Alkoholio priklausomybės ir alkoholio vartojimų sutrikimų individualus konsultavimas ir gydymas

Priklausomybių gydymas klinikoje SUGIHARAAlkoholizmo ar alkoholio vartojimo sutrikimų konsultavimą sudaro pilnas ligos istorijos ištyrimas, abstinencijos mažinimas (jei būtina), kitų gretutinių psichiatrinių sutrikimų ištyrimas, gydymo plano kūrimas ir įgyvendinimas. Gydymo tiklsai apima ilgalaikį blaivybės siekimą arba alkoholio suvartojimo mažinimą, atkryčio dažnumo ir sunkumo mažinimą bei psichologinio ir socialinio funkcionavimo gerinimą.

Alkoholio priklausomybės gydymo planas apima šiuos komponentus:

 1. psichiatrinis ligos kontroliavimas;
 2. psichoterapinė strategija pasiekti blaivybę ar sumažinti vartojimą;
 3. psichoterapinės pastangos padidinti gydymo programos laikymąsi, prevencijuoti recidyvą, gerinti žmogaus funkcionavimą;
 4. aurikuliarinė akupunktūra;
 5. jei būtina, nukreipimas papildomam medikamentiniui gydymui, asmenims su gretutinais psichikos sutrikimais, ar bendriniu sveikatos sutrikimu.

Psichiatrinė ligos kontrolė yra derinama su aurikuliarinės akupunktūros gydymo metodu. Esant poreikiui bendradarbiaujama ir su kitais sveikatos specialistais, apimant įvairias pagalbos sau bendruomenes, detoksikacines programas. Gydymo trukmė sudaroma individuliai, pagal kiekvieno paciento poreikius, ir gali varijuoti nuo kelių mėnesių iki kelių metų.

 

 

Mokslinis aurikuliarinės akupunktūros (AA) terapijos pagrįstumas

1996m. Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) oficialiai pripažino aurikuliarinę akupunktūrą kaip veiksmingiausią būdą iš visų akupunktūros būdų gydyti įvairias psichotropinių medžiagų priklausomybes. 2005m. PSO atnaujino NADA priklausomybių aurikuliarinio gydymo protokolą, kuris dabartiniu metu yra praktikuojamas virš 700 gydymo įstaigų Didžiojoje Britanijoje ir Jungtinėse Valstijose, o Vokietijoje ir Olandijoje lazerinė aurikuliarinė terapija jau yra kompensuojama ligonių kasų.

 

Nuorodos į mokslinių tyrimų publikacijas patvirtinančias aurikuliarinės akupunktūros efektingumą gydant alkoholio priklausomybę:

http://journals.lww.com/familyandcommunityhealth/Abstract/2007/04000/Acupuncture_Treatment_for_Women_With_Concurrent.4.aspx

 

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/074054729390096K

 

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/0740547296000281

 

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0740547299000100

 

Alkoholio vartojimo sutrikimas ar priklausomybė?

Terminas žalingas įprotis yra susijęs su žmogaus nesugebėjimu be ko nors apsieiti. Paprastai žalingas įprotis susiformuoja, kai nepaisant pastangų liautis, kartojasi žmogui kenksminga elgsena.

 

Priklausomybė alkoholiui tai ilgalaikio alkoholio vartojimo sąvoka, dažniausiai apibūdinanti lėtinį užsitęsusį alkoholio vartojimą ar periodinį vartojimą, kuris charakterizuojamas sutrikusia gėrimo kontrole, dažnais intoksikacijos epizodais ir alkoholio vartojimu, nepaisant neigiamų pasekmių.

 

Skiriami šie alkoholio vartojimo būdai:

 

Saikingas alkoholio vartojimas – mažos rizikos vartojimas, dažniausiai gėrimas kompanijoje socialiai priimtinais kiekiais, nesukeliantis problemų. Tačiau socialinis gėrimas nebūtinai reiškia tik saikingą vartojimą, kai kurie „šventimai “gali tęstis iki intoksikacijos.

 

Gėrimas, kai peržengiami socialiai priimtini saikingo gėrimo standartai, nurodomas kaip besaikis gėrimas (kai viršijami 5 standartiniai vienetai per vienas išgertuves), skiriamas į du tipus: epizodinį ir įprastinį. Epizodiniam besaikiui alkoholio vartojimui būdingi trumpi alkoholio vartojimo priepuoliai, mažiausiai kelis kartus per metus. Šie priepuoliai gali trukti kelias dienas ar savaites. Tuo tarpu įprastinis besaikis gėrimas įtraukia į reguliarų vartojimą. Suvartojamo alkoholio kiekis pakankamai didelis, kad pakenktų žmogaus sveikatai ar paveiktų socialinį jo funkcionavimą.

 

Piktnaudžiavimas alkoholiu apibūdinamas kaip fiziškai ir psichiškai sveikatą žalojantis gėrimas. Jis paprastai susijęs su nepalankiomis socialinėmis pasekmėmis.

Pavojingas alkoholio vartojimas, priešingai nei žalingas vartojimas, išreiškia gėrimo ypatybes, kurios reikšmingos visuomenės sveikatai, nors ir nėra diagnozuota alkoholio vartojimo sutrikimų. Pavojingą vartojimą dažniausiai keičia probleminis vartojimas, jam būdingas pablogėjęs psichologinis ir socialinis funkcionavimas, pvz., darbo praradimas ar problemos šeimoje. Kartais ši sąvoka sulyginama su ankstyva, bet mažiau pavojinga, alkoholizmo stadija.

 

Paprastai alkoholio vartojimas priklausomai nuo didėjančios suvartotos dozės, turi ir didėjančius žalingus padarinius. Probleminis ir rizikingas vartojimas laikomas tarpiniu pereinant į mediciniškai gydomus alkoholio vartojimo sutrikimus, tokius kaip piktnaudžiavimas alkoholiu ar priklausomybė nuo alkoholio (alkoholizmas). Alkoholio vartojimo sutrikimai diagnozuojami aprobuotais testais.

 

Alkoholio vartojimo sutrikimų ir priklausomybės gydymas aurikuliarine akupunktūra

 

Alkoholizmas yra lėtinė, per laiką išsivystanti liga, kuriai būdingi tam tikri organiniai pakitimai organizme. Dėl periodiško alkoholio vartojimo išsivysto fiziologinis pripratimas cheminėms medžiagoms, atsiranda molekulinio lygio smegenų pakitimai. O tai reiškia, kad žmogaus psichinė būklė, nuotaikos, darbingumas, mastymas tampa priklausomi nuo to, ar jis gaus cheminių medžiagų, kurias suteikia alkoholis.

 

Nutraukus alkoholio vartojimą smegenų veikla sutrinka, o atsiradus biologiniam alkoholio troškuliui, kuris gali pasireikšti ir po tam tikro laiko, savikontrolės beveik nelieka. Pasireiškęs liguistas noras išgerti paprastai nustelbia viską – žmogaus valią, darbinius ar šeimos įsipareigojimus. Dėl to, piktnaudžiaujančiam alkoholiu žmogui yra labai svarbu kuo anksčiau gauti profesionalią pagalbą.

 

 

Aurikuliarinio gydymo nauda alkoholio vartojimo sutrikimų ar ankstyvos stadijos priklausomybę turintiems asmenims:

 1. teigiamai veikia fiziologinę priklausomybės pusę: lengvina abstinencijos reiškinius ir priklausomybės simptomus – nenumaldomą norėjimą, galvojimą, planavimą ir ieškojimą išgerti.
 1. šalina alkoholio vartojimo neigiamus padarinius – depresiškumą, nerimą, impulsyvumą, baimę, paniką, miego sutrikimus, mažina nervinę įtampą.
 1. fiziologinio ir psichologinio funkcionavimo lengvinimas mažina atkryčio tikimybę, didina išbuvimo gydyme laiką ir gerina klinikinius gydymo rezultatus.

 

Aurikuliarinė akupunktūra skirta harmonizuoti organizmo veiklą, atkurti vidinę pusiausvyrą. Šio metodo esmė – endorfinų ir kitų gerųjų cheminių medžiagų, kurie dažnai vadinami laimės hormonais, koncentracijos padidinimas žmogaus organizme. Tokios būsenos žmogus jaučia silpnesnius priklausomybės simptomus, didesnį atsipalaidavimą, todėl lengviau pakelia abstinenciją, įgauna daugiau gyvybinės energijos, pagreitėja organizmo savigydos ir atsistatymo funkcijos. Visa tai didina teigiamų pokyčių tikimybę, nes be gyvybinės energijos rezervų sunku išeiti iš priklausomybės rato, nesvarbu, ar tai alkoholis, narkotikai, nikotinas, ar lošimai.

 

Tyrimai su funkcinio magnetinio rezonanso smegenų skeneriais rodo, kad po aurikuliarinės akupunktūros procedūros, smegenyse ir ypač limbinėje srityje, kuri daugiausia atsako už priklausomybių išsivystymą, įvyksta stiprūs neurologiniai pokyčiai. Po aurikuliarinės akupunktūros organizmas palaiko endorfinų išsiskyrimą net 3–5 dienas, todėl abstinencijos simptomų ir streso, susijusio su priklausomybe, labai sumažėja.

 

Priklausomybių gydymas klinikoje SUGIHARA

 

Kiekvieno aurikuliarinio gydymo metu suteikiamas individualus psichologinis konsultavimas. Psichologo konsultacijos orientuotos į paciento motyvacijos skatinimą, savirefleksijos įgudžių ugdymą, savikontrolės stiprinimą, pasitikėjimo savo jėgomis didinimą, socialinių įgudžių gerinimą ir pan. Tolimesnė, palaikomoji psichologinė terapija skirta stiprinti, skatinti ir ugdyti paciento dvasinę brandą.

Lazerinė ar tradicinė akupunktūra?

 

Aurikuliarinė akupunktūra – tai gydymo metodas, kai plonomis adatėlėmis arba lazeriu stimuliuojami tam tikri taškai, nervinės galūnėlės ausyse. Šių biologiškai aktyvių taškų stimuliacija signalai perduodami į organizmo centrą – smegenis, o smegenys nerviniais kanalais impulsus siunčia į sutrikusius organus ar tam tikras funkcijas, tokiu būdu harmonizuoja visą organizmo veiklą. Pirmąją modernią ausų taškų mikroschemą 1957 m. sukūrė ir pradėjo naudoti prancūzas neuorologas Paulis Nogier, vėliau ši mikroschema buvo adaptuota ir taikoma Kinų medicinoje.

Naudojant lazerinę akupunktūrą, ausų taškus stimuliuoja šviesos spindulys. Tai yra neinvazinis gydymo metodas. Tradicinė adatėlių akupunktūra veikia itin greitai, o lazerio terapijos poveikis organizme vyksta lėtai, energijos tankis ląstelėje didėja pamažu, ir dažniausiai išjungus lazerio prietaisą, apart malonaus atsipalaidavimo pojūčio, žmogus nieko nejaučia.

Lazerinės akupunktūros pagalba organizme ne tik vyksta biostimuliacija, bet ir šviesos fotonais teigiamai veikiamas pažeistų ląstelių metabolizmas ir regeneracija. Siekiant optimalaus gydymo poveikio, vienos procedūros metu gali būti taikomos ir adatėlės, ir lazeris.

 

 

Aurikuliarinės akupunktūros taikymo nauda organizmui:

 • šalina psichovegetacinius abstinencijos simptomus – dirglumą, nerimą, mieguistumą, verksmingumą, potrauminio streso simptomus, gerina dėmesio koncentraciją, miegą ir kt.
 • skatina beta endorfinų, serotonino, ir kitų gerųjų neuromediatorių išsiskyrimą smegenyse, bei palaiko jų cirkuliavimą organizme.
 • veikia analgetiškai, mažina skausmo pojūtį esant įvairiems lėtiniams skausmams (sąnarių, nugaros ir t.t.).
 • pagerina limfos cirkuliaciją, mažina uždegiminius organizmo procesus, bei aktyvina imuniteto procesus.

Ausų akupunktūra yra saugus gydymas, šalutinių poveikių pasitaiko itin retai. Žmonės, sergantys kai kuriomis ligomis, pvz., kraujo krešėjimo sutrikimais, epilepsija, arba besilaukiančios moterys, ypač pirmąjį trimestrą, turėtų apie tai informuoti specialistą, kad jis galėtų tinkamai įvertinti riziką.

 

Kiek procedūrų būtina atlikti?

 

Procedūrų skaičius yra labai individualus ir priklauso nuo alkoholio vartojimo istorijos, išreikštų simptomų intensyvumo, organizmo atsako į taikomą intervenciją, amžiaus, ir kitų psichosocialinių veiksnių. Vieniems užtenka vos vieno apsilankymo pas specialistą prarastai pusiausvyrai susigražinti, kitiems rekomenduojama praeiti intensyvesnį gydymo kursą (3-5 aurikuliarinės akupunktūros seansus). Prieš gydymą, rekomenduojama alkoholio nevartoti bent kelias dienas, ar kiek įmanoma sumažinti suvartojamo alkoholio kiekį, kad procedūros veiksmingumas būtų didesnis. Esant poreikiui, kartu konsultuojami ir šeimos nariai, patariama kaip elgtis su alkoholizmą turinčiu žmogumi, kaip padėti jam pasveikti bei išvengti klaidų.

 

Daugiau informacijos tel. (8 5) 270 5722, (8 698) 539 02.

Geresnei savijautai ir detoksikacijai! -20% pažintinė nuolaida ozonoterapijos procedūrai

Intraveninė ozonuoto fiziologinio tirpalo infuzija – reguliarus kraujo ir audinių prisotinimas ozonu (t.y. triatomiu deguonimi O3) šiandien pasaulyje yra viena populiariausių sveikatinimo tendencijų. Tokios ozonoterapijos veikimo principas yra deguonies išsilaisvinimas tose vietose, kuriose ląstelės dėl vienos ar kitos priežasties „blogai kvėpuoja”. Neatsitiktinai tarp kitų medicinoje ozoną naudojančių sričių labiausiai paplitęs intraveninis nesudėtingas būdas, kai kraujo srovė išnešioja suleistą gyvybingąjį ozoną po visus audinius, ir taip organizmas gauna pakankamą kiekį deguonies, kurio šių laikų žmonėms itin trūksta.

Pasiūlymas galioja pirmai ozonoterapijos procedūrai.

How to enable JavaScript in your browser