Nemalonioji odos pigmentacija: kaip jos išvengti ir turėti skaisčią bei lygią odą?

Visos moterys nori turėti skaisčią, lygią bei sveikai atrodančią odą, tačiau, deja, ne kiekvienai pasiseka be pastangų ją tokią ir turėti. Vienas iš iššūkių, su kuriais susiduria dailiosios lyties atstovės, – odos pigmentacija. Kodėl ji atsiranda ir kaip apsisaugoti nuo šios nemalonios problemos?

Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos „Sugihara“ kosmetologė Aistė Mieželė pasakoja, kad mūsų odos spalvą ir pigmentaciją nulemia odoje esančių ląstelių gaminamas melaninas. 

kosmetologė-Aistė-Miežėlė

Pigmentinių dėmių padaugėjimą gali paskatinti odoje vykstantys uždegiminiai procesai, hormoniniai pakitimai nėštumo metu, neteisinga odos priežiūra, telefonų ir kompiuterių skleidžiama mėlynoji šviesa. Vis dėlto dažniausias pigmentacijos sukėlėjas yra ultravioletiniai saulės spinduliai.

„Žmonėms, kurių oda yra linkusi į pigmentaciją, ypač svarbu vengti tiesioginių saulės spindulių ar soliariumų, naudoti apsaugą nuo saulės ištisus metus – tokiu būdu nesudarysite sąlygų pigmentacijai plėstis“, – sako specialistė.

Rinkdamiesi priemones, kurios apsaugos nuo žalingų saulės spindulių ir pigmentacijos, atkreipkite dėmesį į jų veikliąsias medžiagas, kurios yra itin svarbios, jeigu norite iš tiesų gero efekto.

Pigmentaciją efektyviai mažina  tokios medžiagos kaip retinolis, vitaminas C, taip pat glikolio, azelaino, migdolinė, trichloracto bei kojinė rūgštys, Alfa arbutinas. Todėl kosmetologė rekomenduoja rinktis kosmetikos produktus, kurių sudėtyje būtų bent viena iš šių medžiagų.

„Tačiau tik tinkamai naudojant tokias aktyvias priemones ar atliekant profesonalias procedūras, galima būtų tikėtis gerų rezultatų“, – pabrėžia specialistė.

Efektyviai apsisaugoti gali padėti kremai su UV filtrais, tačiau reikėtų nepamiršti jų naudoti ne tik šiltuoju metų periodu, bet ir šaltuoju.

„Pigmentinės dėmės dažniausiai ištinka vasarą būtent dėl to, kad veido ir kūno oda gauna daugiau ultravioletinių saulės spindulių. Šiuo metų laiku naudojant plataus spektro UVA/UVB apsauginius filtrus galime užkirsti kelią didesnei melanino gamybai, dėl ko išsaugome odą jaunatvišką ir be senatvinių pigmentinių dėmių“, – sako kosmetologė.

Tam, kad išlaikytumėme odą jaunatvišką ir švytinčią reikėtų turėti tinkamą odos priežiūros rutiną namuose ir reguliariai apsilankyti profesonalioms veido procedūroms pas kosmetologą. 

Šviesinant pigmentines odos dėmes namų sąlygomis reikėtų naudoti priemones, turinčias vitamino C. Vitaminas C yra ne tik stiprus antioksidantas, apsaugantis mūsų ląsteles nuo senėjimo, bet taip pat skatina kolageno sintezę ir puikiai padeda sumažinti pigmentines dėmeles. 

Norinčioms namų sąlygomis sumažinti ar net visiškai atsikratyti pigmentacijos, kosmetologė rekomenduoja naudoti Neostrata ENLIGHTEN kosmetikos produktų liniją, kurią sudaro priemonės, sukurtos specialiai pigmentacijos mažinimui, odos skaistinimui, spalvos sulyginimui bei tinka visų tipų odai.

neostrata-kosmetikos-priemonėsKosmetologė dalinasi patarimais, kaip turėtų atrodyti į pigmentaciją linkusios odos priežiūros rutina:

„Neslopinant saulės padarytos žalos, pigmentacija kasmet vis ryškėja, atsiranda naujų ir didesnių dėmelių, oda tampa vis mažiau elastinga. Tad rūpinkimės savo oda ir šių senatvinių padarinių pavyks išvengti“, – pataria A. Mieželė.

 

Nemalonioji odos pigmentacija: kaip jos išvengti ir turėti skaisčią bei lygią odą?

Rekomendacijos
-20%
Neostrata ENLIGHTEN Ultra Brightening Cleanser - Šviesinamasis veido prausiklis NEOSTRATA ENLIGHTEN Ultra Brightening Cleanser - Šviesinamasis veido prausiklis, 100 ml
31.00€ 38.70€
Išparduota
-20%
Neostrata ENLIGHTEN Skin Brightener - Šviesinamasis apsauginis veido kremas SPF35 NEOSTRATA ENLIGHTEN Skin Brightener - Šviesinamasis apsauginis veido kremas SPF35, 40 g
36.00€ 45.00€
-20%
Neostrata ENLIGHTEN  Enlighten Pigment Lightening Gel - Pigmentinių dėmių šviesinamoji želė NEOSTRATA ENLIGHTEN pigmentinių dėmių želė, 20g
19.40€ 24.30€
-20%
Neostrata ENLIGHTEN Illuminating Serum - Šviesinamasis, skaistinamasis veido serumas NEOSTRATA ENLIGHTEN Illuminating Serum - Šviesinamasis, skaistinamasis veido serumas, 30 ml
44.60€ 55.80€
-20%
NEOSTRATA ENLIGHTEN Brightening Eye Cream -  Šviesinamasis paakių kremas NEOSTRATA ENLIGHTEN Brightening Eye Cream - Šviesinamasis paakių kremas, 15 g
38.20€ 47.70€
GUINOT Newhite Toning Lotion - Šviesinamasis tonikas GUINOT Newhite Toning Lotion - Šviesinamasis tonikas, 200 ml
46.60€
GUINOT Newhite Serum Vitamin C - Šviesinamasis serumas su vitaminu C GUINOT Newhite Serum Vitamin C - Šviesinamasis serumas su vitaminu C, 25 ml
109.70€
GUINOT Newhite Night Cream - Šviesinamasis naktinis kremas GUINOT Newhite Night Cream - Šviesinamasis naktinis kremas, 50 ml
81.20€
-15%
GUINOT Newhite Day Cream - Šviesinamasis dieninis veido kremas SPF30 GUINOT Newhite Day Cream - Šviesinamasis dieninis veido kremas SPF30, 50 ml
69.00€ 81.20€
GUINOT Newhite Concentrate - Koncentratas pigmentinėms dėmėms GUINOT Newhite Concentrate - Koncentratas pigmentinėms dėmėms, 15 ml
54.20€