Veido kaukės
Nors pastaruoju metu praktiškai viso pasaulio žmonės dėl pandemijos priversti slėpti didžiąją dalį savo veido, tačiau odos grožiu rūpintis vis tiek būtina. Todėl šiam tikslui būtina naudoti ne tik kremus, prausiklius, tonikus, bet ir retkarčiais veido odą palepinti kosmetine kauke. Šis grožio ritualas suteiks jums ne tik švytinčią ir sveiką odą, bet ir kelias atokvėpio bei ramybės minutes, per kurias galėsite nors trumpam pabėgti nuo buities rūpesčių.
Kam skirtos kosmetinės veido kaukės?
Kosmetinės veido kaukės paprastai būna praturtintos įvairiais odai naudingais mineralais, todėl naudojamos kartą ar kelis kartus per savaitę, papildo kasdienės kosmetikos teikiamą naudą. Tačiau efekto nebus, arba jis bus priešingas nei tikėjotės, jei kaukę rinksitės ne pagal savo veido odos tipą. Į tai pirmiausia ir reikėtų atsižvelgti, renkantis kosmetinę veido kaukę. Jei žinote savo odos tipą, tada jau galima rinktis pagal formą, tekstūrą, norimą pasiekti rezultatą ir t. t.
Jei jūsų oda sausa, jai tikrai netiks itin agresyvios šveičiamosios kaukės. Geriausia rinktis drėkinančias veido kaukes, kurių sudėtyje gausu B3 vitamino, padedančio palaikyti drėgmės balansą odoje ir sumažinti pigmentines dėmes.
Riebiai bei mišriai odai tiks valomosios kaukės, papildytos vitaminais C, ir E, hialurono rūgštimi bei alavijo ekstraktu. Šie ingredientai padės atsikratyti spuogų, sumažins riebalų perteklių ir suteiks odai sveiką švytėjimą.
Jautriai odai palepinti rinkitės raminančias arba drėkinančias kosmetines veido kaukes su peptidais, vitaminais B3, C ir E bei hialurono rūgštimi.
Brandesnė oda padėkos už veido kaukę nuo raukšlių, kurios sudėtyje bus peptidų, padedančių odai išlikti jaunatviškai skaisčiai ir sveikai.
Kosmetinių veido kaukių tekstūra ir forma
Renkantis kosmetinę veido kaukę svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jos paskirtį pagal veido odą, bet ir į tekstūrą bei formą. Veido kaukės gali būti kreminės, gelinės ir lakštinės. Tiek vienos, tiek kitos gali būti skirtos visam veidui arba tam tikroms jo zonoms (kaktai, smakrui, paakiams).
Lakštinės veido kaukės suteikia greitą efektą, kai, pavyzdžiui, po arba prieš vakarėlį reikia atgaivinti pavargusią odą. Užsidedate, palaikote nurodytą minučių kiekį ir žvalūs žygiuojate kur tik jums reikia.
Kreminių bei gelinių veido kaukių poveikis gilesnis, kadangi tepant galima reguliuoti kaukės kiekį, o taip pat panaudoti ne tik veidui, bet ir kaklo ar iškirptės odai palepinti.
Kaip tinkamai paruošti veidą kosmetinei kaukei ir kokių klaidų vengti
Prieš naudojant kosmetinę kaukę, tiek gelinę, tiek kreminę ar lakštinę, būtina paruošti veido odą. Tikrai nepadėsite sau ar net pakenksite, jei kaukę naudosite ant makiažu padengto, nenuvalyto veido. Specialistai kosmetines kaukes rekomenduoja naudoti po dušo. Tada oda būna švari, pasiruošusi priimti visas jai teikiamas gėrybes. Galite prieš užsidedant kaukę odą nušveisti. Taip dar labiau įsigers visos naudingosios medžiagos.
Kalbant apie klaidas, viena pagrindinių, kurias daro visi, tai manydami, kad taip pagerins efektą, kaukę laiko per ilgai. Atminkite, kad kosmetinę kaukę ant veido reikia laikyti tiek, kiek nurodyta jos aprašyme. Per ilgai laikydami, geresnio efekto tikrai negausite, kaip tik, galite net pakenkti – sudirginsite odą, atsiras paraudimų ar net susidarys alerginės reakcijos. Todėl svarbu kaukės neperlaikyti.
Dar viena klaida – kosmetines kaukes naudoti ne pagal paskirtį. Tai yra, nepasižiūrėjus ar veido kaukė tinka, naudoti ją paakiams. Atminkite, kad jei taip nenurodė gamintojas, jautriai paakių odai tinka tikrai ne visos kaukės.