Nechirurginė mimikos raukšlių korekcija botulino toksino injekcijomis

Raukšlės – ne tik amžiaus, bet ir patirtų emocijų ir streso požymis. Visos raukšlės yra skirstomos į: mimikos, struktūrines ir chrono-(amžiaus).

Dažniausiai patariama pradėti botulino injekcijas nuo 30 metų, kai oda pradeda prarasti elastingumą ir pradeda intensyviai formuotis veido raukšles. Jei jūs nuolat raukotės, botulino injekcijas galima pradėti jaunesniame amžiuje, profilaktiniais tikslais.

 

Botulinas ir jo saugumas – tema, kurią reikėtų aptarti atskirai

Kai kurie pacientai prisibijo šio preparato, kadangi mano, kad jis kenkia organizmui ir net jį nuodija. Taip pat manoma, kad botulinas gali iššaukti nervų sistemos sutrikimus, tačiau taip nėra. Botulinas – tai vaistinis preparatas, netgi būtent jis pirmiausiai buvo naudojamas neurologinių ligų gydyme. Be to, šio vaisto pagalba sėkmingai gydoma daugelis kitų ligų, įskaitant ir vaikų ligas. Botulino injekcijos nesukelia raumenų atrofijos, nes tik laikinai blokuoja nervų receptorius, kas ir lemia motorinio aktyvumo apribojimus. Dėl ilgalaikio raumenų atpalaidavimo botulino injekcijos išlygina raukšles.

Botulinas (dažnai vadinamas „botoksu“ nuo jo pirmojo prekinio ženklo pavadinimo) yra naudojamas kosmetinėse procedūrose daugiau nei 25 metus ir teisingose rankose yra saugus ir labai veiksmingas nechirurginis tam tikrų rūšių raukšlių koregavimo metodas. Vienas iš kosmetinio botulino toksino privalumų yra tai, kad jis veikia pagrindinę dinamiškų raukšlių atsiradimo priežastį, neleisdamas raumeniui daryti būtent to judesio, kuris ir sukelia problemą.

 

Kokiame amžiuje galima pradėti raukšles lyginančias injekcijas?

Raukšles lyginančios injekcijos estetiniais tikslais naudojamas nuo 18 iki 65 metų. Laiką pirmai injekcijai kiekvienas išsirenka pats, priklausomai nuo savijautos ir savistabos.

Vieniems tai 20 – 25-ieji metai, kitiems 50-ieji. Injekcijos naudojamos ne tik raukšlių korekcijai, bet ir jų profilaktikai.

Injekcijos, pradėtos 30 – 35-aisiais metais ir anksčiau, blokuoja nevalingą mimiką ir taikomos pirmųjų raukšlių profilaktikai. Taip pat rekomenduojama raukšlių profilaktika esant labai intensyviam raumenų aktyvumui.

Neretai injekcijos pradedamos 30 – 45 metų, kada sumažėjus odos elastingumui, pradeda intensyvėti mimikos raukšlės.

Trečias etapas – menopauzė, tarp 45 – 55 gyvenimo metų. Sparčiai sumažėjus estrogenų ir progesterono kiekiui, sumažėja kolageno ir elastino sintezė, oda sunkiau išlaiko drėgmę, sausėja, pradeda plonėti, sparčiau išryškėja įvairios, taip pat ir mimikos raukšlės.

Kokias problemas galima išspręsti atliekant raukšlių korekciją botulino toksino injekcijomis?

Botulino toksinas idealiai tinka:

  • „žąsų kojelių“ raukšlėms aplink akis,
  • „pykčio raukšlėms“ tarp antakių,
  • „nerimo raukšlėms“ kaktoje.

Taip pat galima:

  • atlikti švelnų, nechirurginį antakių pakėlimą,
  • sušvelninti lūpų kampučių nusvirimą, tokiu būdu neteksite piktos veido išraiškos.

 

Svarbu žinoti, kad botulino toksinas optimaliai veiksmingas, jeigu procedūros pradedamos, kai raukšlės yra dar „dinaminės“, o ne jau „statinės“. Galite tai patikrinti veidrodyje, ištempdami raukšlę tarp dviejų pirštų. Jei ji visiškai išnyksta, tai vadinasi yra dar „dinaminė“ ir lengvai pasiduodanti procedūrai. Bet jei ištempiama oda tik sušvelnina raukšlę, vadinasi ji jau tampa „statine“ ir gali prireikti papildomų procedūrų. Tokiais atvejais mes rekomenduojame  po botulino toksino procedūrų praėjus dviem savaitėms, tęsti tolesnes procedūras užpildais arba odos stangrinimu su HR (hialurono rūgštimi).

Kokiais botulino toksino preparatais atliekama nechirurginė raukšlių korekcija SUGIHARA klinikoje?

SUGIHARA klinikoje naudojame tradicinį Botox® (kuris rinkoje  taip pat žinomas, kaip Vistabel® kosmetiniams tikslams).

 

Kaip atliekama procedūra?

Klinikoje procedūras atlieka tik estetinės medicinos gydytojai – plastikos chirurgas ir dermatologai. Paprastai prieš procedūrą injekcijos sritis dėl nedidelio skausmingumo nėra nuskausminama. Esant dideliam jautrumui, Jums bus parinktas tinkamas anestezijos būdas. Atsižvelgiant į amžių, lytį, raukšlių gylį, lokalizaciją ir visus lydinčius individualius faktorius, atitinkamuose taškuose plona specialia adata suleidžiama maža preparato dozė. Mikroinjekcijos blokuoja hiperaktyvius raumenis, atsakingus už mimikos raukšlių formavimąsi. Jiems nustojus susitraukinėti, išsilygina raukšlės. Pati procedūra trunka keletą minučių.

 

Kiek laiko trunka injekcijų poveikis?

Paprastai poveikis pradeda matytis 2 – 7 dieną, tačiau pilnai efektas pasireiškia iki 14 dienos. Mimikos raumenys atsipalaiduoja, oda problematiškose vietose išsilygina. Efektas tęsiasi 4 – 6 – 8 mėnesius. Kartais – iki 1 metų. Anot daugelio pacientų pasisakymų, laiko tarpas tarp vizitų į kliniką vis ilgėja, nes susidaro įspūdis, kad raumenys „išmoksta“ nedaryti raukšlę sukeliančio judesio. Emocijas ir toliau galima išreikšti, tačiau jų nelydi padidėjęs veido odos raukšlėtumas.

 

Ar procedūrai reikalingas nuskausminimas?

Injekcijoms nuskausminimas nereikalingas, todėl procedūra atliekama ambulatorinėmis sąlygomis.

 

Procedūras atlieka gydytojos dermatologės Tatjana Karmazienė, Justė Kantauskaitė, Jurgina Ūselienė.

 

 

 

 

 

 

How to enable JavaScript in your browser