Pradžia Naujienos Atsistatymas po gimdymo reikalingas kiekvienai moteriai!

Atsistatymas po gimdymo reikalingas kiekvienai moteriai!

2021.04.29

“Jau šeštus metus Er:YAG lazeriu atlieku atstatomąsias procedūras po gimdymo. Džiaugiuosi puikiais rezultatais, teigiamais atsiliepimais ir  moterų šypsenomis. Taip pat matau moteris kitose gydymo įstaigose, kurios šių procedūrų neatliko ir galiu drąsiai teigti:  atsistatymas po gimdymo reikalingas kiekvienai moteriai. 

Gydytoja ginekologe Inesa Zeime
Gydytoja-ginekologė Inesa Žeimė

Dažnai girdime frazę, jog nėštumas nėra liga. Tačiau net po normalaus fiziologinio gimdymo daugumą moterų vargina vienas ar keli nemalonūs pojūčiai: su garsu išeinantis oras iš makšties, sausumas makštyje, vandens susilaikymas makštyje po vonios, baseino, maudynių ežere,”platumo” makštyje pojūtis, jausmas, kad leidžiasi gimda, sumažėjęs lytinis pasitenkinimas, skausmas lytinių santykių metu ir kt. 

Nuolat keldami fizinį diskomfortą, šie simptomai sukelia nerimą, grožio ir jaunystės praradimo jausmą, trukdo jaunai mamai pilnavertiškai džiaugtis motinyste ir savo moteriškumu. Svarbu kuo greičiau atsikratyti šių nemalonių pojūčių, neleisti jiems įsisenėti tiek moters (Jūsų!) kūne, tiek emociniame lygmenyje. Negydomi simptomai ilgainiui atsiliepia moters sveikatai, savivertei, šeimos gyvenimui. Esminis laikotarpis atsistatymui po gimdymo yra pirmi 4-6 pogimdyminiai mėnesiai.  Reikėtų nekilnoti svorių, atlikinėti Kėgelio pratimus, reabilitacinį  gydymą.  Dėja, tai labai užimtas ir fiziškai sunkus laikotarpis jaunos mamos gyvenime, todėl dažna moteris neturi laiko sau. Be to apie 30 proc. moterų negeba atlikti Kėgelio pratimų, kaip ir liežuvį “susukti į vamzdelį” galime ne visi. 

Šiuolaikinių technologijų dėka galima taikyti efektyvų atstatomąjį gydymą po gimdymo neskausmingai ir greitai (vos per 20 minučių!) Po procedūros savijauta būna puiki, todėl jaunai moteriai nereikia apleisti mamos pareigų. 

Be to,  atstatomasis gydymas po gimdymo reikalingas ne tik nemalonių simptomų gydymui, bet kartu atlieka profilaktinį vaidmenį siekiant išvengti gimdos nusileidimo ir šlapimo nelaikymo. Dėl šių priežasčių atliekama kas 5 ginekologinė operacija, todėl kai kurios valstybės  pvz. Prancūzija, kiekvieną moterį po gimdymo tiek natūraliais takais, tiek cezario pjūvio operacijos nukreipia atstatomajam gydymui po gimdymo.

Laiku atliktas atstatomasis gydymas padeda moterims išlikti sveikoms ir laimingoms. Todėl kviečiu moteris pasirūpinti savo sveikata ir moteriškumu.

Nuoširdžiai Jūsų gydytoja akušerė-ginekologė Inesa Žeimė 

Daugiau informacijos apie atstatomąjį gydymą po gimdymo galite rasti ČIA.

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus