fbpx

Nėščiųjų mankšta vandenyje

Daugiau informacijos tel. 8 698 53 902 ir el. paštu baseinas@sugihara.lt

 

 

Naujos gyvybės laukimas – ypatingas laikotarpis moteriai. Teigiama, kad nėštumo metu moters organizmas atsigauna, atsiskleidžia visu gražumu. Tačiau kartu tai ir didžiulis fizinis ir emocinis pokytis, reikalaujantis susikaupimo ir sielos bei kūno harmonijos.

 

Dar visai neseniai nėščioms moterims buvo patariama mažiau dirbti, vengti fizinių krūvių ir nepervargti. Šiuolaikinis požiūris į nėščiąją iš ėsmės pasikeitė – nustatyta, kad fiziškai stipresnei moteriai lengviau išnešioti vaisių ir pagimdyti sveiką kūdikį.

 

Specialios terapijos besilaukiančioms ne tik padeda atsipalaiduoti, nusiraminti, bet ir stiprina kūną ir padeda  pasirengti gimdymui. Mankštos, sveikatingumo procedūros leidžia būsimoms mamoms įveikti nuolatinį nuovargį, nuotaikų kaitą, kojų tinimą, nugaros skausmus, rytinį pykinimą bei kitus negalavimus.

 

 

Vandens aerobika (aqua aerobika).

Jeigu jūs vaikštote į baseiną tiesiog paplaukioti, tai nėštumo metu galima jį lankyti du kartus per savaitę. Tais atvejais, kai po saunos einate į vandens aerobiką, pakaks ir vieno karto per savaitę.

 

Nepersistenkite – judesius atlikite tolygiai, lėtai. Padarę keletą judesių tiesiog atsipalaiduokite ir supkitės ant vandens. Šiuo metu Jūsų stuburas ir vidaus organai ilsisi. Pajauskite malonumą nuo to, kad keletui minučių tapote lengva kaip pūkelis, kad galite laisvai judėti ir jums niekas netrukdo. Labai naudinga truputi panirti. Tai puiki treniruotė Jūsų plaučiams. Nardymas naudingas ne tik jums, bet ir Jūsų mažyliui – jis taip pat mokosi sulaikyti kvėpavimą. Tai jam pravers, nes vykstant gimdymui, sąrėmių metu naujagimiai dažnai jaučia deguonies trūkumą. Vandens aerobikos metu gerėja kraujotaka – mažylis gauna daugiau deguonies ir naudingų medžiagų.

 

Lankyti vandens aerobiką nėštumo metu geriau sveikatingumo centre, kuriame vyksta nėščiųjų užsiėmimai, kur yra kvalifikuoti treneriai. Nuo to priklauso, ar Jūs pajusite tik malonumą, ar tuo pačiu gausite ir naudos.

 

Suplanuokite užsiėmimų pradžią antro nėštumo trimestro pradžioje ir galėsite tuo mėgautis iki paskutinių nėštumo dienų, jeigu, žinoma, jums leis savijauta ir nebus prieštaravimų iš Jus prižiūrinčio gydytojo.

 

Svarbu! Nėščiosioms nekenkia švelni pirtis, bet reiktų vengti karštos vonios, kurios vandens temperatūra virš 38°C. Nereikėtų baseine būti ilgiau nei 45 minutes. Optimali baseino temperatūra nėščiosioms 24 – 28°C.

 

Grožio terapijos ir chirurgijos klinikoje esančiame Sveikatingumo komplekse vandens aerobikos treniruotes veda aerobikos trenerė Eglė Petrauskienė. Treniruotės vyksta nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 12.00 iki 13.00 val. ir  antradieniais bei ketvirtadieniais nuo 18.00 iki 19.00 val.

 

 


Baseinas
 – unikali galimybė nėščiajai užsiimti mankšta nevarginant savo organizmo, nes vandenyje žmogaus kūnas sveria žymiai mažiau nei sausumoje. Po mankštos pagerėja savijauta, nuotaika, suaktyvėja pagrindinių maistinių medžiagų metabolizmas.
Baseine patogu atlikti kvėpavimo ir ypač kvėpavimo sulaikymo pratimus.

 

Atidžiai sekite savo savijautą – esant menkiausiems negalavimams, nutraukite vandens ar šilumos procedūras. Nėštumo metu organizmas ir taip patiria padidėjusį krūvį.

 

Baseine galite lankytis ir su mažyliu. Jūsų patogumui – Vaikų kambarys, kuriame nemokamai galėsite palikti vaikučius užsiėmimų metu.

 

 

 

 

 

  • Kristina

    Nėščiųjų baseiną teko lankyti keliose vietose, kadangi jau ir ne pirmą kartą esu nėščia, tai galiu pasakyti, kad mankšta Sugiharoje pasirodė tikrai pakankamai efektyvi, grįžusi namo kelias dienas jausdavau įtampą dubens srityje, o manau, kad tai ir reiškia, kad dubuo dirbo :). Po 14 mankštų galiu labai teigiamai įvertinti trenerės darbą, jis jai pačiai turbūt yra labai monotoniškas, nes praktiškai visad vienodas, bet iš esmės mankšta yra labai koncentruota ir nuosekli, trenerė atrodo atsidavusi savo darbui ir netingi per kiekvieną mankštą kartoti tų pačių akcentų. Jaunesnės trenerės mankšta pasirodė šiek tiek tokia labiau „palaida bala“ 🙂 Galbūt dėl to, kad ji rečiau tas mankštas ir veda ir, kaip supratau, mankštos baseine nėra jos pagrindinė veikla. Bet muzika pas šią trenerę geresnė :). Nors pati mėgstu transą (kokį dažniausiai leisdavo vyresnioji trenerė), bet sakyčiau nėščiosioms norėtųsi nuotaikingesnės muzikos… 🙂
    Patiko dar tai, kad mankštos laikas pusvalandis ir likęs laikas laisvas – taigi turimą laiką galima prisiderinti ir prie savo poreikių. Ačiū už naudingą laiką!

How to enable JavaScript in your browser