Pradžia Naujienos Moterų rūkymas ir nevaisingumas

Moterų rūkymas ir nevaisingumas

2017.01.31

Moterų rūkymui reikia skirti gerokai daugiau dėmesio, nes tai kenkia ne tik jų sveikatai, reprodukcinei sistemai, bet ir kenkia aplinkiniams, jų kūdikiams, vaikams.

Tyrimų duomenimis rūkančioms moterims dažniau pasireiškia skausmingos ir nereguliarios mėnesinės, o menstruacinis ciklas yra trumpesnis. Rūkančios moterys turi didesnę riziką susirgti gimdos kaklelio vėžiu. Taip pat rūkymas ankstina menopauzės pasireiškimą bei didiną nemalonių su menopauze susijusių simptomų atsiradimą.

Rūkymas mažina tiek vyrų, tiek moterų vaisingumą. Rūkančios moterys daugiau nei 2 k. dažniau patiria kiaušintakinį nevaisingumą. Taip pat, net taikant dirbtinį apvaisinimą, rūkančios moterys pastoja sunkiau nei nerūkančios. Danijoje atliktas tyrimas parodė, kad moterys, surūkančios iki 9 cigarečių per dieną turėjo 1,8 k. didesnę tikimybę nepastoti per 12 mėn. lyginant su nerūkančiomis moterimis.

Labai opi problema yra nėščiųjų rūkymas. Nėštumo metu rūkydamos moterys iki 2,5 karto padidina negimdinio nėštumo riziką, o  persileidimo rizika padidėja net iki 25%. Rūkančios moterys lyginant su nerūkančiomis iki 2 k. dažniau gimdo prieš laiką.

Mamų rūkymas iki 30 %  padidina “kiškio lūpos”, “vilko gomurio”, galūnių apsigimimų riziką jų vaikams. Rūkančiųjų vaikai dažnai gimsta mažesnio svorio, neišnešioti ir net su nikotino absitinencijos simptomais.

Priklausomybių gydymo specialistės, med. psichologės N. Bagdonaitės įžvalgos:

1. Palyginti su vyrais, moterys kur kas rečiau kreipiasi į specialistus ketindamos atsikratyti žalingų įpročių.

2. Pastebima tendencija, kad pagalbos kreipiasi jauno, darbingo amžiaus moterys, kurios kasdien labai daug rūko – nuo 1 iki 2 pakelių cigarečių.

3. Nors pirminėse konsultacijose pas specialistą moterys yra pakankamai motyvuotos mesti rūkyti, neretai jos stokoja pasiryžimo iki galo įveikti priklausomybę nuo rūkymo.

4. Moterys labiau nei vyrai linkusios ne visiškai nutraukti rūkymą, bet surūkyti mažiau cigarečių.

5. Moterų abstinencijos požymiai metus rūkyti būna sunkiau išreikšti, o šių požymių toleravimas ir įveika kiek silpnesnis nei vyrų.

6. Moterims labiau būdinga emocinė priklausomybė, t. y. jos linkusios dažniau reguliuoti emocijas rūkydamos, todėl sunkiau nei vyrai susitelkia į žalingo įpročio atsisakymo procesą pradinėse metimo rūkyti stadijose.

Daugiau informacijos, kaip greitai ir efektyviai atsikratyti žalingo įpročio rūkyti rasite čia.

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus