Pradžia Naujienos 4D – unikali ir komfortiška procedūra

4D – unikali ir komfortiška procedūra

2017.02.22

Žmonės visais laikais ieškojo jaunystės eliksyro, ir kiekviename amžiuje vis tikėdavo radę tai, kas išsaugos grožį kuo ilgiau.  XXI technologijų amžiuje jaunystės eliksyro karūną, ko gero, galime uždėti lazeriui.

4D – viena iš paskutinių didžiausių sensacijų neinvazinių odos atjauninimo procedūrų. Neinvazinės procedūros yra daug palankesnės žmogui, nes rizika yra minimali, priežiūra po procedūros nesudėtinga ir nėra pooperacinio sveikimo periodo, kai žmogus ir priverstas sėdėti namuose.

SUGIHARA klinika turi naujos kartos pilnos komplektacijos lazerinę įrangą ir gali atlikti saugią ir „Fotona“ protokolą visiškai atitinkančią 4D veido jauninimo procedūrą. Procedūra unikali tuo, kad vienos procedūros metu, derinant skirtingo poveikio lazerius ir skirtingas technologijas, paveikiami skirtingame gylyje esantys odos sluoksniai. „Kai oda sensta, specifiniai pokyčiai vystosi visuose jos sluoksniuose – tiek paviršiniame, tiek pačiame giliausiame. Juos visus turime paveikti, jei norime gauti stabilesnį rezultatą. Kadangi kiekviename sluoksnyje vykstantys procesai skiriasi, tai skiriasi ir procedūros, reikalingos jiems koreguoti“,- sako J. Žilienė. 4D procedūrą sudaro 4 etapai.

„Pradinio procedūros etapo metu per burnos gleivinę lazeriu veikiami skruostų – lūpų zonos gilieji audiniai, kaip karkasas laikantys odą. Šią procedūrą atliekame frakciniu lazerio režimu, t.y. smulkiais pluošteliais suskaidytas šviesos impulsas gleivinę šildo taškiniu būdu. Dėl to susitraukia ten esančios kolageno skaidulos, skatinama naujo kolageno gamyba. Po šios procedūros gleivinė tampa stangresnė ir akivaizdžiai matome, kad pasilygina nosies – lūpų trikampio raukšlės, pasitempia oda“,- pasakoja gydytoja. Atlikus pradinę 4D odos atjauninimo procedūrą, kitos daromos jau iš išorės.

„Antrojo etapo metu naudojamas visai kitas lazeris. Jo labai trumpi impulsai odoje veikia tik tam tikrus taškus (hemoglobiną, melaniną, plaukų folikulus, baltymines struktūras, skaidulas) ir suformuoja tūkstančius mikroskopinių pažeidimo židinių, aplink kuriuos oda lieka nepakitusi. Kadangi sudirginama labai daug taškų, oda tarsi yra sužadinama – ji paburksta, parausta, o tuose židiniuose sukeltas uždegimas bei išsiskyrę uždegimo mediatoriai toliau skatina naujo kolageno gamybą“,- aiškina specialistė. J. Žilienės teigimu, po šios procedūros, kai oda yra sužadinta, labai didelį efektą turi trečiasis, terapinis etapas. „Jo metu naudojami labai ilgi lazerio impulsai, kurie pašildo audinius iki 42-45 laipsnių. Giliai odoje tuo metu temperatūra pakyla dar trimis laipsniais aukščiau. Tokioje temperatūroje jau kitu būdu, bet ir vėl stimuliuojamos kolageną gaminančios ląstelės”.

„Dirbama su epidermiu, viršutine odos dalimi, kurioje galime matyti pigmentines dėmes, šiurkštumą, didesnius ar mažesnius defektus. Darome lengvą paviršinį šlifavimą arba neinvazinį paviršinį atjauninimą. Paskutinis etapas varijuoja, bet visais atvejais yra dirbama su viršutiniu sluoksniu“. Dermatologės teigimu, lazerių kombinacijos, atliekant jauninančias procedūras, galimos labai įvairios. Pabaigoje galima padaryti cheminį šveitimą, po kurio ant odos užsidėjusi plutelė visus uždegimo mediatorius tarsi užrakina odoje. Taip veikimas dar labiau sustiprėja. Po procedūros oda savaitę gali pleiskanoti, todėl naudojami drėkinantys kremai. Šią procedūrą galima daryti ištisus metus.

Užsukamas jaunystės mechanizmas

4D procedūroje kiekvienas sekantis etapas sustiprina prieš tai buvusio sukeltą efektą. „Tai užtrunka apie pusantros valandos, bet vienos procedūros metu mes odoje paveikiame „beveik viską“ ir „beveik visaip“. Užsukame tokį mechanizmą, kurio rezultatai pastebimi jau iš karto po procedūros. O vėliau sužadintos ląstelės palaipsniui aktyvina veiklą, odoje daugėja hialurono rūgšties ir kolageno, kuris vadinamas „jaunu kolagenu“ todėl, kad yra toks, koks dominuoja jaunoje odoje“,- aiškina J. Žilienė. Tokią procedūrą galima kartoti po 45-60 dienų.

Kiekviena sekanti procedūra odos audinius papildo nauja kolageno ir hialurono rūgšties porcija, taip sustiprindama jau pasiektą rezultatą. „Kada pradėti ir kiek tokių procedūrų reikėtų? Tai labai individualus klausimas. Jei per trumpą laiką gerokai sulieknėjusi trisdešimtmetė skundžiasi, kad akivaizdžiai sudribo veido oda, net ir viena 4D procedūra gali pataisyti padėtį. Tačiau 50-ies metų moteriai siūlyčiau atlikti mažiausiai tris procedūras, kas pusantro-du mėnesius, ir papildomai dar įterpti bent vieną PRP procedūrą.

Su amžiumi įsijungus senėjimo procesui viskas lėtėja ir vyksta vangiau. Todėl, norint pagyvenusiam žmogui suaktyvinti atsinaujinimo procesus, reikia žymiai daugiau pastangų, nei jaunam“,- pastebi gydytoja. 35-40 – tai normalus laikas, kai verta pagalvoti apie 4 D procedūrą. Anksčiau pradėjus vykdyti „anti-age“ programą galima pasiekti daug geresnių rezultatų. Iki 55 metų kombinuojant 4D ir PRP procedūras galima tikėtis puikių rezultatų. Po 55 metų net ir agresyvesnės lazerinės procedūros gali nepateisinti lūkesčių. Tačiau ir tuomet neverta nuleisti rankų – visuomet lieka paskutinė instancija, t.y., plastikos chirurgas, galintis padaryti chirurginį veido patempimą, vokų plastiką ir pan“,- konstatuoja dermatologė.

Menas kurti natūralų grožį

Atsipalaiduokite ir mėgaukitės

Plačiau apie mus