Individualūs užsiėmimai su kineziterapeutu

Žmogaus laikysena – jo sveikatos (dažnai ne tik fizinės) rodiklis. Dauguma su stuburu susijusių problemų (išskyrus paveldėtas) yra netaisyklingos laikysenos pasekmė. Stuburas yra ašis, per kurios tam tikrus taškus būtinai turi praeiti gravitacijos linija. Jei šių taškų padėtis pakinta, kūno svoris vienoje stuburo dalyje pasislenka nuo jėgų veikimo linijos – likusios kūno dalys turi atkurti pusiausvyrą (priešingu atveju žmogus nukris). Jei tai daro, už laikyseną atsakingi gilieji, stuburą stabilizuojantys raumenys, viskas gerai. Tačiau, esant jų disfunkcijai, šį darbą turi atlikti struktūros, kurios nėra tam pritaikytos. Dėl to jos yra pertempiamos, dėvisi, kol galų gale prasideda negrįžtami degeneraciniai  procesai.

Užsivedus šiam kompensaciniam mechanizmui, žmogaus tolimesnė savijauta priklausys tik nuo to, kaip greit jis imsis veiksmų  procesui sustabdyti –  kol jaučiami pirmieji signalai – lengvas maudimas, nepatogumas ar jau didelis diskomfortas, nebevaldomas skausmas, galūnių tirpimas, akivaizdžiai pablogėjusi gyvenimo kokybė.

Stuburo sveikatinimo programos tikslas – padėti žmogui  atpažinti ir suprasti jo kūno siunčiamus signalus, kartu išsiaiškinti jų atsiradimo priežastis ir sąmoningai bei tikslingai atliekamų pratimų pagalba jas šalinti.

Stuburo sveikatinimo užsiėmimai gali būti grupiniai ir individualūs.

 

 

Individuali kineziterapija – individualūs užsiėmimai su kineziterapeutu

Prieš individualų užsiėmimą būtina kineziterapeuto konsultacija.

 

Kineziterapeuto konsultacijos metu:

 • įvertinami paciento nusiskundimai bei funkcinė būklė;
 • įvertinamas fizinis aktyvumas ir fizinis pajėgumas;
 • ištyriama ir įvertinama pusiausvyros,  koordinacijos, raumenų bei sąnarių būklė
 • pateikiamos rekomendacijos;
 • sudaromas gydymo arba užsiėmimų planas.

 

Konsultacijos metu išsiaiškinama konkreti problema, ją sukėlusios priežastys. Darbą palengvina ir pagreitina, jei žmogus turi magnetinio rezonanso išvadas, gali tiksliau nupasakoti ankstesnio gydymosi istoriją. Specializuotų testų pagalba atliekamas kineziterapinis ištyrimas, kuris yra reikalingas laikysenos, raumenų, pusiausvyros ir koordinacijos, bei sąnarių būklės įvertinimui.  Pagal padarytas išvadas galima nustatyti kontraindikacijas, parinkti tikslingus pratimus bei priemones padėsiančias  pagerinti esamą padėtį. Su tokiu žmogumi dirbama individualiai, atidžiai stebint ir vertinant jo judesių kokybę. Svarbiausia – nepakenkti!

Beje, tiek grupinių, tiek individualių užsiėmimų metu, atliekamų pratimų tikslumui skiriamas ypatingas dėmesys, nes tai – viena svarbiausių priežasčių nulemiančių stuburo sveikatinimo programos kokybę ir efektyvumą.  Būklei pagerėjus, programą visada galimą tęsti grupiniuose užsiėmimuose arba namuose.

Kineziterapinis ištyrimas atliekamas ir individualius, ir grupinius užsiėmimus lankantiems asmenims. Kad tiek kineziterapeutas, tiek sportuojantysis galėtų stebėti savo būklės dinamiką ir įvertinti mankštų efektyvumą, testavimo rezultatai fiksuojami ir laikas nuo laiko kartojami.

 

Konsultacijos ypatingai reikalingos:

 • besiskundžiantiems judamojo aparato sutrikimais bei skausmu, pvz., nugaros ar pečių skausmu, raiščių patempimo, lūžių, sąnarių traumų ir kt.
 • netaisyklinga laikysena,
 • moterims po gimdymo,
 • prieš ir po operacijas, kuomet ilgesnį laiką bus mažiau judama, bus ribojama fizinė veikla,
 • besiruošiantiems sportuoti sporto klube,
 • norintiems savarankiškai sportuoti namuose ar užsiimti kita aktyvia fizine veikla

 

Individualios kineziterapijos metu pratimai parenkami kiekvienam pacientui individualiai, atsižvelgiant į sveikatos problemą, amžių, užimtumą, norimus pasiekti rezultatus, mitybą, vyraujantį darbo pobūdį, fizinį išsivystymą, potencialias organizmo galimybes ir veiksnius, turinčius įtakos, skiriant fizinį krūvį.

 

 

How to enable JavaScript in your browser