Tobulėjant lazerinėms plaukų šalinimo technologijoms, atsiranda vis naujų lazerinių technologijų ir lazerio tipų.
Plaukų šalinimas lazeriu šiuo metu yra patvirtintas FDA organizacijos (Amerikos Maisto ir Vaistų Asociacija), kaip pusiau nuolatinė plaukų šalinimo priemonė, kuri gali padėti pasiekti reikšmingą ir nuolatinį plaukų augimo mažėjimą.
Ne visi gydytojai naudoja tuos pačius lazerių tipus, todėl visada naudinga sužinoti, kokios yra naujos veiksmingos plaukų šalinimo lazeriu procedūros.
Šiame straipsnyje, naudojantis klinikinių tyrimų rezultatais, nagrinėjami diodinio ir Aleksandrito lazeriai, siekiant išsiaiškinti kuris iš jų yra veiksmingesnis.
Kokie yra skirtumai tarp diodo ir Aleksandrito lazerių?
Abi lazerių rūšys dažnai naudojamos plaukų šalinimo procedūroms, diodinis lazeris yra šiek tiek naujesnis rinkoje nei Aleksandrito.
Diodo lazeris
Diodo lazeris veikia 800 arba 810 nm bangos ilgiu. Šis ilgesnis bangos ilgis leidžia giliau įsiskverbti į odą, teoriškai išvengiant melanino odos epidermyje ir todėl tiesiogiai nukreipiamas į plaukų folikulus.
Teoriškai ilgesnis bangos ilgis padeda išvengti odos pažeidimų ir pigmentacijos pokyčių, kurie gali atsirasti naudojant trumpesnio bangos ilgio lazerius. Diodinis lazeris puikiai tinka šiurkštiems, tamsiems plaukams, todėl yra geras pasirinkimas nugaros ar bikinio zonos plaukams šalinti.
Aleksandrito lazeris
Aleksandrito lazeris veikia 755 nm ilgio bangos ilgiu, tai yra trumpesniu bangos ilgiu, nei diodo lazeris, jis yra veiksmingai naudojamas plaukams šalinti I-IV odos tipams.
Kuo trumpesnis bangos ilgis, tuo teoriškai jis yra efektyvesnis šviesesnei. Dėl didesnės spinduliuotės dydžio Aleksandrito lazeris gali gan greitai veikti didesnius plotus, todėl tai yra geriausias pasirinkimas didesnėms zonoms, pavyzdžiui, nugarai ar krūtinei.
Klinikinių tyrimų išvados
Šiame straipsnyje studijuojamas klinikinis tyrimas pavadinimu „Linijinio 808 nm diodinio lazerio ilgalaikis veiksmingumas plaukų šalinimui palyginus su Alexandrito lazeriu“, siekiant išsiaiškinti ilgalaikius kiekvieno lazerio tipo poveikio rezultatus.
Tai padėtų nustatyti, ar vienas metodas yra pranašesnis už kitą.
Bandymo detalės
- Siekiant įvertinti ilgalaikį Aleksandrito ir diodo lazerių veiksmingumą, 31 pacientas (vyrai ir moterys), kurių oda svyravo nuo I iki IV tipo pagal Fitzpatriko skalę, buvo reguliariai veikiami abiejų tipų lazeriais.
- Visiems pacientams buvo atlikti 6 plaukų šalinimo pažastyse seansai su 4 savaičių intervalu.
- Dešinioji pažastis buvo veikiama 755 nm Aleksandrito lazeriu, o kairioji pažastis – nuolatiniu linijiniu 808 nm diodiniu lazeriu.
- Plaukų tankis buvo užfiksuotas prieš seansą, iš karto po šeštojo seanso ir 18 mėnesių po galutinio seanso.
Tyrimo rezultatai
Abiem plaukų šalinimo atvejais, tiek diodinio, tiek Aleksandrito lazerio pagalba, ženkliai sumažėjo plaukų tankis iš karto po paskutinio seanso (72,16% po diodinio ir 71,30% po Aleksandrito lazerio poveikio). Praėjus 18 mėnesių po plaukų šalinimo procedūros, plaukų augimo sumažėjimas vis dar buvo labai pastebimas abiem lazerio tipams (73,71% – diodinio ir 71,90% – Aleksandrito).
Nors daugiau pacientų pranešė apie odos paraudimą ir atsiradusius raudonus gumbelius po procedūros su Aleksandrito lazeriu, visi šalutiniai reiškiniai buvo nežymūs ir greitai praėjo.
62,50% pacientų teigė, kad diodo lazeris yra skausmingesnis nei Aleksandrito, tačiau visi sutiko, kad abiejų lazerių skausmas buvo toleruojamas.
Klinikinio tyrimo išvada skelbia, kad tiek Aleksandrito, tiek Diodo lazeriai duoda reikšmingų ir ilgalaikių rezultatų. Abiejų tipų lazeriai davė panašius lyginamuosius rezultatus ir iš karto po procedūros, ir praėjus 18 mėnesių.
Išvada
Nors procedūros Aleksandrito lazeriu gali sukelti daugiau laikino ir nekenksmingo šalutinio poveikio (odos paraudimas ir raudoni gumbeliai), o diodinis lazeris gali būti šiek tiek skausmingesnis, vienok abiejų tipų lazeriai po klinikinio tyrimo pasižymėjo reikšmingais rezultatais, net ir praėjus 18 mėnesių po paskutinės procedūros.
Todėl galima teigti, kad abu lazerio tipai vienodai gerai veikia tamsesnius plaukus ir odą nuo I iki IV odos tipą pagal Fitzpatriko skalę.
Jei jūsų odos tipas patenka į šią skalę, tai labiausiai tikėtina, kad nepajusite jokio skirtumo, naudojant vieną ar kitą lazerio tipą.
Šaltinis: http://hairfreelife.com/diode-laser-versus-alexandrite-laser-which-performs-best/