėtingi jėgos ir tempimo, koordinacijos ir pusiausvyros pratimai, kurie tinka esant raumenų, sąnarių, stuburo sutrikimams.

 

Kam skirta:

Tinka pagyvenusio amžiaus žmonėms norintiems pagerinti gyvenimo kokybę.

 

Stuburo sveikatinimo programos tikslas:

  • padėti žmogui  atpažinti ir suprasti jo kūno siunčiamus signalus
  • kartu išsiaiškinti jų atsiradimo priežastis
  • ir sąmoningai bei tikslingai atliekamų pratimų pagalba jas šalinti

 

Grupinių užsiėmimų metu pasitelkę savo kūno svorį, pusiausvyrą bei koordinaciją, kamuolius ir kitas nesudėtingas priemones mes surasime ir „pažadinsime“ apsnūdusius giliuosius laikysenos raumenis, bei priversime juos pilnai atlikti savo funkciją. Tokiu būdu apsaugosime šiam darbui nepritaikytas struktūras.  Tempimo pratimų, savimasažo pagalba mažinsime dėl kompensacijos atsiradusias problemas, tokias kaip raumenų ilgio bei elastingumo pakitimai, judesių amplitudės sumažėjimas, trigerinių taškų susiformavimai ir pan. Grupiniai užsiėmimai vyksta nedidelėse grupelėse, tad kiekvienas dalyvis gali laiku sulaukti kineziterapiauto pastabų, korekcijos ir pagalbos. Mankštų metu atliekamas pratimas turi bent tris sudėtingumo lygmenis, todėl gali būti pritaikytas kiekvienam sportuojančiąjam individualiai.

 

Informacija klientams, ką būtina turėti užsiėmimams:

  1. Rankšluostėlis (pasitiesti po galva)
  2. Nevaržanti judesių sportinė apranga
  3. Užsiėmimai vyksta be batų
  4. Lankantiems baseiną – įprasti baseino reikmenys

 

Registruotis galite el. paštu baseinas@sugihara.lt ir tel. (8 5) 270 5722.

 

 

 

 

 

How to enable JavaScript in your browser