fbpx

SUGIHARA baseinas ir pirčių kompleksas

sugihara baseinas Jaukų SUGIHARA baseino ir pirčių kompleksą sudaro:

 •  baseinas;
 • sūkurinė vonia;
 • dušų kompleksas „Tropinis lietus“;
 • vandens kaskados;
 • sauna su imperatorišku žadeito akmeniu;
 • turkiška pirtis, prisotinta eterinių aliejų;
 • infraraudonųjų spindulių pirtis.

 

 

 

_MG_2546-6SUGIHARA baseino ir pirčių komplekso privalumai:

– Baseino vanduo šiltesnis nei įprastuose baseinuose (~29 C) bei dažniau keičiamas (valoma net 5 k. dažniau nei reikalaujama!)
– Mažiau žmonių
– Jauki, švari ir graži aplinka
– Jūsų patogumui – duodamos šlepetės ir rankšluoštis
– Visuomet galite nemokamai atsigaivinti vandeniu

– Puiki galimybė po baseino ir pirčių – pasinaudoti sveikatininančiomis, liekninančiomis ir skausmą mažinančiomis kūno procedūromis,gydomaisiais kūno masažais

–  Naujiena lankytojų saugumui –  neslidžios dangos laipteliai nusileidžiant į baseiną ir turėklai  per visą baseino ilgį (itin patogu nėščiųjų mankštoms vandenyje ir senjorams)

 

 

 

 

 

 

 

 

Pirties poveikis priklauso nuo karščio ir oro drėgmės. Oras gali būti sausas (santykinis drėgnumas 5-15 proc.), vidutiniško ar didelio drėgnumo (daugiau kaip 80 proc.).

Sauna (suomiška pirtis) – šiais laikais suprantama kaip sauso oro pirtis, kurioje temperatūra pakyla net iki 70-110 C, nors tradicinė suomiška pirtis yra garinė, kaip ir kitų šaltųjų kraštų tautų.

Garinė (turkiška) pirtis – ne tokia karšta, bet santykinis drėgnumas čia itin didelis 90-100 proc.

Infraraudonujų spindulių pirtys veikia taip pat sveikatinančiai kaip ir kitos, tačiau jas ištverti daug lengviau, patiriamasis didesnis komfortas, tai ypač svarbu, jei žmogus nėra stiprios sveikatos.

 

 

 

Šviežiai spaustos sultys klinikoje SUGIHARASUGIHARA klinikos baseino, sporto ir SPA centre klientams yra galimybė  atsigerti šviežiai spaustų sulčių ir jų kokteilių, baltyminių ir sveikatinančių kokteilių (jei atvykote sportuoti nepakankamai pavalgę, stipriai pervargę), kuris atstato jėgas ir neleidžia nualinti organizmo. Taip pat vaišiname ozonuotu vandeniu, kuris šalina toksinus, valo kraują bei turi antibakterinių savybių.

 

 

 

 

Pirtis ir sveikata

 • Pirtis treniruoja kraujotaką ir termoreguliaciją. Taip padeda atsispirti peršalimo ligoms, o, dažnai lankantis, ir užgrūdina organizmą. Skirtingų tipų pirtys šilumos sąskaita, veikia skirtingai. Saunoje, kur aukšta aplinkos temperatūra, bet mažas drėgnumas, labai suintensyvėja prakaitavimas, todel organizmas lengviau ir kiek ilgiau palaiko normalią kūno temperatūrą. Garinėje pirtyje dėl didelio santykinio drėgnumo prakaituojant šilumos atiduodama nedaug, tad normalią kūno temperatūrą čia išlaikyti sunkiau.
 • Pirtis naudinga odos grožiui. Prakaituojant gerėja poodinio sluoksnio medžiagų apykaita, oda tampa elastingesnė, taigi mažėja raukšlių, celiulitas.
 • Kai kurie žmonės eina į pirtį tikėdamiesi suliesėti. Viena iš priežaščių – pirtis aktyvina medžiagų apykaitą. Tačiau didžioji dalis svorio numetama dėl skysčių netekimo. O netektą skysčių bei elektrolitų kiekį būtina susigrąžinti. Jei norite, pirtis gali būti pagalbinė priemonė siekiant suliesėti, bet reikia taikyti ir masažą, pertis vantomis.
 • Pirtis treniruoja vegetacinę nervų sistemą, padeda atsipalaiduoti po patirto streso. Jei žmogus nėra pervargęs, pirtis netgi aktyvina mąstymą. Tačiau, jei kankina nemiga, pirtyje geriau būti neilgai.
 • Karštis ir vanojimasis mažina sąnarių, raiščių, nervų skausmą, skatina gyjimą. Tačiau esant ūminiam uždegimui, pirties geriau vengti.
 • Nuo karščio aktyvėja poodinė kraujotaka, dažnėja širdies plakimas, tai lyg ir atstoja treniruotę sveikam žmogui. Po pirties apsipylus šaltu vandeniu, padidėja kraujospūdis, todel, jei esate hipotonikas, po pirties pasijusite puikiai.
 • Dėl poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai silpnesnės sveikatos žmonėms pirtyje patartina gulėti, tačiau svarbu nepamiršti, kad pavojinga staigiai keltis. Be to, nereikia pervertinti savo jėgų  ir užsibūti pirtyje per ilgai.
 • Į pirtį negalima eiti po infarkto, sergant vaskulitais, krūtinės angina, sunkia hipertonija, lėtiniu širdies nepakankamumu.
 • Intensyviai prakaituojant pirtyje daug nereikalingų medžiagų pašalinama pro odą (ketonai, šlapalas, šlapimo rūgštis ir pan.), teigiama, kad taip lyg ir leidžiama inkstams pailsėti. Tačiau, esant inkstų nepakankamumui, pirčių geriau vengti.
 • Pirtyje padažnėja ir kvėpavimas, atpalaiduojami kvėpavimo takai. Taigi, apsilankę pirtyje, atliekame kvėpavimo takų ligų profilaktiką. Šiuo atveju tinkamesnės garinės pirtys negu saunos.
 • Pirtis treniruoja organizmą, tačiau, gausiai prisivalgius, išgėrus alkoholio, pavargus, prieš miegą nauda mažėja, o rizikuojama greičiau sulaukti šilumos smūgio. Be to, svarbiausia, norint, kad pirtis būtų į sveikatą, gerti pakankamai skysčių.

 

 

Infraraudonujų spindulių pirtis

Ši pirtis, kitokia negu tradicinė lietuviška, gera tuo, kad tinka ir nelabai tvirtos sveikatos žmonėms.

Infraraudonieji spinduliai – tai tokie patys, tik ilgesnės bangos negu mūsų akiai matomi spinduliai, todėl mes juos tik jaučiame kaip šilumą. Žmogus, kaip ir gyvūnai, taip pat juos spinduliuja.

Tradicinėse pirtyse šiluma perduodama kūno paviršiui karštu oru, infraraudonieji spinduliai prasiskverbia pro odą į gilesnius sluoksnius (net iki 4 cm.). Todėl, nors čia aplinkos temperatūra tik 50-65 C ir santykinis drėgnumas nedidelis, prakaituojama intensyviau negu saunoje.

 • Infraraudonujų spindulių pirtys veikia taip pat sveikatinančiai kaip ir kitos, tačiau jas ištverti daug lengviau, patiriamasis didesnis komfortas, tai ypač svarbu, jei žmogus nėra stiprios sveikatos.
 • Be to, kadangi daugiau prakaituojama, šiose pirtyse išskiriama daugiau toksininių medžiagų.
 • Puikiai tinka įvairių odos ligų atvejais. Kadangi kūnas įkaista pamažu, o šiluma prasiskverbia giliai, naudingos esant sąnarių, raumenų, nervų skausmams, uždegimui.
 • Rekomenduojama vartoti prieš varžybas traumų profilaktikai.

 

Infraraudonųjų spindulių pirties teikiama nauda:

 1. Detoksikacija
  Prakaitavimas yra vienas iš organizmo natūralių būdų pašalinti toksinus, todėl detoksikacija yra labai svarbi. Lyginant su tradicinėmis saunomis, infraraudonųjų spindulių pirtis leidžia pašalinti apie 7 kartus daugiau toksinų.
 2. Relaksacija
  Infraraudonųjų spindulių pirties terapija skatina atsipalaidavimą padėdama subalansuoti kortizolio lygį organizme, tai – streso hormonas. Šiluma saunoje, taip pat padės atpalaiduoti raumenis ir sumažins įtampą visame kūne.
 3. Skausmo mažinimas
  Jei kenčiama nuo raumenų ar sąnarių skausmo, infraraudonųjų spindulių pirtys gali mažinti tokius skausmus aktyvinant apytaką ir atpalaiduojant raumenis.
 4. Svorio mažinimas
  Amerikos medikų asociacijos duomenimis, 30 minučių infraraudonųjų spindulių pirties seansas gali sudeginti maždaug 600 kalorijų.
 5. Geresnė apytaka
  Šiluma infraraudonųjų spindulių pirtyje padidina bazinę kūno temperatūrą, taip kartu pagerėja ir apytaka. Nuoseklus infraraudonųjų spindulių pirties lankymas skatina kraujotaką, gerina raumenų atsistatymą ir sumažina skausmus, uždegimus po intensyvių treniruočių.
 6. Sveikesnė oda
  Infraraudonųjų spindulių pirties technologijos padeda odai atrodyti skaistesnei ir sveikesnei. Pirties seanso metu gerėja kraujotaka, šalinami toksinai, oda tampa minkštesnė.

 

Nauja pirtis! SUGIHARA baseino komplekso lankytojus nuo šiol džiugins nauja, moderni infraraudonųjų spindulių pirtis. Pirtis skirta 3-4 asmenims, kaitinimosi seansas užtrunka apie 30-45 min. Šioje pirtyje rasite viską maloniam ir atpalaiduojančiam poilsiui: oro jonizatorių, šviesos terapijos lempas, radijo imtuvą, skaitymo lempą.

 

SUGIHARA baseino ir pirčių kompleksas

How to enable JavaScript in your browser