Ar tinkamai rūpinamės sausa pėdų oda?

Turbūt nėra tokio žmogaus, kuriam patiktų jausmas, kurį sukelia sausa, suskilinėjusi pėdų oda ir nėra tokio, kuris nepajustų  lengvumo išėjus iš pedikiūro kabineto. Savo pėdų oda rūpinamės dėl estetikos ir, žinoma, geros savijautos. Kaip teigia SUGIHARA pedikiūro ir manikiūro specialistė Violeta Stapovič dažniausia problema, dėl kurios žmonės ateina pas specialistą, yra sausa pėdų oda.

pedikiūro-ir-manikiūro-specialistė-sugihara-Violeta-StapovičŽmonės, turintys sausą pėdų odą, dažnai kenčia nemalonius pojūčius: pradedant odos šiurkštumu, kietumu, kuris dažnai pereina į skausmingus odos įtrūkimus. Su šia problema susiduria ne tik moterys, bet ir vyrai. Tik deja, vyrai dėl šios problemos retai kada susirūpina, o tuo tarpu moterys dažnai yra linkusios sausa pėdų oda rūpintis namuose, pačios sau atlikdamos pedikiūro procedūras ir naudodamos priemones, kurios dažnai netinka jų odai ir nepadeda išspręsti problemos. Žinoma, yra atvejų, kai sausa pėdų odą galime pasirūpinti ir namų sąlygomis, tačiau visa tai priklauso nuo to, kiek oda yra pažeista ir priežasčių, kurios nulemia odos sausumą.

Kodėl pėdų oda tampa sausa?

Priežasčių, kurios nulemia odos sausumą, yra nemažai: nepakankama odos priežiūra (per retai atliekamas pedikiūras, nenaudojama pėdų odai drėkinančių priemonių), nepatogi avalynė, viršsvoris, žalingi įpročiai, organizmo dehidratacija. Sausą pėdų odą gali nulemti ir kai kurie vidaus organų ar jų sistemų sutrikimai, ligos: psoriazė, cukrinis diabetas, vitaminų trūkumas. Taip pat nėštumo ir žindymo metu moters pėdos dažnai išsausėja.

Kokios priežiūros reikalauja sausa pėdų oda? 

Visų pirma reiktų nustatyti priežastį, kodėl pėdų oda yra sausa. Siūlyčiau pradėti nuo profesionalios pedikiūro paslaugos, kurios metu specialistas įvertins jūsų odos būklę, padės nustatyti odos sausumo priežastį, parinks tinkamas priemones naudojimui namuose. Jei įtariate, kad sausos odos priežastis yra susijusi su jūsų liga, tokiu atveju tikrai rekomenduoju pėdų priežiūrą patikėti tik specialistui.

Jei odos išsausėjimo priežastis yra nepakankama priežiūra, ar nepatogi avalynė ir pati oda yra išsausėjusi nežymiai, tokiai odai greičiausiai pakaks tik tinkamų drėkinamųjų priemonių naudojimui namuose. Na, o jei dėl odos išsausėjimo yra atsiradę įtrūkimai, žaizdos vien kremų namuose tikrai nepakaks, tokiai odai yra reikalingas gydymas: reguliarūs apsilankymai pas specialistą ir tinkama priežiūra namuose.

Tinkama priemonė naudojimui namuose

Sausos pėdų odos drėkinimui labai svarbu pasirinkti tinkamą priemonę, kadangi vienu atveju ji gali būti per silpnai drėkinanti, kitu – per stipri savo sudedamosiomis dalimis. Renkantis priemonę reiktų atkreipti dėmesį tiek į jos sudedamąsias dalis tiek į pačią odos būklę. Šiuo klausimu geriausiai patars specialistas. 

Kaip teigia SUGIHARA manikiūro ir pedikiūro specialistė Violeta didžiajai daliai jos klientų, atvykusių su itin sausa pėdų oda, pavyksta šios problemos atsikratyti: „ Svarbiausia procedūras atlikti reguliariai ir nepatingėti jomis pasirūpinti namuose.“

Ar tinkamai rūpinamės sausa pėdų oda?

Rekomendacijos
GEHWOL šveičiamasis kremas su bambukų pudra GEHWOL šveičiamasis kremas su bambukų pudra „Soft Feet scrub“, 125 ml
16.00€
GEHWOL pėdų kremas su hialurono rūgštimi GEHWOL pėdų kremas su hialurono rūgštimi „Soft Feet Cream“, 125 ml
16.00€
GEHWOL kremas sausai pėdų odai GEHWOL kremas sausai pėdų odai "Med Lipidro Cream", 75 ml
11.50€
GEHWOL kojų kremas sausai ir šiurkščiai odai GEHWOL kojų kremas sausai ir šiurkščiai odai „Blue“, 75 ml
10.00€
GEHWOL kojų ir pėdų losjonas su hialurono rūgštimi GEHWOL kojų ir pėdų losjonas su hialurono rūgštimi „Soft Feet Lotion“, 125 ml
16.00€
GEHWOL Hidrolipidinis losjonas pedoms GEHWOL Hidrolipidinis losjonas pedoms „Hydrolipid-Lotion“, 125 ml
13.00€
ANNA LOTAN balzamas pėdoms su negyvosios jūros mineralais ANNA LOTAN balzamas pėdoms su negyvosios jūros mineralais, 100 ml
18.00€